VÄLISMAA
Link kopeeritud

Holland läheb EM-ile suure võiduga, aga ilma de Jongita (Lewandowski mäng lõppes juba avapoolajal)

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Virgil van Dijk. Foto: Scanpix / Vrigil van Dijk / John Thys / AFP

Hollandi koondis alistas viimases kontrollmängus enne EM-finaalturniiri koduväljakul Islandi 4:0 ja läheb mõne päeva pärast algavale suurele spordipeole võiduga, aga ilma Frenkie de Jongita. Jalavigastusega kimpus olev poolkaitsja lahkus Hollandi koondise juurest ja jätkab ravi oma koduklubi Barcelona ridades.

Holland asus mängu avapoolaja keskpaigas juhtima, kui Xavi Simons lõi oma esimese värava A-koondises. Hollandi kapten Virgil van Dijk suurendas teise poolaja alguses nurgalöögi olukorras võõrustajate eduseisu kaheväravaliseks. Teise poolaja lõpus lisas Donyell Malen kolmanda ja Wout Weghorst neljanda värava.

Poola kohtus samal ajal kodus Türgiga ja asus mängu Karol Swiderski varajasest väravast juhtima, aga sai esimesel poolajal koguni kaks tagasilööki, sest nii Swiderski kui ka staarründaja Robert Lewandowski vahetati välja.

Kui Swiderski maandus väravat tähistades halvasti ja vigastas jalga, siis Lewandowski istus kontaktivälises olukorras murule ja jalutas seejärel normaalsel sammul väljakult minema. Poola meedia hinnangul lahkus Lewandowski väljakult ettevaatusabinõul.

Türgi jõudis teisel poolajal Baris Alper Yilmazi väravast 1:1 viigini, aga Nicola Zalewski lõi mõned minutid enne lõpuvilet võõrustajad uuesti juhtima ja Poola 2:1 võiduga mäng ka lõppes.

Tšehhi realiseeris kaks penaltit, kui kodus saadi 2:1 jagu Põhja-Makedooniast. Tšehhi eest tegid skoori Patrik Schick ja Antonin Barak ning Põhja-Makedoonia ainsa värava lõi Isnik Alimi.

Holland ja Poola kuuluvad EM-il samasse alagruppi Austria ja Prantsusmaaga. Türgi ja Tšehhi mängivad samas grupis Gruusia ja Portugaliga. EM toimub 14. juunist 14. juulini Saksamaal.

EM2024

Muudatus hollandlaste seas! Euroopa liiga võitja tegi ruumi Meistrite liiga hõbemedalistile