3 Link kopeeritud

Henrik Ojamaa lõi Milan Baroši klubi eest värava

Kasper Elissaar pilt
Kasper Elissaar

Henrik Ojamaa tänases mängus, kus ta värava lõi. 2014. aastal kandis Ostrava särki Joel Lindpere. Foto: Ostrava Banik

Eesti ründemängija Henrik Ojamaa (26) on hetkel testimisel Joel Lindpere endises ja Meistrite liiga võitja Milan Baroši praeguses koduklubis Ostrava Banikus. Täna lõi Ojamaa Tšehhi juunioride liigas ka värava.

Ojamaa on vabaagent olnud alates augustist, kui lõpetas lepingu Hollandi klubi Go Ahead Eaglesiga. Pärast seda käis ta testimisel Bulgaarias, kuid Beroe Stara Zagoraga käsi ei löönud. Nüüd näitab ta end tiheda konkurentsiga Tšehhi kõrgliigas 9 vooru järel 16 meeskonna seas 13. kohta hoidvale Ostrava Banikule.

Täna osales ta muuhulgas klubi U21 võistkonna eest kohalikus juunioride liiga mängus Karvina vastu, kellele lõi 17. minutil värava. Hiljem jõudsid tabamuseni ka külalised ja nii lõppes kohtumine 1:1 seisuga. Ojamaa mängis kaasa kõik 90 minutit.

Kui eestlase testimine peaks edukaks osutuma, saaks temast Tšehhi koondise ründelegendi, tänaseks 35-aastase ja Ostrava Maradona hüüdnime kandva Milan Baroši klubikaaslane. Baroš tegi omale nime Liverpoolis ja 2004. aasta EM-il. Pärast 'Pooli on ta mänginud välisklubidest Aston Villas, Lyonis, Portsmouthis, Galatasarays ja Antalyasporis. Sel hooajal on ta Tšehhi kõrgliigas seitsme mänguga kirja saanud kolm väravat.

Henrik Ojamaa mängis liigamänge viimati kevadel Šotimaal Dundee FC-s, kus ta Hollandist laenul oli. Suvel seostati teda ka Poola ja Rootsi klubidega.

Ojamaa: olen oma kirju CV üle väga õnnelik