EESTLASED VÕÕRSIL
1 Link kopeeritud

Tunjov tegi San Sirol täismängu, aga kindla võidu võttis Milan

Soccernet.ee

Enne tänast oli Tunjovi kontol ligikaudu 20 minutit esindusmeeskonnas. Foto: SPAL

Detsembris Serie A debüüdi teinud Eesti noortekoondislane Georgi Tunjov (18) kuulus täna esmakordselt SPAL-i esindusmeeskonna algkoosseisu ning mängis San Sirol AC Milani vastu kõik 90 minutit.

SPAL kaotas aga Itaalia karikavõistluste kaheksandikfinaalis Milanile kindlalt 0:3. Värava lõid Krzysztof Piatek, Samu Castillejo ja Theo Hernandez.

Tunjov mängis viieses kaitseliinis ründavat vasakkaitsjat. Ta tegutses palliga mängides ja kahevõitlustes üldjoontes hästi. Ühe korra läks ta kaugelt löögile, kuid saatis palli tribüünile ja teenis Milani publikult kahjurõõmsa vilekoori. Umbes viis korda tsenderdas ta karistusalasse, ent tiimikaaslased tema tsenderdustest löögile ei pääsenud.

Avavärava olukorras, kui Piatek sööduga keskelt üks-ühele mängiti, oli Tunjov see, kes napilt suluseisu ära kattis. Teisel poolajal jäi Eesti jalgpallur korra liinist selgelt maha, kattes veelkord suluseisu ära, kuid siis jättis Piatek oivalise võimaluse realiseerimata.

Võrreldes nädalavahetuse liigamänguga, tegi SPAL põhikoosseisus kokku kuus muudatust: lisaks Tunjovile sai debüüdi esmaspäeval Fiorentinast üle kolinud Bryan Dabo, värsked mehed olid ka Sergio Floccari, Alberto Paloschi, Marko Jankovic ja Nenad Tomovic. Nemad kõik on aga kogenud mängijad ehk Tunjov võitis noortest ainsana peatreener Leonardo Semplici usalduse.

Milani poolelt jäi Zlatan Ibrahimovic terveks mänguks pingile, kuid debüüdi tegi eile liitunud Taani koondislane Simon Kjaer.

AC Milan - SPAL  3:0 (2:0)