USA jõudis suurte kadudega poolfinaali

Raul Ojassaar pilt
Raul Ojassaar
Raul Ojassaar pilt Raul Ojassaar

USA koondise peatreeneril Jürgen Klinsmannil tuleb poolfinaaliks teha tähtsaid valikuid - seni kõikides mängudes alustanud kolmik Jones-Bedoya-Wood peab poolfinaali vahele jätma. Foto: kickitblog.wordpress.com

Copa America Centenario turniiril tehti algust veerandfinaalidega. Esimesena tagas pääsu nelja parema hulgas korraldajamaa USA, kes alistas tulises mängus Ecuadori.

Ameeriklased alustasid mängu paremini ning läksid 22. minutil ka Clint Dempsey tabamusest juhtima, kui 33-aastane ründaja suunas peaga võrku Jermaine Jonesi tsenderduse. Ecuadorlased said oma mängu käima alles poolaja lõpus, kuid värava ees oli halb päev nende tavapärasel skoorimasinal Enner Valencial, kes luhtas mitmeid häid šansse.

Tõeliselt keema läks mäng aga teisel kolmveerandtunnil. 52. minutil teenis vastase ebasportliku jalaga löömise eest oma teise kollase kaardi Ecuadori üks liidritest, kogu mängu jooksul liigse agressiivsusega silma paistnud Antonio Valencia, samas olukorras tekkinud rüseluses eemaldati aga vastase näo suunas kerge löögiliigutuse teinud Jones. Ühtäkki käis mäng hoopis kümme kümne vastu!

Samas situatsioonis kaotas mängu üle kontrolli ka Kolumbia peakohtunik Wilmar Roldan, kes lasi mõneks hetkeks mängul jätkuda hoolimata sellest, et eemaldatud Jones polnud veel väljakult lahkunudki.

Veidrad vahejuhtumid viisid mängu temperatuuri väga kõrgele ning kaarte tõusis kohtuniku taskust veelgi - teiste seas ka ameeriklaste põhimängijatele Bobby Woodile ning Alejandro Bedoyale, kes seetõttu poolfinaali vahele jätavad. Sama saatus ootab loomulikult ees ka punase kaardi saanud Jonesi.

Kuigi ecuadorlased jätkasid surumist, olid hoopis võõrustajad need, kes järgmisena väravani jõudsid. 65. minutil pääses palliga kasti Dempsey, kes mänguvahendi väravavahist mööda suunas - väravajoonelt suskas nahkkera võrku Gyasi Zardes, kes eduseisu kahekordistas.

Kaheväravalist edu said USA fännid nautida aga vähem kui kümme minutit - 74. minutil mängiti teisel pool platsi suurepäraselt lahti karistuslöök ning Michael Arroyo tabamus tegi taas kõik otsad viimaseks veerandtunniks lahtiseks.

Hoolimata mitmetest headest šanssidest ei õnnestunudki ecuadorlastel viigiväravani jõuda - kõige enam peab vast Antonio Valencia kõrval peeglisse vaatama just Enner Valencia, kellele mängiti kandiku peal ette kaks suurepärast peapalli, mida West Hami tormaja aga isegi värava raamide vahele ei osanud suunata.

2:1 võit viib USA esimesena poolfinaali, kus nad jäävad oma vastast ootama paarist Argentina - Venezuela. Igal juhul on aga ameeriklastel poolfinaalis ühes osas suur eelis - 21. juunil toimuvaks mänguks saavad nemad oma vastastest lausa kaks päeva enam taastuda.

Homme öösel lähevad veerandfinaalis vastamisi Peruu ja Kolumbia, ülehomme toimub lisaks Argentina - Venezuela mängule ka Mehhiko ja Tšiili mõõduvõtt.