EUROOPA LIIGA

United tõestas, et Liverpoolilt saadud pakk oli pelgalt tööõnnetus. Juventus võitles kõrgemate jõududega, ent väljus võiduga

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Manchester United pesi pühapäevase häbi maha ja võitis 4:1 Real Betisi. Foto: Scanpix / Adam Vaughan / EPA

Euroopa liiga 1/8-finaali avamängus alistas Manchester United 4:1 Real Betisi. Juventus domineeris Freiburgi, ent väljus napi 1:0 võiduga.

Alles nädalavahetusel Liverpoolilt 0:7 kaotuse saanud United alustas Betisi vastu tugevalt. Juhtvärav saabus juba kuuendal minutil, autoriks ei keegi muu kui Marcus Rashford. Bruno Fernandes proovis kontrarünnaku lõppfaasis leida karistusalast Antonyt, aga söödu blokeeris Betisi kaitsja Luiz Felipe. Felipe kahjuks jõudis palli Rashfordini, kes sättis selle paremale jalale ja virutas tugevalt lati alla.

Punased Kuradid jätkasid surumist, kuid täielikult vastu mängu käiku leidsid külalised 32. minutil viigivärava. Juanmi leidis täpse sööduga trahvikasti paremast servast Ayoze Perezi, kes võttis selle rinnaga omaks ja lajatas tugeva ning täpse löögi tagumisse alanurka - 1:1. Leicester Cityst talvel Betisi liikunud Perezi jaoks oli tegemist esimese väravaga uue koduklubi särgis.

Avapoolaja lõpus tekkis rohe-valgetel superšanss, põhjuseks Unitedi puuriluku David de Gea kohutav sööduaps. Hispaanlane andis mänguvahendi otse vastastele, hetk hiljem lendas see Perezi jalast vastu Bruno Fernandest, sealt edasi vastu posti. Sel korral United pääses, poolaeg 1:1.

United pühkis vaheajal avapoolaja lõpu enda mõtteist minema ning asus kuumaks kütma Betisi nahka. 52. minutil söötis Fernandes paremale äärele Antonyle, kes võttis kaitsja ette, mängis oma vasakule jalale ja keerutas oivalise palli tagumisse ülanurka. Betisi kindamees Claudio Bravo saatis mänguvahendit vaid silmadega, tablool 2:1.

Kuus minutit hiljem andis Luke Shaw nurgalöögi täiesti üksinda jäänud Fernandesi peanupule, kes suunas palli küll otse Bravo peale, ent vanameister ei jõudnud sellele piisavalt kiiresti reageerida - 3:1. Aga see ei olnud veel kõik - vahetusest sekkunud Facundo Pellistri tekitas endale paremal äärel ruumi ja lennutas nahkkera trahvikasti. Sealt proovis Scott McTominay, kelle löögi tõrjus Bravo. Jätkuolukorras jõudis esimesena jaole Wout Weghorst, kes sutskas palli võrku - 4:1 ja Weghorstile esimene Unitedi-värav Old Traffordil. Lõpuvile kõlades oli seis sama.

Juventus asus Freiburgi vastu juhtima 53. minutil. Filip Kostic leidis vasakult äärelt teele pandud tsenderdusega värava eest Angel Di Maria, kes paigutas mänguvahendi peaga postide vahele. Üheksa minutit hiljem tõi Freiburgi mängumees Lucas Holer tabloole viiginumbrid, kuid VAR tuvastas olukorrast suluseisu - Juventuse eduseis jäi püsima. Di Maria tabamus jäigi mängu ainsaks, kuid statistikasse kiigates jääb mulje, et tabamusi oleks pidanud rohkem olema.

Nimelt sooritas Vana Daam kohtumise vältel 20 pealelööki, Freiburg sai kirja ainult ühe. Numbrid annavad aru, et Juventus oli ründefaasis vastasest selgelt üle, kuid lõppskoor 1:0 neid kordusmängu eel kindlana tundma ei pane.

Sevilla võidutses 2:0 Fenerbahce üle. Mängu esimese tabamuse tõi 56. minutil Joan Jordan, teise lõi 85. minutil Erik Lamela. Donetski Šahtar ja Feyenoord olid sunnitud leppima 1:1 viigiga. Šahtar pääses 79. minutil Jaroslav Rakitskii tabamusest juhtima, kuid üheksa minutit hiljem viigistas Ezequiel Bullaude.

Manchester United - Real Betis 4:1 (1:1)
6. Marcus Rashford, 52. Antony, 58. Bruno Fernandes, 82. Wout Weghorst - 32. Ayoze Perez

Juventus - Freiburg 1:0 (0:0)