West Hami täisedu lõppes Kreekas, Rakow sai kirja esimese punkti

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli

West Ham sai Euroopa liigas esimese kaotuse. Foto: Scanpix / Louisa Gouliamaki / Reuters

West Ham United sai Euroopa liiga grupifaasis esimese kaotuse, kui Pireuse Olympiakos oli inglastest 2:0 üle.

A-alagrupis tegi ühe kaotuse ja ühe viigi kõrvale esimese võidu kirjutanud Olympiakos West Hamiga sotid selgeks juba avapoolajal.

33. minutil sahises väravavõrk esimest korda, kui Konstantinos Fortounis sai keskväljal söödu, kreeklane keeras end palliga kolmest vastasest mööda ja lasi karistusala tagant teele kuuli, mis osutus Alphonse Areola jaoks püüdmatuks. 12 minutit hiljem said kodufännid taas juubeldada, sest Rodinei tsenderdus põrkas Angelo Ogbonna jalast Areola selja taha.

Teise poolaja lõpus jõudis jaole ka West Ham, kui 87. minutil lõi Lucas Paqueta ühe värava tagasi, ent sellest jäi selgelt väheks.

Sakslaste Freiburg elas Serbias üle väiksemat sorti ehmatuse, kui kodumeeskond Backa Topola võitis avapoolaja 1:0. 49. minutil lõi Freiburgi ründaja Vincenzo Grifo penaltist ühe värava tagasi, ent sellega ta ei piirdunud. Grifo lennutas palli Backa puuri 59. ja 73. minutil, sepistades kübaratriki.

West Ham jätkab liidrina, inglastega jõudis samale pulgale Freiburg, kes edestab Olympiakost ja Backat.

C-grupis rebis teistest ette Real Betis, kes sai võõrsil 1:0 jagu Limassoli Arisest. Matši ainus värav sündis 75. minutil, kui kaks korda vastu latti põrganud palli rammis sisse Ayoze Perez. Prahas toimunud mängus leppisid kohalik Sparta ja Glasgow' Rangers väravateta viiki.

Liider Betis on kogunud kuus punkti, neile järgnevad Sparta nelja, Aris kolme ja Glasgow ühe silmaga.

D-gruppi iseloomustavad viigid ja punased kaardid. Florale tänavusest suvest tuttav Poola meister Czestochowa Rakow sai ühemehelist enamust nautida pea terve mäng, kui Lissaboni Sportingu ründaja Viktor Gyokeres sai 8. minutil punase kaardi.

Vaatamata vähemusele läks Sporting kohtumist 14. minutil juhtima, kui nurgalöögist tulnud palli koksas peaga sisse kapten Sebastian Coates. Portugallaste eduseis püsis kaua, ent 79. minutil seadis Fabian Piasecki jalule viigi.

Itaallaste Atalanta ei saanud võõrsil jagu austerlaste Grazi Sturmist. Avapoolaja 1:2 kaotanud ja 52. minutil vähemusse jäänud Sturm viigistas 80. minutil, kui penaltist oli täpne Symon Wlodarczyk.

Kaotuseta Atalanta jätkab seitsme punktiga esikohal, Sturm ja Sporting on kogunud neli silma, Rakow ühe.