Kui märtsis mängiti Premium liigas vaid kaks vooru, siis aprilli jagus mänge ohtralt. See tõi kuu sümboolsesse koosseisu jõudmiseks endaga ühes ülimalt tiheda konkurentsi, milles jäid aasta esimesest sümboolsest algrivistusest alles vaid kaks meest.
Soccernet.ee toimetusesisesel hääletusel said aprillikuu sümboolse koosseisu valimisel ajakirjanikelt hääli kokku 24 jalgpallurit. Arvesse võeti kohtumisi 3. aprillist 2. maini, mil lõppes 10. voor, mis oli alguse saanud aprilli viimasel päeval.
Valikusse pääses lõpuks neli meest Paide Linnameeskonnast ja FC Florast, kaks pallurit TJK Legionist ning üks Narva Transist. Aprillikuu sümboolne koosseis mängib 3-4-3 formatsioonis.
Soccernet.ee aprillikuu sümboolne koosseis:
Ivans Baturins - Kogenud Pavel Londaku vigastuse tõttu Legioni põhikoosseisu kerkinud 23-aastane lätlane, kes on nooruspõlves pallinud ka Ukrainas ja Saksamaal, näitas kohe esimesest mängust alates kindlat minekut. Transi, Kuressaare ja Tammeka vastu sai väravavaht kirja nullimängu, ent fantastilisi tõrjeid ning päästmiseid jagus ka kohtumistesse Paide, Flora ja Tulevikuga. Liiga peale kõige rohkem supertõrjeid ning parim tõrjeprotsentki selgitavad, miks sai Baturins sümboolse koosseisu valimisel hääle igalt Soccernet.ee ajakirjanikult.
Hindrek Ojamaa - Oma väleduse, agressiivse kaitse ja täpse jalaga on nooremast Ojamaast saanud Paide äärekaitses asendamatu kuju. Aprillis aitas ta Paidel mängida kaotusteta, mis viis klubi Premium liiga tabeli tippu. Kolm nullimängu, lisaks enda karistusala eest antud väravasööt 4:0 võidumängus Levadia üle Henri Anierile. Hindrek Ojamaa panus on ühtviisi suur nii rünnakul kui kaitses ja kui hooaja eel arutati ühe küsimusena, kas Paide suudab täita Muhammed Sannehist tühjaks jäänud koha, siis Ojamaa seniste esituste põhjal saab öelda, et jah, suudeti.
Ishaku Konda - 21-aastast Ghana keskkaitsjat oodati Paidesse kaua, aga kui ta ühel hetkel kohale jõudis, tõestas ta ruttu, miks oldi sedavõrd ootusärevil. Ghana U20 koondise endise kaptenina on Konda Premium liigas näidanud oma jõudu ja tugevust. Ta on hea vaheltlõikaja ning väga tugev duellides, eriti õhus. Palliga mängus on veidike veel rabistanud ja ka eksinud, ent arvestades, et ta ei saanud teha korralikku hooaja ettevalmistust, mängida tuleb totaalselt uues keskkonnas ning ramadaani pidamine röövib värskust, võib eeldada, et matšide kogunedes paraneb ka selles vallas.
Märten Kuusk - Flora alustas oma hooaega teistest hiljem, ent seni pole suuri tagasilööke tulnud. Aprillis tegi klubi ja keskkaitsja Kuusk sellega ühes kolm nullimängu, millest oluliseim oli linnarivaali Levadia kuival hoidmine. Mängus Tulevikuga olid küll Flora ja ka Kuuse enda asjad laokil, ent selle kõrval on oldud vägagi tasemel. Kuusel on korralik jalaga mäng, ta loeb hästi olukordasid ja suudab kõrge täpsusega vastaseid peatada.
Andre Frolov - Iga võistkond vajab liidrit põhjusel, et kui on kõige raskem hetk, siis liider võtab koorma enda õlule ja veab satsi mudast välja. Paide universaalne ja mitmekülgne keskväljamees Andre Frolov on just seda tüüpi mängija. Kui Paide oma selle hooaja esimeses tõeliselt suures vastasseisus Levadiale külla sõitis, kerkis eredalt esile justnimelt samal päeval oma 33. sünnipäeva tähistanud Frolov. Kaks väravat ja üks oivaline resultatiivne sööt aitasid rivaali lõpuks 4:0 üle mängida. Järgmises kohtumises Kalju vastu algatas just Frolov Paide tagasituleku. Sellistel momentidel esile tõusmine teebki Frolovist Paide liidri. Aprill tõestas, et poolkaitsja on kaugel väsimisest.
Sander Puri - Mees nagu orkester! Kui vaja, võib mängida ründava poolkaitsjana, kui vaja, äärepoolkaitsjana, kui vaja tavalise keskpoolkaitsjana - tihtipeale mitut või kõiki neid kohti ühe mängu jooksul. Puri mänge iseloomustab enesekindlus, julgus, kompromissitus, osavus ja tarkus. Tema tegutsemist on olnud nauditav vaadata. Korralik kasutegur ja vastutuse võtmine (liiga üks paremaid kahevõitluste võitjaid, lisaks kaks väravasöötu, kaks nullimängu) igas kohtumises on põhjusteks, miks sai temast aprillis Legioni kapten.
Markus Poom - Flora kontrolliv poolkaitsja aitas teha kolm nullimängu. Rünnakusse panustas ta nelja väravasööduga. Tema kohtumisi on iseloomustanud täpsus. Kui näeb võtmesöötu, annab selle täpselt. Kui on vaja triblada, teeb seda õnnestunult. Kui on vaja läbi lugeda vastaste söödukoridor, õnnestub seegi. Poom on aidanud Floral jääda keskväljal kannatlikuks ja püsida oma ideede juures, mis on tippklubile edu saavutamiseks väga vajalik.
Henrik Ojamaa - Viis mängu, 11 punkti, viis väravasöötu. Koondise ääreründaja näitas aprillis klassi, mille tõttu on tal selja taga sedavõrd edukas ja pikk väliskarjäär. Vanem Ojamaa on hiilanud täiesti geniaalsete läbisöötude, võimsa pallihoidmise ja ülitäpsete triblingutega. Tema otsused on targad ja kvaliteetsed. Eestikeelses keskkonnas mängimine on andnud võimaluse demonstreerida ka oma oskuslikku töötlemisvõimet, olgu see siis suunatud vastaste või kohtunike suunas. Peamiselt on Ojamaa keskendunud aga tegudele platsil, kus ta on olnud liigas konkurentsitult parim ründeduellide pidaja.
Eduard Golovljov - Kuigi jalgpallisõbrad räägivad muudkui Anierist ja Sappinenist, ei jäänud Transi kesktormaja aprillis kolleegidele millegi poolest alla! Kuus väravat kuuest mängust, millest vaid kahes sai ta kirja kõik minutid. Kunagine Esiliiga väravavahtide hirm on tasapisi tõestamas, et kui ta on terve ja teda usaldatakse, oskab ta väravaid täpselt sama hästi lüüa ka Premium liigas. On näidanud oma head vaistu ja nina, samas suutnud skoorida erinevatelt positsioonidelt ja nii pea kui jalaga.
Henri Anier - Siin ei ole sõnu vaja. Henri Anier on olnud senise Premium liiga hooaja kõige tulisem mängija. Vaadeldud perioodil löödud seitse väravat on muljetavaldavad. Paide ründaja pakatab enesekindlusest ja tõestab iga kohtumisega on hirmkõrget kvaliteeti. Tabamuste kõrval on muljetavaldav Anieri võime oma tiimi mängu ja rünnakuid siduda. Lisaks on ta kõva panustaja kaitsemängu. Juba korduvalt mainitud 4:0 võidumängus Levadia vastugi oli ju just Anieri teene see, et ta sõi rohevalgete mängu ülesehitusest välja Volodõmõr Bajenko, mis halvas vastase tegutsemist.
Rauno Sappinen - Ka Sappineni puhul räägivad teod enda eest. Aprillis lõi ta viie matšiga kuus väravat, millega tõestas, et pole talvega oma väravasaapaid kuskile kapinurka ära kaotanud. Muljetavaldav on tema täpsus: kolmveerand tema löökidest on suunatud raamide vahele, millest omakorda ligi pooled vormuvad väravateks. Kuna Flora ründaja käib pidevalt ka madalamal palli küsimas, jagab ta oma pööramiste järel häid passe kaaslastele, millega tekitab ohtlikke momente.
Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta