SAALIJALGPALL
1 Link kopeeritud

Teisel poolajal neli vastuseta väravat löönud ja penaltiseeria võitnud saalikoondis pääses viimasest kohast

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Eesti saalijalgpallikoondis. Foto: Jim Christensen

Eesti saalijalgpallikoondis sai Balti- ja Põhjamaade karikavõistlustel tänu võidukale penaltiseeriale kuue meeskonna seas viienda koha. Penaltiteni jõudmiseks oli vaja lüüa Gröönimaale kordusmängu teisel poolajal neli väravat.

5.-6. koha duelli avakohtumise oli Eesti Gröönimaale kaotanud 2:4. Tänases kordusmatšis viisid Niklas Thustrup Johanseni kaks väravat vastased kuuendaks minutiks 2:0 juhtima. Artur Bõstrov kõmmutas 11. minutil karistuslöögi ristnurka, aga juba kümme sekundit hiljem taastas Rass Abelsen Gröönimaa kaheväravalise eduseisu. Vaheajale läkski Eesti 1:3 kaotusseisus.

Teisel poolajal lõi Eesti aga neli vastuseta väravat, mis tähendasid täna 5:3 võitu ja kahe mängu kokkuvõttes viiki. Teise poolaja neljast väravast esimese lõi Bõstrov. Teise puhul kaotas rünnakule tõusnud Gröönimaa puurivaht palli Erki Mõttusele, kelle söödu realiseeris Jelissei Zahharov. Ka järgmise tabamuse vormistas Zahharov, söödu andis Mikko Matinaro. Viimase värava lõi viimasel minutil kübaratriki vormistanud Bõstrov, kelle madal sooritus lipsas puurivahi jalge vahelt läbi.

Penaltiseerias olid täpsed Eesti viiest lööjast neli (Babjak, Raul Rebane, Zahharov, Mõttus), ainsana eksis möödalöögiga Bõstrov. Gröönimaa neljast penaltist kaks tõrjus Mark Boskin ära.