Levadia hoiab Ungaris eestlaste lootusi üleval

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst

Foto: Märt VassiljevTallinna Levadia omab ainsa Eesti klubina sel hooajal eurosarjades reaalset edasipääsulootust, kuid peab selleks Ungari meistri Debreceni VSC vastu võõrsil kindlasti väravaid lööma.

Kuna Tallinna Flora ja Narva Trans langesid Euroopa liiga avaringis välja ning Sillamäe Kalev hävis teise eelringi avamängus võõrsil Minski Dinamo vastu 1:5, hoiab eestlaste lootusi üleval vaid Meistrite liiga eelringis osalev Levadia.

Šansid oleks veelgi paremad, kui nädala eest Tallinnas poleks lastud Debrecenil normaalaja viimasel minutil seisu viigistada. 1:1 viigi järel peab Levadia võõrsil iga hinna eest väravaid lööma, sest 0:0 viik annaks eelise vastastele.

Aasta tagasi leidis Levadia end Meistrite liiga kolmandas eelringis sarnasest seisust, kui samale meeskonnale sõideti külla pärast 0:1 kodukaotust. Levadia vajas väravat ja ungarlastele piisanuks ka viigist, aga Adamo Coulibaly tabamus 20 minutit enne lõppu lõpetas toona eestlaste eurohooaja.

Üllatuslikult ka tänavuseks avamänguks peatreener Igor Prinsi valikusse kuulunud väravavaht Martin Kaalma, kes sai sel hooajal alles teist korda Levadia väravat kaitstes siiski hästi hakkama, ootab ka seekordselt korduskohtumiselt luuravat algust. "Vaevalt kohe alguses keegi kuhugi tormama hakkab," ütles ta Vikerraadiole.

"Meie ei tohi endale sisse lüüa lasta, sest kui me ühe sisse laseme, siis peame lisaajaks ühe lööma, ja kui tahame otse edasi saada, peame juba kaks lööma. Kui aga nemad peaks endale sisse laskma lüüa, siis olude sunnil peavad nemad ründama hakkama, mis tekitab jällegi meile rohkem võimalusi," selgitas Kaalma. "Ma arvan, et esimene poolaeg või isegi 50-60 minutit võivad olla üsna ettevaatlikud mõlemalt poolt."

Kolmapäeval kell 21:00 Olah Gabor Ut staadionil

Debreceni VSC - Tallinna FC Levadia

Debreceni VSC: Mindaugas Malinauskas, Marcell Fodor, Mirsad Mijadinoski, Ádám Komlósi, Zoltán Nagy, Péter Czvitkovics, Yannick Mbengono, Zoltán Kiss, Péter Szakaly, Adamo Coulibaly, Tamás Kulcsar.

Varus: István Verpecz, István Szücs, Luis Ramos Colon, Tibor Dombi, Péter Kabát, László Rezes, József Varga.

FC Levadia: Martin Kaalma, Taijo Teniste, Andrei Kalimullin, Igor Morozov, Maksim Podholjuzin, Vitali Leitan, Konstantin Nahk, Deniss Malov, Felipe Nunes, Tarmo Neemelo, Vladislav Ivanov.

Varus: Sergei Lepmets, Aleksandr Volodin, Maksim Paponov, Eino Puri, Andero Pebre, Igor Subbotin, Artjom Dmitrijev.

Peakohtunik: Tom Harald Hagen (Norra)
Abikohtunikud: Dag-Roger Nebben ja Svein Inge Wiken (mõl. Norra)
Neljas kohtunik: Brage Sandmoen (Norra)