Eelmisel hooajal üleminekumänge vältinud FC Kuressaare soovib tuleval hooajal veel ühe sammu edasi astuda, koguda varasemate aastatega võrreldes rohkem punkte ning saavutada parema koha.
Enne eelmist hooaega, kui nad lõpetasid kaheksandana, pidid saarlased kaks novembrit järjest kõrgseltskonda püsima jäämise nimel üleminekumängudel heitlema. Mõlemal korral see ka õnnestus ning eelmise aasta lõpus asetseti juba kaheksandal tabelireal ja kindel koht Meistriliigas oli ka järgmiseks hooajaks olemas.
Nüüd on Kuressaare seadnud sihid astme võrra kõrgemale. Soovitakse koguda nii suuremat punktisaaki kui saavutada paremat kohta tabelis. Selleks on saarlastel ka kõik eeldused olemas. Suures osas on säilinud meeskonna tuumik, kellel aasta jagu rohkem mängutarkust ja kogemusi ning talvised üleminekud on kindlustanud ühtlasema koosseisu ja pikema pingi.
Viikingite kapteni Sander Viira arvates on sel aastal just tegemist viimaste aastate tugevaima meeskonnaga. "Koosseis on kindlasti eelmise hooajaga võrreldes tugevam," rääkis ta, "Ma arvan, et meil on üle kolme aasta parim seis meestega."
Klubi tegevjuht ja ründaja Martti Pukk ei hakka siiski meeskonnale ulmelisi sihte seadma. "Miinimumeesmärk on meeskonnal liigasse püsima jääda, kõik kohad, mis kaheksandast kohast kõrgemale tulevad, on juba boonuse maiguga," ütles ta.
Eelmise hooaja Floras pallinud Pukk usub, et meeskonnale konkurentsi pakuvad eesoleval hooajal kõik satsid peale Flora, Levadia ja Kalju. Mehe arvates on see kolmik jälle omaette klass. Trans ja Sillamäe on jällegi väga ettearvamatud ning neist ei oska ta enne hooaja algust midagi oodata.
Neli meeskonda, mis nii Sander Viira kui klubi presidendi Priit Penu suust kõlasid, olid Infonet, Paide, Tammeka ja Kalev. Need on meeskonnad, kellega põhiliselt eesmärkide täitmise nimel heidelda tuleb.
Raske treeningul, lahingus kergem
Kui paberil tundusid Kuressaare treeningmängud üsna nukrad, kaotused mitmetele Esiliiga meeskondadele ning suur allajäämine Meistriliiga uustulnukale Infonetile, siis klubi esindajad ise midagi hullu ei näe.
"Ei ole Kurel alati need treeningmängud kõige paremini õnnestunud, ei lase nendest selle aasta tulemustest ennast väga morjendada," rääkis Martti Pukk, "Treeningmängud ongi selleks, et erinevaid taktikalisi variante proovida ja testida uusi mängijaid, et nendest paremat ülevaadet saada."
Ühe kaotuste põhjusena tõi veteranründaja välja ka selle, et meeskonnas oli palju uusi mängijaid ning ehk ei oldud veel Meistriliiga treeningkoormustega harjutud.
Meeskonna kapten Sander Viira tunnistaski, et kuigi trennide arv nädalas on jäänud samaks, siis on need muutunud intensiivsemaks ning füüsilist poolt on rohkem tehtud.
"Raske treeningul, siis on kerge lahingus," resümeeris klubi president Priit Penu.
Viik Transiga ja võit Flora duubli üle näitasid aga Pukki arvates juba seda, et hooaja ettevalmistusega ollakse õigel teel.
Ühtlasem koosseis ja pikem pink
Kuressaare on talvel mitme täiendusega enda koosseisu tugevamaks muutnud ning nii tegevjuhi, presidendi kui ka meeskonna kapteni arvates on meeskonna üheks tugevuseks just pikem pink - peaaegu igale positsioonile on konkurents olemas.
Lahtine seis on veel ainult väravapostide vahel, sest hetkel on meeskonna nimekirja ainukese puurivahina kantud äsja 19-aastaseks saanud Riido Reiman. Priit Penu arvates on väravavahi koht kindlasti nõrgem kui eelmisel aastal, kuid samas loodab ta, et noortel väravavahtidel on võimalus areneda.
Ühe võimaliku nõrga küljena tõi Sander Viira veel välja füüsilise poole ja vähese enesekindluse. "Meil on tavaline see, et kui jääme kaotusseisu, siis võib mäng laguneda," nentis ta.
Samas usub kapten, et uued täiendused annavad kindlasti meeskonnale palju juurde. Eriti tõstis ta esile FC Viljandist tulnud Joel Indermitte ja Sander Sinilaidi. "Viljandi poisid on ikka kõvaks täienduseks olnud, nende pealt on näha, et kogemusi on."
Endiste Viljandi mängijate kohta jätkus kiidusõnu ka Martti Pukkil. "Ma arvan, et kõik Meistriliiga meeskonnad oleksid rahul, kui Joel Indermitte oleks tulnud nende juurde mängima," rääkis tegevjuht ja ründaja, "hea meel on ka selle üle, et Sander Sinilaid tuli meile, keskväljal väga oluline täiendus."
Kuressaare õnneks on enamus mängijad ka suurematest vigastustest priid. Kaitsja Märt Kluge saab pika vigastuspausi järel treeningutega alustada pooleteise kuu pärast, Aastalõputurniiril vigastada saanud äärepoolkaitsja Vladimir Gerasimov on samuti pikemalt väljas.
Meeskonna staar - Joel Indermitte
Nagu FC Kuressaare esindajadki väidavad, on sel hooajal meeskond väga ühtlane ja raske on kedagi esile tõsta. Siiski võib ühe nimena välja tuua Joel Indermitte, kes liitus saarlastega see talv FC Viljandist, kus ta paistis silma nii kaitses kui ka aegajalt rünnakul. Noor kaitsja on juba kirja saanud kaks koondisemängu ning võib eesoleval hooajal osutuda väga oluliseks tugitalaks Kuressaare kaitses.
Kellel silma peal hoida - Mairo Tikerberi
Eelmisel hooajal kolmandas liigas poole hooajaga 31 väravat löönud ja suvel Kuressaarega liitunud noor 19-aastane ründaja on juba välja võidelnud koha saarlaste põhikoosseisus. Eelmisel hooajal juba suure arenguhüppe teinud Tikerberi võib meeskonna tegevjuhi ja ründaja Martti Pukki arvates areneda uuel aastal veelgi. Saab ta nüüd ju esimest korda kogu kupatuse koos Meistriliiga tasemel hooaja ettevalmistusega kaasa teha.
Suurim küsimärk - väravavaht
Meeskond võib tänavu hiilata sellega, et pink on piisavalt pikk ning konkurents ja tase klubisiseselt on hea. Siiski ei ole talvel pärast eelmise hooaja Kuressaare parima mängija Mihhail Lavrentjevi lahkumist väravapostide vahele samaväärset asendust leitud. Hetkel on klubi nimekirjas üks väravavaht ning selleks on noor 19-aastane Riido Reiman.
FC Kuressaare
Peatreener: Sergei Zamogilnõi
Kapten: Sander Viira
Duubelvõistkond: Sörve JK (teine liiga)
Eelarve: 80 000 eurot
Värvid: kollane ja sinine
Koduväljak: Kuressaare linnastaadion
Koduleht: www.fckuressaare.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 14.00 Infonetiga võõrsil (Sportland Arenal)
Mitteametlik koosseis:
Väravavahid: Rait Hansen, Riido Reiman.
Kaitsjad: Andro Aavik, Taavi Azarov, Edgars Butlers, Joel Indermitte, Algis Kelder, Märt Kluge, Pelle Pohlak, Urmas Rajaver, Rauno Reiman, Sander Viira.
Poolkaitsjad: Rene Aljas, Juri Gavrilov, Andre Ilves, Sander Laht, Amor Luup, Mikk Metsa, Margus Rajaver, Ott Reinike, Sander Sinilaid.
Ründajad: Vladimir Gerasimov, Raiko Karpov, Greger Könninge, Martti Pukk, Mairo Tikerberi, Elari Valmas.
Eeldatav põhikoosseis:
Riido Reiman
Edgars Butlers Joel Indermitte Sander Viira Andro Aavik
Elari Valmas Sander Sinilaid Amor Luup Sander Laht
Andre Ilves
Mairo Tikerberi
Talvised koosseisumuudatused:
Sisse:
Andro Aavik (kaitsja, Lihula JK-st)
Edgars Butlers (kaitsja, Tallinna Legionist)
Juri Gavrilov (poolkaitsja, FC Flora II-st)
Joel Indermitte (kaitsja, FC Viljandist)
Raiko Karpov (ründaja, FC Flora II-st)
Sander Laht (poolkaitsja, FC Florast)
Martti Pukk (ründaja, FC Florast)
Ott Reinike (poolkaitsja, Raasiku FC Jokerist)
Sander Sinilaid (poolkaitsja, FC Viljandist)
Välja:
Sami-Sander Kivi (kaitsja)
Jaanis Kriska (kaitsja, Sörve JK-sse)
Tauno Laja (kaitsja)
Mihhail Lavrentjev (väravavaht, Paidesse)
Märten Pajunurm (kaitsja, FC Florasse)
Sander Seeman (poolkaitsja, Sörve JK-sse)
Hooajaeelsed kontrollmängud:
12.01. FC Kuressaare - Tartu SK10 (EL) 1:2 (Andre Ilves)
19.01. FC Kuressaare - FC Infonet 1:5 (ML) (Sander Laht)
26.01. FC Kuressaare - Jõhvi FC Lokomotiv (EL) 1:2 (Margus Rajaver)
02.02. FC Kuressaare - Rakvere Tarvas (EL) 1:2 (Margus Rajaver)
22.01. FC Kuressaare - Narva Trans (ML) 2:2 (Pelle Pohlak, Mairo Tikerberi)
16.02. FC Flora II (EL) - FC Kuressaare 1:2 (Andre Ilves 2)
19.02. FC Kuressaare - Nõmme Kalju II (ELB) 3:3 (Sander Laht, Mairo Tikerberi, Andre Ilves)
23.02. FC Flora (ML) - FC Kuressaare, Sportland Arena
Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B-tasand
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta