Võõrustaja Elevandiluurannik lõi Aafrika Rahvaste Karika käima võiduka pauguga

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Tänavuse aasta Aafrika Rahvuste Karika esimese värava lõi Elevandiluuranniku pallur Seko Fofana. Foto: Scanpix / Franck Fife / AFP

Võõrustajamaa Elevandiluurannik alustas Aafrika Rahvaste Karikat (AFCON) võidukalt, kui oli avamängus 2:0 üle Guinea-Bissaust.

2015. aasta võitja Elevandiluurannik asus juhtima neljandal minutil. Suvel Barcelonast Saudi Araabia kõrgliigasse siirdunud poolkaitsja Franck Kessie võitis vastase karistusala lähedal palli ning söötis selle Seko Fofanale, kes triblas kaitsjate vahelt läbi ning virutas mänguvahendi parema posti kõrvale - 1:0. See jäi avapoolaja ainsaks tabamuseks.

Kodumeeskond vormistas lõppseisu 58. minutil. Hispaania kõrgliigaklubi Celta Vigo hingekirja kuuluv Jonathan Bamba võttis vasakul äärel vastase ette ja andis madala tsenderduse värava karistusalasse. Kaitsja sai söödule jala vahele, ent pall jäi õhku. Olukorra pööras enda kasuks ründaja Jean-Philippe Krasso, kes võttis nahkkera osavalt maha ning toksas selle võrku - 2:0.

AFCON jätkub pühapäeval, mil A-alagrupis lähevad vastamisi Nigeeria ja Ekvatoriaal-Guinea. B-grupis kohtuvad Egiptus ja Mosambiik ning Ghana ja Roheneemesaared. Turniiri finaal toimub 11. veebruaril.