Vassiljev pikas intervjuus: keegi ei oodanud, et nii hästi läheb - isegi mitte mina
Eesti koondise mängujuht Konstantin Vassiljev võttis täna pärastlõunal vastu oma karjääri viienda Hõbepalli ehk koondise ilusaima värava auhinna. Autasu kättesaamise järel andis ta ajakirjanikele pika intervjuu, kus tõdes, et ta isegi ei osanud oodata, et viimane poolaasta isiklikult nii edukaks kujuneb.
Vassiljevi koduklubi Bialystoki Jagiellonia läks detsembri keskel talvepuhkusele Poola kõrgliiga liidrina ning poolkaitsja ise Ekstraklasa parima mängija tiitliga. Praegu naudib ta kodumaad ja puhkab pere seltsis. Nädala lõpus sõidab ta tagasi Poola ning 9. jaanuarist algab taas ettevalmistus hooaja teiseks pooleks.
Konstantin Vassiljev, palju õnne viienda Hõbepalli puhul! Kas auhinnakapis veel ruumi on?
No leiame! (Naerab.) Need auhinnad on alati väga meeldivad ja väärtuslikud omamoodi ja kindlasti tahaks järgmine aasta 2. jaanuaril ka siin olla ja vähemalt pretendeerida selle auhinna peale.
Hõbepall teadupärast ilusaima koondisevärava eest antakse. Sinul tükki viis neid juba - keegi teine neid nii palju võitnud ei ole. Mida see näitab?
Olen võimeline lööma ilusaid väravaid - seda see näitab. See ongi mõnes mõttes tähtis, sest inimesed tulevad ikka staadionile, et näha midagi ilusat.
Kui sa täna siia tulid, kas sa arvasid, et sa selle võidad?
(Naerab.) Nojah, kindlasti arvasin, et see värav on üks pretendentidest. Hääletamine on alati subjektiivne, inimesed teevad oma valiku ja ikka mingi protsent hääletab niiviisi, et see asi ei juhtuks.
Selles suhtes läks eriti hästi, et teise koha sai Mattias Käit, kelle väravale andsid sa resultatiivse söödu. Justkui nagu kaksikvõit.
(Naerab.) Nojah, võib nii öelda.
Viimase poolaasta jooksul oled päris palju erinevaid tunnustusi saanud. Peamiselt Poolas ja nüüd ka siin. Kui tähtis üldse tunnustus sinu jaoks on?
No ikka on. See on mingil moel hinnang minu tööle ja kui õnnestub hästi oma tööd teha, siis ikka inimesed näevad ja panevad tähele. Eks need auhinnad eraldi ei ole eesmärk, aga kui neid antakse, siis on alati meeldiv neid vastu võtta.
Kelle tunnustus sulle kõige olulisem ja tähtsam on?
Ikka oma kolleegide, kes jalgpalli mängivad. Ja treenerite, kes teavad jalgpalli seest ja väljast. Nende hinnang on ma arvan kõige väärtuslikum alati.
Aasta 2016 on nüüd selja taga. Mille järgi sa seda mäletama jääd?
Raske algus oli aastal. Individuaalses mõttes mängisin päris palju vigastusega. Klubis mängisime väljalangemise vältimiseks. Koondiseaasta oli ka väga keeruline - võib-olla ootused olid kõrgemad, aga läks nii nagu läks. Ja siis tuli selline vabam hetk, kus sai natuke puhata ja uute jõududega läksime edasi. See suve ja sügise periood - kõige tähtsam sõna on arvatavasti muutus. Koondises muutus peatreener ja klubis on muutunud koosseis natuke stabiilsemaks ja kõik hakkas töötama nii, nagu kõik tahtsid. Koondise tulemused annavad kindlasti pitseri kogu aastale, aga ma arvan, et kui teeme õiged järeldused sellest, mis juhtus möödunud aastal ja meil noored lähevad välismaale ja hakkavad mängima seal, siis kindlasti meil on ruum headeks tulemusteks olemas ja ma loodan, et juba märtsis seda näeme.
Aasta teisel poolel särasid sa Poolas silmnähtavalt. Kas selle põhjal võib öelda, et tegu oli karjääri ilusaima aastaga?
Kindlasti klubi mõttes oli võib-olla parim aasta tõesti. Isegi esimene poolaasta läks hästi: lõin väravaid, andsin sööte. Lihtsalt pärast pausi läks asi natuke hullemaks. Keegi ei oodanud, et nii hästi läheb - isegi mitte mina. Aga jälle on hea meel, sest sain õige raja peale.
Mis on see üks kõige tähtsam asi, mida sa soovid aastal 2017 korda saata?
(Mõtleb.) Raske ühte valida, aga arvan, et kui tervis püsib, siis kõik ülejäänu võin saavutada.
Aivar Pohlak ütles hiljuti ühes intervjuus, et tema loodab uuel aastal, et sina suudad ka veel sammu edasi teha. Vaadates su praegust vormi, siis mis sinu arvates võiks see samm edasi olla?
(Naerab.) Alati võib midagi paremini teha. Raske öelda, mida Aivar mõtles, kui ta ütles seda, aga kindlasti kui klubivahetus tuleb, siis tahaks, et klubi tase oleks natuke kõrgem kui minu praeguse oma. Ma arvan, et see on jälle see käik, mis võib jõudu ja motivatsiooni juurde anda.
Jaanuar on käes, üleminekuteaken on praegu lahti, teame, et sul on leping Jagielloniaga suveni. Kas see samm edasi võib tulla juba praegu või on see aeg suvel?
Raske midagi rääkida, sest mul on kehtiv leping. Et praegu vahetada klubi, on vaja, et mõlemad pooled oleksid sellega nõus. Siin ma praegu midagi erilist öelda ei oska. Aga kui midagi ei juhtu jaanuaris, siis on kindlasti vaja hästi mängida, et suveks oleks see positsioon klubivahetuseks sarnane.
Praegu oled sa tõesti väga hästi mänginud. Sind valiti Poola liigas senise hooaja parimaks, oled löönud oma klubis kõige rohkem väravaid, oled andnud kõige rohkem väravasööte. Kui me teame, et Ragnar Klavan unistas Inglismaa liigast ja ta lõpuks sinna ka jõudis, siis kuhu tahaksid sina seda järgmist sammu teha?
Raske-raske tõesti öelda. Kui ma saaksin võimaluse proovida ühes tippliigas, siis kindlasti oleks see see käik. Samas isegi, ma ei tea, kui Poolast tuleb mingi pakkumine suurtest klubidest, siis kindlasti võiks see ka olla samm ettepoole.
Kas Jagielloniast on sulle ka uut lepingut pakutud või ei ole sellega sinu juurde vee tuldud?
Läbirääkimised olid. Esimene ja teine faas õnnestusid. Pärast kolmandat tuli paus. Vaatame, mis juhtub edasi.
Mida see kolmas faas endast kujutab?
No me ei kohtunud seal, kus mõlemad tahtsid. Läbirääkimiste eesmärk ongi alati see, et kuskil mingis keskpunktis kohtuda.
Kui võimalikest huvilistest rääkida, siis mis riigid need on? Räägitud on Venemaast.
On ka see variant olemas, aga sõltub asjadest, millega mina ei ole kuidagi seotud.
Kui palju sa Ragnari mänge Inglismaal vaadanud oled?
Ikka olen vaadanud mõndasid.
On see selline asi, mis ka koondisele annab justkui tiivad, et meie oma mees nii kõrges mängus?
Kindlasti see annab midagi inimestele, kes vaatavad ja teevad järelduse, et see kõik on võimalik. Aga Ragnar teeb oma asju väga hästi seal klubis. Ma arvan, et me koondises ei saa temalt nõuda mingit imet. Ta teeb oma tööd väga hästi ja peab ka oma tööd koondises tegema, aga me ei saa temalt oodata, et ta hakkab väravaid lööma ja kõiki ülejäänud asju tegema.
Ise läheksid hea meelega Inglismaale?
Oleks väga tore. Kui pakkumine tuleb, siis kindlasti vaatan seda.
Aga on sul mõni lemmikklubi tekkinud, kasvõi kuskilt mujalt?
Mina tahaks proovida mingit Itaalia või Hispaania klubi. Aga ega mul midagi selle vastu ei oleks, kui Inglismaa klubi tuleb.
Otsustavad aastad on seega käes, kui saaks veel kõrgemale astmele minna.
Kindlasti-kindlasti. Aeg tiksub, on vaja midagi otsustada ja teha. Aga mõned asjad ei sõltu ainult minust.
Mida sa koondise uuelt aastalt loodad?
Ma loodan, et koondise koosseis muutub natuke stabiilsemaks, et meil ei mängi aasta jooksul 40 mängijat koondises. See ei anna seda võimalust, et mingi plaan natuke konkreetsemalt paika panna ja kokku mängida. Teine asi, mida ma loodan, on see, et nooremad mängijad hakkavad välismaale jõudma ja seal mängima. See on üks asjadest, mis annab meie tasemele juurde. See on see, mis tõi meile edu viis-kuus aastat tagasi. Ma arvan, et see retsept töötaks ka praegu.
On sul usku, et ka sina jõuad veel koondisega mängida play-off'is ja miks mitte ka finaalturniiril?
Kindlasti ei pea see olema lihtne, aga kui mõned asjad klapivad, siis miks mitte. Keegi ei oodanud, et me jõuame play-off'i 2011. aastal, kui kolm mängu enne lõppu oli vaja kõik kolmest võita. Me näitasime iseendale, et kõik on võimalik. Meie koondise tase oli siis natuke kõrgemal kui praegu ja sellest sõltub meie mäng.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta