MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MEISTRILIIGA
2 Link kopeeritud

Viimased kolm aastat hobi korras jalgpalliga tegelenud Sobtšenko: mul ei ole mõtet meie kliimas profina mängida

2 Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Roman Sobtšenko kandis viimati Premium liigas Harju Laagri särki. Foto: Brit Maria Tael

Kolmekordne Eesti meister Roman Sobtšenko (29) on viimased kolm aastat hobi korras jalgpalliga tegelenud ja plaanib oma lõbuks samamoodi jätkata, sest igapäevatöö ja varasemate vigastuste tõttu on profijalgpalli keeruline mängida.

Sobtšenko tegi sellise otsuse pärast Narva Transis veedetud 2020. aastat. "Kui lahkusin Narvast, siis otsustasin, et minu põhirõhk läheb teisele asjale. Jalgpall jäi hobiks," sõnas Sobtšenko Soccernet.ee-le antud intervjuus.

Ta siirdus edasi Maardu Linnameeskonda, kellega võideti 2021. aastal Esiliiga, aga klubi otsustas tippjalgpallist taanduda ja maandus lõpuks II liigas. "Ma ei tahtnud nii madalasse liigasse minna. Mul ei oleks seal huvitav olnud, sest väike väljakutse peab olema. Läksin siis Harjusse ja niimoodi sattusime Premium liigasse," meenutas Sobtšenko 2022. aastat, kui Harju Laagri võitis Esiliiga ja klubi jõudis esmakordselt kõrgseltskonda.

Sobtšenko otsustas klubisse jääda ja meeskonda Premium liigas aidata, kuigi tegi seda endiselt hobi korras. "Panustasin ja andsin endast kõik, kuna olin seal ka kapteni rollis, aga see oli minu jaoks pigem hobi," märkis ründemängija, kes käis mullu vigastuste tõttu Premium liigas väljakul vaid kümme korda.

Harju langemine

Sobtšenko alustas põhimängijana, aga sai 2. mail oma hooaja üheksandas mängus endise koduklubi Transi vastu vigastada ja jäi kuni novembrini väljaku kõrvale. "Mängisime Narvas mängu ära ja bussis sain aru, et midagi on valesti. Järgmine päev tuli välja, et varvas on katki. Paranesin sellest ja jõudsin teha kaks trenni, aga siis läks trennis põlv," ohkas Sobtšenko.

Ta lisas: "Kuna mul oli seda juba kaks korda opereeritud, ACL ja poolmenisk oli välja lõigatud, siis lõigati ka ülejäänud osa meniskist ära. Taastumine läks kuidagi pikalt. Muru peal oli okei, aga kui hooaja lõpus läksime kunsti peale, olid ilmad külmad ja väljakud kõvad, siis ei saanud mängimist alustada."

Roman Sobtšenko sai mullu kevadel mängus Narva Transiga vigastada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Sobtšenko naasis väljakule hooaja eelviimases voorus Kuressaare vastu, kui sekkus teisel poolajal vahetusest ja sai mõne minutiga kaks kollast kaarti. See tähendas, et püsimajäämise lahing Tartu Tammekaga jäi Sobtšenkol mängukeelu tõttu vahele.

"Mul oli hooaja jooksul kolm kollast all. See oli minu esimene viga mängus ja tavaline olukord, aga meile, eriti mulle, armastatakse neid kollaseid jagada, ükskõik mida ma teen. Sain kollase ja pidin järgmise mängu vahele jätma. Punast ei plaaninud saada ja meeskonnal elu raskeks teha, aga läks nagu läks."

Seega ei saanud Sobtšenko Harjut viimases voorus aidata. "Ma olin nii vihane ja pettunud, et ei saanud mängida, sest suures pildis oli plaan selline, et saan viimastes mängudes meeskonda aidata. Tegin kõik selle nimel, et panustada nendes mängudes omalt poolt," nentis ta.

Kui Harju oleks püsima jäänud, siis kas Sobtšenko oleks Premium liigas jätkanud? "Kui klubil oleks selline soov olnud, siis võib-olla. Ei saa öelda, et oleksin jäänud, aga oleksin selle peale mõelnud."

Sobtšenko usub, et Harju tuleb uuesti Esiliiga meistriks ja tõuseb tagasi Premium liigasse. "Harjul on päris palju noori andekaid mängijaid, kes said Premium liigas kogemusi ja kuna Eesti klubidel ei ole nii suured eelarved, siis nad hoiavad natuke raha kokku ja saavad ka vanemate mängijateta hakkama. Ilma minuta saavad nad ilusti hakkama. Ma usun, et neil on väga head šansid - nad on üks aasta Esiliigas ja siis näeme neid uuesti Premium liigas."

Maardus jätkamine

Sobtšenko töötab viimased kolm aastat igapäevaselt kinnisvara valdkonnas ja naaseb selle kõrvalt ilmselt Maardu Linnameeskonda, kes mängib algaval hooajal Esiliiga B-s. "Avasime eelmisel suvel oma firma ja olen praegu uue firma juhatuse liige. Harju Kinnisvara - Harju nimi on seal ikka küljes!" muigas Sobtšenko. "Teeme praegu seal tööd. See võtab väga palju aega ja väga palju asju on teha, kuna töötan nii maaklerina kui ka firma omanikuna. Raske oleks mul profijalgpalli juurde jääda."

Roman Sobtšenko mängis Maardu Linnameeskonna eest 2021. aastal. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ta jätkas: "Kuna mul tervisega on nagu on, siis tahaks, et saaksin vanaduses normaalselt kõndida ja enda jaoks mingit sporti teha. Ma ei tea, kui hea mõte oleks profina jätkata, eriti meie kliimas, kus tervis võib veel hullemaks minna. Käisin just igaks juhuks MRT-s, et vaadata, kas kõik on paranenud. Vastus tuli, et kõik on okei. Võib-olla lähen Maardusse, jooksen seal natuke ja hoian vormi. Kui tahan, siis käin mängudel, kui ei taha, siis ei käi. Võtan rahulikult. Profina olen lõpetanud - ei näinud mõtet Instagrami mingit postitust teha."

Sobtšenko on Maardu särgis juba osalenud esimeses treeningmängus. Ta avaldas, et klubil on suured ambitsioonid. "Ei hakka kõike välja rääkima, aga meil võib päris huvitav punt tulla. Ma ei tea, kui kindel eesmärk see on, aga Maardul on plaan liikuda Esiliiga ja Premium liiga poole. Ja seda ma ei oska öelda, kui palju või mitu aastat mina selles plaanis olen, aga tahetakse ikkagi kõrgemale tasemele tagasi minna."

Eesti meistritiitlid

Sobtšenko karjääri edukaimad aastad olid 2015-2017, kui siis noor ja andekas mängija krooniti kolmekordseks Eesti meistriks ja superkarika võitjaks - 2015 Tallinna Floraga meistritiitel, 2016 Tallinna Infonetiga meistritiitel, 2017 Infonetiga superkarikas ja Floraga meistritiitel.

"Superkarikas võitsime Infonetiga 5:0 Florat ja lõin selles mängus värava. See oli üldse päris huvitav aeg. Võitsin 2015 Floraga meistritiitli, läksin Infonetti, võitsin meistritiitli ja superkarika, poole hooaja pealt kutsus Arno Pijpers mind tagasi Florasse ja võitsin meistritiitli," meenutas Sobtšenko.

Roman Sobtšenko võitis Tallinna Infonetiga meistritiitli ja superkarika. Foto: Brit Maria Tael

Seejuures 2015. aastal ei mänginud Sobtšenko Flora esindusmeeskonna eest ühtegi mängu, aga sai sellele vaatamata endale kuldmedali. "Mul läks viimasel hooajaks ettevalmistusnädalal ristat ja siis oli mul juba teine operatsioon. Paranesin seitse kuud ja jõudsin paar mängu duubli eest mängida.

Ma ei olnud siis veel see vend, kes väljakul asju teeks, aga olin esindusmeeskonna juures. Mängida ei saanud, kuigi lootsin küll. Minu meelest oli isegi nii, et viimane voor oli kõik otsustatud ja olin päris kurb, et isegi siis ei lastud mul kasvõi seda ühte mängu mängida. Aga medal on mul kodus olemas!"

Kokku on Sobtšenko Premium liigas mänginud 113 kohtumist ja löönud 11 väravat. Lisaks Florale ja Infonetile on ta esindanud Tallinna Kalevit, Nõmme Kaljut, Transi ja Harjut. Kõige rohkem mänge ja väravaid sai Sobtšenko kirja 2018. aastal Kalevi ridades. "Kalevis mind vigastused ei seganud, Argo Arbeiter oli treener ja usaldas mind. Eesmärk oli püsima jääda ja jäime püsima."

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK