MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

JALGPALLIPOLIITIKA
1 Link kopeeritud

UEFA lajatas otse: Superliiga on nagu kartell, mis hävitanuks kogu Euroopa spordisüsteemi

1 Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

UEFA on kolm Superliiga klubi teravalt sihikule võtnud. Foto: Jana Pipar

Euroopa Kohtus toimuva kahepäevase istungi käigus nimetas Euroopa Jalgpalli Liit (UEFA) ülejäänud süsteemist lahku lüüa soovinud Superliigat otsesõnu kartellilaadseks ettevõtmiseks.

Mullu tegid 12 klubi katset üle-Euroopalisest jalgpallisüsteemist eralduda, kuid üleüldise hukkamõistu tulemusena loobus üheksa neist plaanist mõne päeva jooksul. Ainsatena hoiavad ideed Superliigast jätkuvalt elus Real Madrid, Barcelona ja Juventus.

Superliiga väitel on UEFA ja FIFA rikkunud liiga ärakeelamisega Euroopa Liidu vaba konkurentsi põhimõtet ning plaanis osalenud klubidele määraud karistused on ebaõiglased. "UEFA on aastakümneid valitsenud jalgpallielu raudse rusikaga ja ajanud eemale kõik, kes söandavad nende monopoli lõhkuda. Oleme otsustanud UEFA tavad hukka mõista," teatas Superliigat esindav jurist Miguel Odriozola.

Madridi kohus otsustas hiljuti, et UEFA ei peaks kolme allesjäänud klubi karistama. UEFA jurist Donald Slater nimetas nüüd aga Superliiga-klubisid otsesõnu "suurepäraseks näiteks kartellikokkuleppest."

"Kui UEFA oleks sellise suletud võistlussarja tekke heaks kiitnud, oleks sellele järgnenud teistegi suletud liigade loomine ning see oleks toonud kaasa kogu Euroopa spordimudeli kokkukukkumise," lisas Slater. UEFA lükkas tema kaudu tagasi ka väite, nagu oleksid nad reguleeriva võimu ja kommertsõiguste omanikuna segatud huvide konflikti.

Istung jätkub teisipäeval, Luksemburigs asuvale kohtule on omapoolse avalduse teinud ka FIFA, La Liga ja Hispaania jalgpalliliit, samuti 21 Euroopa Liidu liikmesriiki ja Euroopa Nõukogu. Protsessi juures on tähtsas rollis kreeklasest kohtujurist Athanasios Rantos, kellelt oodatakse istungi lõpetuseks seisukohta selle kohta, kuidas kohus peaks käituma, ent see kokkuvõte valmib kõige varem alles septembris ning otsust võib oodata alles pärast seda. Lõppotsusega võib aega minna isegi aasta lõpuni või lausa 2023. aasta alguseni.

Peale eelmainitud kolme klubi püüdsid Superliiga asutamises osaleda veel kuus klubi Inglismaalt (Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United ja Tottenham), kaks Itaaliast (Milan ja Inter) ning üks Hispaaniast (Atletico Madrid).

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK