GOLD CUP

USA korraldas taas väravatesaju ja on kindlal sammul liikumas tiitli suunas (tipphetked!)

Martin Reinsalu pilt
Martin Reinsalu

Christian Pulisic. Foto: radio.ghanasoccernet.com

Gold Cupi finaalturniiril lõid USA ja Panama koondised kahepeale kümme väravat ning mõlemad kindlustasid võiduga koha veerandfinaalis.

Tiitlikaitsja USA oli avavoorus FIFA edetabelis 177. kohal paikneva Guyana koondise 4:0 alistanud ning edasi tuli vastamisi minna 92. positsioonil asuva Trinidad & Tobago meeskonnaga. Kuigi poolajaks juhtisid ameeriklased 1:0, siis pealtnäha raskem ülesanne osutus kokkuvõttes hoopis kergemaks. Ülejäänud kolmveerandtunni jooksul saadeti pall veel viiel korral võrku ja nopiti 6:0 võit. Kaks tabamust said kirja New York Red Bullsi keskkaitsja Aaron Long ja Columbus Crew' ründaja Gyasi Zardes.

Antud turniiril esimest korda osalev Guyana suutis Panamale rohkem vastupanu osutada, olgugi et puhkepausile mindi pärast Terence Vancooteni omaväravat 1:2 kaotusseisust. Eric Davis aitas Panama 51. minutiks penaltist 3:1 ette ning loetud minutid enne normaalaja lõppu otsustati mängusaatus.

USA-l ja Panamal on D-alagrupis kuus punkti olemas ning vaatamata viimase voorus omavahelisele mängule on edasipääs veerandfinaali mõlemal kindlustatud. Vastaseid oodatakse C-alagrupist, kus on edasipääsejad veel lahtised. Jamaical ning El Salvadoril on neli, Curacaol kolm ja oma võimalused minetanud Hondurasel null punkti.

Guyana - Panama 2:4 (1:2)
33., 90+3. Neil Danns - 16. Abdiel Arroyo, 40. ov. Terence Vancooten, 51. pen. Eric Davis, 86. Gabriel Torres

USA - Trinidad & Tobago 6:0 (1:0)
41., 90. Aaron Long, 66., 69. Gyasi Zardes, 73. Christian Pulisic, 78. Paul Arriola