5 Link kopeeritud

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Karl Jakob Hein hiilgav penaltiseeria on justkui nagu muinasjutust - mees tõrjus viiest pallist neli. Foto: Scanpix / KARIM SAHIB / AFP

Eesti koondise esikinnas Karl Jakob Hein kuulus Arsenali 3:0 võidumängus Lyoni vastu algkoosseisu. Hein sai kirja nullimängu ja tõrjus penaltiseerias viiest pallist neli!

• Neli penaltitõrjet teinud Hein saatis fännidele sõnumi

Ajal, mil Kataris toimub jalgpalli MM, mängivad erinevad kõrgliigaklubid sõpruskohtumisi, et hooaja jätkudes oleks vorm korras. Seetõttu madistab Heina tööandja Arsenal Dubai Superkarika turniiril, kus lisaks neile on veel Liverpool, tänane vastane Lyon ja AC Milan.

Turniiri formaat on aga kõike muud kui tavaline - kõik mängivad kaks mängu (Arsenal kohtub viimases matšis 13. detsembril Milaniga), võidu eest saab kolm punkti, viik annab mõlemale kaks silma ning iga mängu lõpus on penaltiseeria, mille võitja teenib ühe lisapunkti.

Arsenali avamäng oli londonlaste vaatest hea. 19. minutil viis punasärgid juhtima Gabriel Magalhaes, 33. minutil duubeldas eduseisu Eddie Nketiah ja viimase tabamuse tõi kuus minutit hiljem Fabio Vieira. Kui mängu vaadata sini-must-valgete okulaaridega, oli matš lausa väga hea - meie esikinnas tegi normaalajal kaks tõrjet, näitas väga kindlat sööduoskust ning sai kirja nullimängu.

Väga hea õhtu kujunes normaalajajärgses penaltiseerias lausa oivaliseks - Hein pareeris vastaste viiest penaltist neli ning tõi omadele lisapunkti. Mehe sära kinnitab ka Arsenal Insideri lehel avaldatud mängijate reitingud, kus meie mees valiti maksimumpunktidega (10/10) kohtumise parimaks.

Video penaltiseeriast

Georgi Tunjov kuulus esmakordselt Daniele De Rossi käe all liigamängu põhikoosseisu, kui eestlase leivaisa SPAL mängis Itaalia teises divisjonis 0:0 viiki Perugiaga. Tunjov mängis 63 minutit. Mõlemad meeskonnad vajavad punkte nagu hapnikku - SPAL asetseb liigatabelis 16 mängu ja punktiga 17. kohal ehk kohavõrra väljakukkumistsoonist kõrgemal. Perugia seis on aga veel viletsam - nemad suplevad 13 punktiga Serie B põhjamudas.

Joonas Tamm puhkas, kui tema tööandja FCSB alistas Rumeenia karikasarjas 2:0 Botosani. Avavärava lõi 53. minutil Alexandru Musi, teise tabamuse eest hoolitses 90. minutil Matei Tanasa. FCSB kuulub karikasarja teise alagruppi, kus kolme vooru järel seisavad nad viie punktiga kolmandal kohal. Sõelmängudele pääsevad iga alagrupi kaks parimat.