Kommentaarid 60
"Miks ma siis ei mäleta, ega ma siis idioot ei ole!", põrutab Ragnar enesekindlat, "Sinul, Tarmo, on kindlasti palju teeneid selles, et Eesti lõpuks 2012 aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääses", jätkab vanake enne kui rahvas rõkatab: Värav!!! Seis on nüüd 2:1 pärnakate kasuks. "Vahi! peris kena koll oli, 15 meetrilt otse kaheksasse! " Hüüatab Tarmo, "Tead sa, sõber, ma arvan, et sinu pojapojapoeg tegi õieti, et Amsterdami Ajaxi pakkumisest loobus ning edasi Pärnusse oma klubisse jäi. Küll poiss jõuab veel kasvada ja välisklubidesse minna.... ta ju alles 17-aastane, kuid mängib paremini mina omal ajal, kui FC Barcelonas 2008 aastal CL-i võitjaks tulin." Ragnar vastab nõusolevalt: "Minust kindlasti paremini. Kuigi see oli ju puhtalt minu teene, et 2010 aastal Inglismaa vastu sõpruskohtumises käärloogi tegin ning sellega võidu meile tõin." Seejärel kõlab lõpuvile ning mäng on lõppenud viigiga 2:2. Vanamehed käivad veel Pohlaku haual ning lähevad kumbki oma teed. Nende teeneid enam ei vajata. Järgmisel aastal võib neid leida aint kalmistumulla all.
Üldises plaanis üritan ma oma lemmikklubi (merkuuri) mänge jälgida nii tihedalt kui võimalik....
Kuigi tõesti, vähesed teavad, et üldse Eestis jalgpall, kui selline eksisteerib...
Jalgpallile on vaja sponsoreid mis omakorda võiksid kaasa tuua reklaami.
See aitaks kindlasti Eesti jalgpalli jälgitavust..
Lepmets is da man!
peace...
tõeslist fänni ei heiduta piletihind - sellega ei ole nõus, kuna tänapäeva pensionäridele ei maksa riik piisavalt pensioni ja nad tulevad isegi vaevu ots-otsaga kokku kui sedagi. pensionäride pension on tänapäeva eestile suureks häbiks. õnneks on nüüd loodud pensionifondid ja järelikult kui meie juba vanaks saame siis on ka publikut (vanaemade-isade näol) rohkem :-)
aga minu mõlemad vanaemad on surnud
(juhul, kui sellest jutt käis)
ei ole vaja meile pärnu ja valga ja muid satse, kuhu veetakse neid "kehtna"-mehi kohale...
ei tasu alati vehkima hakata, enne tuleks mõelda.
Eesti 2004. a. jalgpalli meistrivõistluste esiliiga VII vooru mäng neljapäeval, 13. mail:
kl. 21.30 A. Le Coq MiniArena
F.C.A. ESTEL TALLINN – FC TVMK II TALLINN 0:0 HETKESEIS.
Kes viitsib minna pool kümme õhtul jalgpalli vaata? Jääb mulje et tehakse kõik, et fännidest ilma jääda.
Samuti nagu ka Pohlakul, kes Jalgpalli lehes võrdles NBA korvpallurite IQ-d nende keskmiste vaheltlõigete arvuga.
aga vot selles identiteedis see iva ongi. üks korralik vutimansa peaks olema iga pisikesegi küla au ja uhkus ja südametunnistus. osake rutiinist - positiivses võtmes. ehk siis nõnda, et iga mats veab end kohaliku satsi mängule kohale, sest see lihtsalt käib nii. sest see on oluline. see on midagi ühist ja oma.
aga selleks on tarvis tingimusi.
häid platse ja häid inimesi.
Tihti juhtub, et kui lähen jalkat vaatama küsitakse, et täna on mingi mäng vä?, kes mängivad?, palju pilet maksab?. Seega huvi nagu mingil määral oleks aga infot ei ole eriti läbi tulnud kuskilt. Tänapäeval tuleb enamus informatsioonist ikka meedia kaudu inimestele koju kätte aga eesti liigajalgpalli kajastatakse uudistes ja reklaamitakse näruselt vähe ikkagi. Rahvast korraks staadionile meelitada ei olekski ehk nii raske, aga selleks, et nad ka tagasi tuleks peaks neil olema huvitav mängu jälgida, ega mängu tasemel pole midagi viga aga tavalisele inimesele võiks platsil olla ka juba tuttavad mehed (varem juba uudistest ja ajalehest nähtud näod ja nimed). Ei teeks ka paha kui meestel oleksid nimed selja peal kirjas (selle teostamine jääb vist veel ikka raha taha seisma).
Seega oleks vaja rohkem reklaami ja uudiseid just Eesti liigajalgpalli kohta.
Koondise mängude publikuarvust ka selline mõte, et maru kahju on, et peab kogu aeg sigadele pärleid loopima, ehk siis koondise mänge Tallinnas pidama. Kui võrrelda publiku arvu nendel vähestel pealinnast väljaspool peetud mängudel Tallinnas peetud mängude publikuhulgaga, arvestades ka kohalike elanike arvu, siis on mujal peetud mängudel rahvas tunduvalt aktiivsem kohale tulema (Tallinnast väljaspool on koondise mäng muidugi ka nii haruldane nähtus, et rahvas tuleb ilmselt ka ainult sellepärast kohale). Ehk siis kahju, et ei ole Tallinnast väljaspool normaalseid staadione, kus kannataks pidada rahvusvahelisi sõpruskohtumisi. Kui arvestatav osa koondise mänge peetaks Tallinnast väljaspool suurendaks see minu arvates publiku hulka nii Tallinnas (harvem võimalus koondist näha, seega kohalik publik kes on muidu erinevate mängude vahele ära jaotatud oleks rohkem kontsentreeritud) kui ka näiteks Tartus või Pärnus (võimalus koondist näha).
Keegi eespool ütles, et jalgpallfänlus on elustiil. Bingo! minujaoks ongi .. minusuguseid on eestis VEEL vähe. Oma lapsed panen ka jalgpalli armastama, naine on juba üsna kursis asjadega.
Järjest rohkem sõpru huvitub jne.
Ajaküsimus härrased .. seniks aga võtku igaüks seda mida soovib ning mida antakse.
Palju õnne siis. Ime ka, et midagi juhtuma ei hakka.
Edu
Reklaam on null
to murri:
mida sa ajad (ma olen ka paadunud jalka fänn ja käin üpris tihti liigamänge vaatamas + pole vahele jätnud ühelgi eesti koondise kodumängu..staadionil) et pole reklaaami...mees sa vaata päevalehe vahele...seal igallehel liigavoorude info(päevaleht sõlmis EJL lepingu....PL on iga nädal vähemalt lehekülje pikkune voorude reportaaž)+ postimehes on kaa ja ka vahest õhulehes...kui mängitakse täisvoor siis näitab veel TV3 iga reklaamipaus selle vooru reklaami...ma ütlen, probleem on siiski selles et eesti liigal puudub igasugune põnevus...ja kui valga mängibki floraga viiki..mis ma sellest saan (ja kui flora võidab 17-0 on väike masendus peal et mida krt eesti liigal viga on)...olgem ausad lillekülla on ikka päris tüütu minna kaa, mingi kõnnid 20 minutit sinna vaatad jama ja lähed koju
Kohaliku vutisõbra stereotüübina näen inimest, kes on tulihingeline Newcastle'i, Arsenali vms fänn ning heal juhul käib Eesti koondise mänge vaatamas. Kadrioru vms staadioni külastamise asemel unistab ta päevast päeva Old Traffordil, Highbury'l vms viibimisest. Laupäeval-pühapäeval ei lähe ta mitte Lillekülasse Florat vaatama, vaid liigub juba varakult pubisse, et saada hea koht Inglise liigamängu ülekande ajaks. Lisaks ei koti teda Eesti liiga tulemused, vaid pigem ahmib igast infi oma piiritaguse lemmikklubi kohta.
Mind ei huvita see, miks just piiritaguseid klubisid nii kõvasti fännatakse, vaid see, miks sellised vutisõbrad ei viitsi Eestis liigamänge vaatama tulla. Eesti liigas intriige on? On. Eesti liigas häid mängijaid on? On. Õlut saab? Saab. Ja nii edasi..., kõik hädavajalik on ju olemas.
Tartus resideeruva vutifännina on igati hea meel, et enamus siinseid vutisõpru on otsustanud tulla ka liigamänge vaatama. Hoolimata sellest, et Tamme staadionil on pealtvaatajatele vaid mingisugune elementaarne tribüün. Hoolimata sellest, et mugavam oleks Raekoja taga Pirogovis Sassi lasta.
Eesti jalgpall ei saa areneda kuskile, kui jalgpallurid mängivad vaid enda rõõmuks. On mõttetu oodata koondiselt tulemusi, kui samade mängijate Eesti liigakarjääri suhtes on näidatud külma suhtumist. Muidugi on mõnus nüüd kaasa elada Rähni tegemistele Ukrainas, kuid milline oli suhtumine aasta tagasi? Ah mõttetu vend, las toksib siin Eesti liigas.
Igal juhul loodan, et mitte ainult koondise, vaid ka meie oma Eesti klubide mängude puhul hakkab levima mõte "Mix passid kodus, Sa siia tule, Ära teleka ees soenda mune" Kojamehe superhitist "Eesti Maailmameister".
EJL võiks telehuvi silmas pidades kehtestada reegli, mille kohaselt kõik meistiliiga väravad peavad olema võetud videosse ja vähemalt 10 m kõrguselt. Kaua võib vaadata maapinnalt võetud plaani, mille eest koerad läbi jalutavad:)
Aga ajakirjanik võiks arvestada ka:
1) Sunderlandis ja lähiümbruses elab ca 700000 inimest ehk siis Eesti põhja pool Pärnu ja Emajõge ning läänepoolt padaorgu. St mängule on sõita 100 km ja enam suht kehva teed.
2) Mängud algavad reeglina nädala sees kell 20 (meil +2 lähtuvalt välismeedia huvist) ja laupäeval 14. Publik jõuab valges koju või kõrtsi
3) Staadionil on peldik ja söökla
4) Mängijatel on veri ninast väljas, sest jutt käib nende sissetulekust, mida on alati keegi valmis ära võtma
5) Pilet maksab ca 3 % kuusissetulekust ja poliitika on paindlikum (meil on pilet kuni 10%, kui rääkida vanaemadest)
Kuna EJL juhtidele on olulisem see, kuidas me väljapoole paistame, kordan kunagi öeldud mõtet: kui Eesti peaks kohtuma Jaapaniga, siis telehuvi arvestades algaks mäng tõenäoliselt kell 4 hommikul:) Rahvas raibe söögu heinu.
Reklaam on null. J
a ka jalkaliidu ees on otsas on endised mõõdukad, kellega ei taha praegu ükski edukas firma ennast siduda. Ja ka Pohlak on ennast liigselt üksvahe sidunud poliitikaga: kandideeris mõõdukate ridades Tallinna volikokku, sellega seoses kallas kõik teised parteid poriga üle. Aga rahakad firmad, kes võiksid jalgpalli veidigi sponseerida hoiduavad sellisest mehest kaugele nagu katkust. Jalgpall on seisab üldse praegu üksikute fanaatikute najal püsti. Pohlak omaenese rahadega, siis veel Levada ja Sedin.
1) pilet on kallis
2) on olemas teleülekanne
3) koondis tihti kaotab
4) tavaliselt on vähenimekad vastased
5) mäng algab tavaliselt hilja õhtul
Samas klubide mänge ei jälgita,kuigi
1) pilet on odav
2) pole tele ülekannet
3) klubid löövad palju väravaid
4) mängud tavaliselt ei alga kell 21:00
Aga Shwedel on õigus küll ,kui TV uudiseid sarjab ,sest naiste võrkpall on ju absurd aga seda näidatakse. Millal aga naiste jalgpalli tulemusi kas või mainiti ? Minu meelest mitte kunagi. Eks ole oma süü ka EJL-l. Tuleb rohkem vaeva näha ,et inimesed mänge vaatama tuleksid,sest jalgpallihuvi on ju olemas ,see pole kusagile kadunud ja on kindlasti kõige suurema potensiaaliga ala Eestis.
Seega on Schwede jutu mõte täiesti õige ning faktiliselt tõestatav. Eesti jalgpalli tulevik on meie endi kätes.
Need on kolm viimast lauset artiklist.hm olen ka sellelst aru saanud sellest ega tänaseid vanaemasid ei saa staadionil vaid need on vanaemad kes oleme meie tulevikus.st meie võtame oma lapsed ja lapselapsed staadionile,sest eelnevatele põlvkondadele raske selgeks teha mis see jalgpall tegelikult on.et see ei ole lihtsalt mäng vaid elustiil.
ja et ilmast rääkida et katus läbi laseb jne,mage.rääkimata sellest et koondise mänge käib rahvas vaatamas a Meistriliiga omasid mitte.ntx omaette elamus on hooaja algus kus 2 aastat järjest on esimeste mängudes sees mäng kus tuiskab või tugevat lõrtsi,a kes see takistas vaatamast?ei,isegi huvitav oli lisaks jagpalli nautimisele ennast proovile panna. jutt tõsi et ilma põhjuseks tuua mitte vaatama tulemiseks on nõrk.järelikult ei ole huvi.
ja olles sel hooajal vist kõik flora kodumängud ära vaadanud,võib öelda et mängud on väga põnevad ja tasemel.esimese 4 meeskonna oma vähemalt.
ja koondise mängu vaatamine on nii loomulik et ei tasu mainidagi,imelik oleks kui ei vaataks kohapeal ja võõrsil.
ühesõnaga meie kes me oleme tulevased vanaemad/vanaisad meie kätes on tuleviku publikuhulga kasvatamine.arvan et seda tahtis shwede öelda
liiga palju on teid siin selliseid, kes scwede mõtete kallal kipute kohe irisema... nokiks aga teri teksti seest ja parastaks kui debiilselt küll schwede kirjutada oskab .. haige värk.. aga võibolla teiesugustel haigetel polegi muud väljundit kui oma turvalises Miki-Hiire tapeediga toas erinevates portaalides asjalikke inimesi kommida..
artiklist..
esiteks.. keegi inimene, kes oma nimeks oli ebaoriginaalselt umbes kümmekond tähemärki umbes sisse raiunud, püüdis õigustada võrkpalli champions league.. mida üldsus üldse enne pärnu mansa võimalust mängida nimetatud liigas teadis võrkpalli champion league'st... kaldun arvama, et mitte tuhkagi.. ära krt tulge võrdlema võrkpalli jalgpalliga.. siis nimetati ära veel, et alati on mõne vooru või karikamängu puhul 5 minutit reportaazhi vutist... eksid sõbrake.. mina vutisõbrana pooldaks veel põhjalikku kajastamist, aga võibolla on neutraalsele spordisõbrale vutiuudiseid pregu täpselt paras ports.. ja nimetage mulle kuupäev, millal näiteks ETV-st näidati viimati videopilti meistriteliigast...
ei tule meelde jah? sama siin..
krt, võibolla tahtsin midagi veel öelda, aga praegu ununes.. igaljuhul on scwede artiklid alati huvitavad ja väärt lugemine..
edu talle edaspidiseks..
löpetuseks. olles vutisöber,ei taha ma siiski,et meie vanaemad oleks nagu ilnglise vanaemad...
1) vanaema ei jõua mängupiletit osta
2) EJL-il puudub vanuserühma põhine hinnasoodustuste poliitika
3) vanaema läheb juba 21 paiku magama, mistõttu mängud toimuvad liiga hilja
4) radikuliidi tõttu ei luba arst vanaema külmale betoonehitisele nimega Lilleküla staadion
Kui nüüd muutus juba ühes eelnimetatuist positiivsema poole liiguks, siis hakkaks vanaema juba järgi mõtlema.
Vähe utoopiline teks sai. peace:)
NB! mina l2hen shoti ja taani m2ngule.. ma ei oota sealt v6itu ega kaotust vaid ma ootan sealt ilusat jalgpalli ja t2ismaja .
ja kui pohlak ütleb et eesti tegi hea mängu, miks publikut ei olnud siis ei tasu teda uskuda(ainuke hea mäng mis eestil on eales olnud oli viimase albaania mängu II poolaeg). miks peak minema vaatama mingit sitta 150 krooni eest kell 21...kui staadionil on sääsed ja sajab vihma(pole katust ega seinugi)...raske veel ära ka sealt saada.
ei meeldi see et igast spordi uudistes näidagtakse NHL-i...keda see kotib.
ehk ootame ära kui "vanad saurused" loobuvad ja uued eesotsas Kinki ja Klavaniga koondist uutele suurtele võitudele viima hakavad
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta