HISPAANIA

Tehtud! Hein on La Liga ainus nullimänguga alustanud väravavaht

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Villarreali väravavaht Diego Conde ei suutnud taga küll nulli hoida, aga andis see-eest väravasöödu. Foto: Scanpix / Maria Jose Segovia / DeFodi / ZUMA Press

Hispaania kõrgliiga esmaspäev oli Eesti jalgpallisõprade jaoks rohkem kui rõõmustav, sest Eesti koondise esiväravavaht Karl Jakob Hein tegi Real Valladolidi väravasuul eduka debüüdi. Kui platsil olid ära käinud ka Villarreal ja Atletico Madrid, sai selgeks, et vaid Hein suutis avavoorus nullimängu teha.

La Liga avavooru lõpetanud Villarreali ja Atletico Madridi matš sai värvikas: kõik neli väravat löödi ära avapoolajal. Skoorimisega tegi algust Arnaut Danjuma, kes sai väravavahilt Diego Condelt pika söödu ja mängis seejärel üle nii vastaste kaitsja kui puuriluku. Marcos Llorente vastus lasi end oodata vähem kui kaks minutit.

37. minutil pääses Villarreal taas ette, kui pall põrkas võrku Kokest. 45+5. minutil tagas Alexander Sörloth pausiks viigiseisu. Kui avapoolajal tegid mõlemad meeskonnad kokku viis pealelööki (raamidesse 2:4), siis teisel poolajal kahanesid mõlema näitajad neljale. Sealjuures suutis raamidele pihta saada vaid Villarreal - sedagi korra.

Säärane väravasadu viis tõsiasjani, et Hein on praeguse hooaja seisuga ainus väljakul käinud Hispaania kõrgliiga väravavaht, kes on seljataguse puhtana hoidnud. Kokku löödi 20 meeskonna osalusel mängitava La Liga avavoorus 26 väravat.

Villarreal - Atletico Madrid 2:2 (2:2)