Ott Järvela pilt
Ott Järvela
Ott Järvela

Siis, kui kõik veel oli hästi ehk Nigeeria juhtis kindlalt. Foto: Nigeeria jalgpalliliidu Twitter

Aafrika meistrivõistluste valikturniiri L-alagrupi kolmanda vooru kohtumises võõrustas Nigeeria täna Sierra Leonet kohtumises, mille käik osutus läbinisti uskumatuks. Nigeeria läks 29. minutiks 4:0 juhtima, aga leppis lõpuks 4:4 viigiga.

Alex Iwobi viis Nigeeria 4. minutil juhtima, 21. minutil tabas Victor Osimhen, 27. minutil uuesti Iwobi ja 29. minutil Samuel Chukwueze. Sierra Leone lõi 41. minutil ühe värava tagasi (autoriks Kwame Quee), aga seis oli Nigeeria jaoks endiselt väga turvaline.

71. minutiks polnud olukord muutunud, aga siis hakkas juhtuma. 72. minutil lõi Alhaji Kamara külaliste teise ja 80. minutil Mustapha Bundu kolmanda värava. 86. minutil tegi Kamara veel korra skoori ja seis oligi viigis, mis jäi ka lõppskooriks.

Nigeeria jaoks ootamatu viik midagi eriti nässu ilmselt ei keera, sest enne tänast oli neil kirjas kaks võitu. Aga Sierra Leone jaoks võib uskumatul moel teenitud punkt osutuda vajalikuks, sest nemad võitlevad teise edasipääsukoha nimel Benini ja Lesothoga.

Tabeliseis enne homset Benin - Lesotho kohtumist: Nigeeria 7 punkti (3 mängu), Benin 3 (2), Sierra Leono 2 (3), Lesotho 1 (2).

Nigeeria on Aafrika edukamaid jalgpalliriike. Eelmisest seitsmest MM-finaalturniirist on nad osalenud kuuel ja pooltel puhkudel jõudnud 1/8-finaali. Nad on kolmekordsed Aafrika meistrid (viimati 2013) ja 1996. aasta olümpiavõitjad. Sierra Leone parim saavutus on 1994. aasta Aafrika meistrivõistluste 13. koht.