14 Link kopeeritud

Kalju ajas Ventspilsi korduskohtumiseks vihale

Soccernet.ee

Igor Prins juhendas Nõmme Kalju väärtusliku võiduni. Foto: Märt VassiljevNõmme Kalju jätkas Eesti klubide head hoogu Balti liigas, võttes Läti esinduse FK Ventspilsi skalbi.

Seega alustasid kõik kolm sel nädalal võistlustules olnud Eesti klubi Balti liiga hooaega koduväljakul võidukalt. Tallinna Flora alistas eile sama tulemusega Marijampole Suduva ning Narva Trans purustas täna FK Šiauliai koguni 5:1.

Kuigi nõmmekad alustasid rabedal ning esimene pall nende võrku saadeti juba 5. minutil, oli Kalju peatreeneril Igor Prinsil varuks omad käigud. Jevdokimovi kaks tabamust ning meeskonna südikas mäng tõid võõrustajatele suure võidu - lõpptulemuseks näitas A. Le Coq Arena tabloo 2:1.

"Eks see võit ikka ole üllatus. Olen väga rahul. Ilusad väravad olid," kiitis Kalju ründaja Jüri Jevdokimov. "Esimene poolaeg ei saanud me mängu käima, teine poolaeg oli nagu vastupidisem. Meil tekkisid ka omad võimalused."

"Nõmme Kalju ju võitis," jäi Kalju juhendaja Igor Prins tagasihoidlikuks. "Ma ei tea, kas see oli hirm vastase ees, kuid alles teisel poolajal saime vabamalt mängida."

Kiire värav ja kõrge press

Ventspils alustas mängu oodatult ehk siis haaras kiiresti mänguohjad. Tulemust tõi see koheselt, kui juba 5. minutil pääses külaliste ründaja Eduards Višnakovs Kalju puurivahi Kert Kütiga üks ühele, viies lätlased juhtima.

"Nagu ma kuulsin, siis nad vist põhimeeskonnaga ei olnud siin," kommenteeris Prins Ventspilsi tavatut ning noort koosseisu. "Vastased olid igati head ja paremad meist."

Külalised olid lähedal ka tulemuse kasvatamisele, kuid pall tabas Ventspilsi mängija kätt ning kohtunikule ei jäänud see ka märkamata.

Avaveerandtunnil oli Kalju ehk parim võimalus nurgalöök, mille võõrustajad suutsid täiesti ära raisata. Edasine mäng kulges suhteliselt Ventspilsi dirigeerimisel ning lisaks paisteti silma ka ilusate kombinatsioonidega.

Kolla-sinised hoidsid terava söödumängu ja pallikontrolliga Kaljut valvsana. Tasapidi hakkas ka Pantritel minema: peagi hakkasid tsenderdused kohale jõudma ning üritati ka kaugelt lüüa.

Kütt hoiab Kalju pinnal

27. minutil päästis Kert Kütt Roosad, kui tõrjus üks ühele pääsenud Ventspilsi mängija löögi. Ligikaudu kuus minutit hiljem oli kollkipper taas aktsioonis ning taaskord nullis ta Eduards Višnakovsi üritused.

Kalju poolelt hakkas silma, et 22-aastane kaitsja Ken Kallaste ei püsinud liinis ning kattis mitmel korral suluseisu ära - ka avavärav sündis suuresti tänu sellele.

Terehhov pääses ootamatult külaliste kaitseliinist läbi ning oli kohe-kohe lööki sooritamas, kuid kõige selle kustutas kohtuniku suluseisu lipp. Hoolimata sellest, et nõmmekate üritused liikusid paremuse poole, oli Kalju hambutu ning poolajavileks mõtteainet jagus.

"Pole nii tugeva vastasega klubitasandil mänginudki," lausus Jevdokimov, kelle sõnul mängis vastane hoolimata erinevast koosseisust oma taseme välja.

Teise poolaja alguses tormas pea kogu kollasärkide vägi ründesse, kuid tulemust see ei toonud. Kalju sai aina vabamalt mängida ning rünnakuolukordi tekkis aina juurde. Sellegipoolest tuli tõdeda, et Kalju eksis lihtsates olukordades, lastes vastasel sellega väravani lihtsamalt teed leida.

Ligikaudu 55. minutil tegi Andres Koogas suurepärase libistuse puuri ees, päästes sellega omad väravast. Järgnenud olukordades hakati aina paremini ründetsoonis mängima ning Kaukvere sissetoomisega saadi ka ründamine käppa.

Kalju üllatas nimekat külalist

70. minutil saabus mängu muutus, mida ei osanud paljud uneski näha: kastis toimunud sagina ning lätlasest väravavahi eksimuse tagajärjel tõstis Jevdokimov palli väravasse, viigistades sellega seisu.

Sellega tõusis ka mängutempo ning eelmisel hooajal Euroopa liigaski pallinud Ventspils ei tahtnud kaotusseisuga leppida. Hoolimata Kalju kaitsjate rabedusest, suutis Kalju end juhtima viia. Taaskord märgiti värava autoriks Kalju resultatiivseim mees, kes palli pöörde pealt sooritatud löögiga väravasse vajutas. Prinsi juhendatavad asusid veel kolmandatki jahtima: parim võimalus selleks oli Aleks Monesil, kes ei tabanud Terehhovi teelesaadetud liikuvat palli.

Korduskohtumine saab olema üliraske

Kordusmäng peetakse 9. novembril Lätis, kus eestlastel on lootused kõrgel.

"Peab uskuma (edasipääsu). Me juhime ning meil on vaja ka palju õnne. Kaotama me ei lähe kindlasti," kinnitas Jevdokimov.

"Võtame ikka mäng mängult. Lätis ootab meid ees ikka üliraske mäng. Esimese mängu me võitsime ning ka võõrsil üritame midagi korda saata," lisas loots lootusrikkalt.

Mängu parim - Jüri Jevdokimov

Ründaja tegi väga suurepärase esituse, mida tõestasid ka kaks tõelist ilutabamust. "Vend lõi kaks väravat, seega tubli poiss!" iseloomustas heatujuline Prins kahe värava autorit.

kell 19:00 A. Le Coq Arenal

Nõmme Kalju - FK Ventspils 2:1 (0:1)