U17 MM: Aafrika parimad alustasid šokk-kaotusega

Meinhard Pulk pilt
Meinhard Pulk

Sharifbek Rahmatov. Foto: FIFA

U17 MM-i esmaspäeva vast suurimas üllatusmängus alistas Tadžikistan Aafrika parima Kameruni.

Kuigi täiskasvanute maailmas on selgelt enam endale nime teinud Kamerun, siis eelmisest U17 MM-il käigust oli vähem aega möödas Tadžikistanil. Kesk-Aasia esindaja murdis oma seni ainsal MM-il 2007. aastal välja 1/8-finaali, samuti varasemalt vaid korra MM-il käinud Kamerun piirdus neli aastat varem alagrupiturniiriga.

Tänavusele turniirile Aafrika meistrina pääsenud Kamerunil oli avapoolajal suurepärane võimalus juhtima minna, kui tabati latti. Tadžikistanile tõi 1:0 võidu Sharifbek Rahmatovi 51. minuti penalti. Veidi hiljem sahistati taas Kameruni väravavõrku, kuid selle videokohtunikud tühistasid, lisaks mängis Tadžikistan viimased paarkümmend minutit arvulises vähemuses.

Saalomoni saarte debüütmäng U17 MM-il lõppes 0:5 kaotusega Itaaliale. Sama alagrupi teises mängus ei löönud Paraguay ja Mehhiko omavahel väravaid.