EESTI KLUBID EUROSARJAS

Henrik Ojamaa: peame suutma kaitsvalt toimetavate vastaste elu keerulisemaks teha

Ott Järvela, Pärnu Rannastaadion

Paide kapten Henrik Ojamaa läbimurdel. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Konverentsiliiga esimese eelringi korduskohtumises Bala Towni (Wales) vastu 120 minutit kaptenin platsil rassinud Paide Linnameeskonna edurivimängija Henrik Ojamaa oli 120+1. minuti väravast saadud 1:1 viigi ja edasipääsu üle rõõmus, aga rõhutas, et parandamisruumi jäi rohkesti.

"Mäng polnud selline, nagu oleksime tahtnud, aga noore mängija viimase sekundi imevärav annab võimsa emotsiooni. Kui mäng reedel emotsioonivabalt üle vaadata, siis ilmselt paistab, et me ei mänginud nii, nagu oleks pidanud. Esimesel poolajal jäime ümmarguseks ega suutnud üles võtta pikki rünnakuid. Me ei teinud olukorda vastase jaoks raskeks.

Kui vastane tahab mängida kaitsvalt, siis see peab olema nende jaoks väga raske. Nad peavad kõik ruumid kinni panema ja pidevalt äärest äärde liikuma. Aga me ei liigutanud palli piisavalt hästi, et kaitsmine nende jaoks raskeks teha. Bala Town mängis küll kaitsvalt, aga paistis, et see ei võtnud neilt liialt energiat ära," analüüsis Ojamaa.

Avamängu kodus 1:2 kaotanud Bala Town asus Pärnus mängu juhtima 12. minuti tabamusest ja ähvardas esimesel poolajal paaril juhul edu kasvatada. Teist poolaega domineeris juba Paide. Bala Townil tekkis küll 85. minutil üks väga hea võimalus, aga seejärel olid oma superšansid ka Paidel. Väravani ei jõutud aga enne, kui Oskar Hõim 120+1. minutil kauglöögist seisu viigistas ja Paidele kokkuvõttes 3:2 võidu andis.

"Teisel poolajal saime natuke tempot juurde pandud. Eriti normaalaja lõpus tekkis paar head võimalust, aga Bala Town viskus kõigele ette. Imetlusväärne, kuidas nad mõlemas mängus võidelda suutsid. Nad tegid seda väga kohusetundlikult, läksid kõikide jooksudega kaasa, mis muutis olukorra meie jaoks raskeks. Aga peame suutma selliste meeskondade vastu paremini mängida. Nende elu tuleb keerulisemaks teha.

Kui meil lõpuks õnnestus mõned kombinatsioonid kokku panna, siis tekkisid ka loogilised käigud. Saime tsenderdada ja Bala Townil oli keeruline neid palle takistada. Kui oleks penaltitele läinud, tulnuks nemad võib-olla rõõmsamana, et kannatasime ära! Ja meid vallanuks võib-olla tunne, et ei suutnud ära otsustada ja nüüd on kõik õhus. Neil olnuks penaltitel võib-olla väike emotsionaalne eelis," sõnas Ojamaa.

33-aastasel edurivimängijal tekkis 90+3. minutil soodne võimalus värav lüüa, aga mõnelt meetrilt sooritatud löögile suutis Bala Towni kaitsja blokeerida. "Keskendusin sellele, et väravavahist mööda lüüa, aga keegi viskus joonel pallile ette. Lisaaja alguses oli meil ka paar võimalust, kui pall ei läinud sisse.

Siis tekib tunne, et tahaks kohe eriti kindlalt selle palli sisse lüüa. Sellised olukorrad panevad pinge peale. Eriti, kui aega jääb väheks. See, kuidas võitsime, annab praegu võimsa emotsiooni. Aga kahe mängu kokkuvõttes oleme kindlasti võimelised näitama paremini mängima. Ja peame ka paremini esinema, et järgmisest eelringist läbi minna."

Teises eelringis kohtub Paide Islandi klubiga Stjarnan. Esimene mäng peetakse võõrsil.

Luup peale | Oskar Hõim muutis 120 minutit sügavat ahastust ühe hetkega tohutuks joovastuseks