Video | Euroopa meister alistas Wembleyl maailmameistri

Ott Järvela pilt
Ott Järvela
Ott Järvela

Inglismaa alistas USA naiskonna 2:1, võiduvärava lõi Georgia Stanway penaltist. Foto: Scanpix / Reuters / Peter Cziborra

Suvel esimest korda Euroopa meistriks kroonitud Inglismaa naiskond kohtus reede õhtul Wembley staadionil peetud maavõistlustes valitseva maailmameistri USA-ga ja võitis 2:1.

Inglismaa asus kohtumist juhtima Lauren Hempi 10. minuti väravast, aga 28. minutil Sophia Smith viigistas. 33. minutil realiseeris Georgia Stanway VAR-i sekkumise järel määratud penalti, mis taastas Inglismaa eduseisu.

Esimese poolaja lõpus toimetas USA palli kauni kombinatsiooniga väravasse, aga VAR fikseeris pisikese suluseisu. Videokohtunik tuli Inglismaale kasuks ka kohtumise lõpus, kui väljakukohtunik Riem Hussein (Saksamaa) määras USA kasuks penalti, mis aga video ülevaatamise järel tühistati, sest sealt ilmnes, et Hemp ei mänginud palli käega, vaid seljaga.

Inglismaa ajakirjandus raporteeris enne kohtumist, et nii kiiresti polnud välja müüdud mitte ühtegi Inglismaa meeskonna või naiskonna Wembleyl peetud kohtumist. Maavõistluse piletid paisati müüki kaks päeva pärast Inglismaa võitu EM-finaalis ja said otsa vähem kui 24 tunniga. Samas ei olnud Wembleyl eile täismaja, vaid 90 000 pealtvaatajat mahutaval staadionil oli publiku 76 893, mis viitab, et umbes 13 000 piletiomanikku jätsid pääsme kasutamata.

Reede õhtul peeti teisigi prominentseid naiskondade maavõistlusi. Hispaania ja Rootsi tegid 1:1 viigi, Saksamaa alistas 2:1 Prantsusmaa ning Norra kaotas 1:4 Brasiiliale.

9. naiste MM-finaalturniir toimub 2023. aasta 20. juulist kuni 20. augustini Austraalias ja Uus-Meremaal. Esimest korda osaleb MM-il 32 naiskonda.