MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

VIDEOKOHTUNIK
Link kopeeritud

Videokohtunik | Penaltiga läks Tartus liialt aega, punane võinuks tõusta kiireminigi

Link kopeeritud
Soccernet.ee
Soccernet.ee

"Videokohtuniku" hooaja eelviimases episoodis on pinevust natuke vähem kui eelmises, ka kohtunike otsused läksid rohkem täppi. Küll aga andnuks mõnes olukorras lihvida tegutsemise kiirust.

35. voorus pidid kohtunikud ekraani juures käima palju, aga said sellest ka tõhusat abi. Vapruse ja Kalevi mängus korrigeeriti kahte penaltiolukorda, ühel juhul penalti ikkagi anti ja teisel tühistati. Lillekülas vajas ülevaatamist kaitsja libistamine, mis peakohtunikule esialgu süütuna tundus. Tartus uuriti ülemäära kaua käega mängu kordusi, ent avapoolaja järel kohtuniku nügimise eest näidatud punane kaart oleks võinud tõusta veelgi rutemini.

1. Tavaline kukkumine? Ei, penalti

Mis mäng? Premium liiga 35. vooru kohtumine Pärnu Vaprus - Tallinna Kalev (2:0) 3. novembril.
Mis juhtus? Kohtumist oli mängitud 12 minutit, kui karistusalas kukkusid üheskoos Kalevi kaitsja Ragnar Klavan ja Vapruse ääreründaja Sander Kapper.
Milline oli otsus? Peakohtunik Karl Koppel lubas mängul jätkuda, aga videokohtunik Martti Pukk suunas ta ekraani juurde. Korduste põhjal määras Koppel Vapruse kasuks penalti.
Miks intsident tähtis oli? Vaprus sai võimaluse tabelikoha osas üliolulist kohtumist juhtima asuda. Kohtunikule avanes VAR-i abil aga võimalus keerulist kontakti lähemalt ja pikemalt vaadata.

2. Kumb jõudis enne?

Mis mäng? Premium liiga 35. vooru kohtumine Pärnu Vaprus - Tallinna Kalev (2:0) 3. novembril.
Mis juhtus? Sama kohtumise 69. minutil üritas pealelööki kalevlane Joosep Põder, kuid põrkas seda tehes karistusalas kokku Vapruse poolkaitsja Mathias Villotaga.
Milline oli otsus? Peakohtunik Koppel määras seekord Kalevi kasuks penalti, ent videokohtunik Pukk sekkus taas ning kordused näitasid, et 11 meetri karistuslöögiks polnud alust.
Miks intsident tähtis oli? Kalevil olnuks penalti teenimise korral võimalik kaheväravaline kaotusseis minimaalseks kärpida. Peakohtunik sai aga taas korduste abil keerulises situatsioonis õige otsuse langetada.

3. Korgid säärde

Mis mäng? Premium liiga 35. vooru kohtumine Nõmme United - Paide Linnameeskond (0:4) 3. novembril.
Mis juhtus? Käis mängu 90. minut, kui karistusalasse sööstis Paide ääreründaja Daniel Luts. Teda üritas takistada Unitedi kaitsja Aleksandr Alteberg.
Milline oli otsus? Peakohtunik Kristo Tohver lasi tsenderduse järel mängul jätkuda, kuid siis suunas videokohtunik Grigori Ošomkov ta ekraani juurde ja sealt naastes osutas Tohver penaltipunktile.
Miks intsident tähtis oli? Kaitsja libistamise tulemus jäi peakohtuniku eest esialgu märkamatuks, aga VAR seadis õiguse jalule.

4. Käsi küll, aga mida keriti?

Mis mäng? Premium liiga 35. vooru kohtumine Tartu Tammeka - Narva Trans (3:3) 3. novembril.
Mis juhtus? Kohtumise 88. minutil saatis Transi poolkaitsja Zakaria Beglarišvili karistusalasse nurgalöögi, mida üritas väravast eemale suunata Tammeka kaitsja Tanel Tammik.
Milline oli otsus? Mäng jätkus, kuniks peakohtunik Juri Frischer ootamatult vilistas ja läks videokohtuniku Jagnar Jakobsoni soovitusel ekraani juurde kordusi vaatama. Nende põhjal fikseeris ta Tammikule käega mängu ja määras Transi kasuks penalti.
Miks intsident tähtis oli? Tolleks hetkeks terve teise poolaja vähemuses mänginud Trans sai mängu lõpu eel võimaluse viigistada ja kasutas selle ka ära.

5. Kohtunikku ei nügita!

Mis mäng? Premium liiga 35. vooru kohtumine Tartu Tammeka - Narva Trans (3:3) 3. novembril.
Mis juhtus? Samas mängus oli just lõppenud esimene poolaeg, kuid Transi ründaja Pierre Kabore ei olnud sugugi rahul peakohtunik Juri Frischeri vilepartiiga ja protestis häälekalt.
Milline oli otsus? Frischer andis esmalt Kaborele kollase hoiatuskaardi. Kabore aga ei rahunenud ja seepeale kerkis ka punane kaart.
Miks intsident tähtis oli? Videokordused kinnitavad, et Kabore tekitas kohtunikuga pärast kollase kaardi tõusmist füüsilise kontakti. Just seetõttu näitas Frischer seepeale otse punast, mitte teist kollast kaarti. Trans jäi seetõttu terveks teiseks poolajaks kümnekesi.

***

"Videokohtunik" võtab kolmandat Premium liiga hooaega järjest pulkadeks igas voorus kõige rohkem kõneainet tekitanud olukorrad. Miks langes otsus nii ja mitte teisiti? Kas kohtunikud panid täppi või vääratasid? Kõigele sellele annab "Videokohtunik" vastuse.

Rõhutame, et olukordade järelanalüüs nõuab oma aja, mistõttu vaatab "Videokohtunik" igal nädalal tagasi neile mänguepisoodidele, mis sündisid väljakutel eelnenud nädalal. Videokohtunike otsuste tagamaid selgitavad EJL-i kohtunikud eesotsas kohtunike osakonna juhi Hannes Kaasiku ning ka euroväljakutel korda hoidva Kristo Tohveriga.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Videokohtunik | Käsi või mitte? Paide sai penalti, mida tegelikult polnud
VIDEOKOHTUNIK 4

Videokohtunik | Käsi või mitte? Paide sai penalti, mida tegelikult polnud

Videokohtunik | Miks ja mida Hiiul nii kaua vaadati?
VIDEOKOHTUNIK 2

Videokohtunik | Miks ja mida Hiiul nii kaua vaadati?

Videokohtunik | Prohmakate päev: Pajunurmelt rööviti värav, Kiidjärv sai vale punase
VIDEOKOHTUNIK 12

Videokohtunik | Prohmakate päev: Pajunurmelt rööviti värav, Kiidjärv sai vale punase

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK