FCI Levadia näitas Horvaatia neljandat klubi NK Osijeki külastades kohati ladusat ründemängu, kuid jämedad eksimused kaitses tingisid selle, et kordusmängule minnakse vastu ikkagi neljaväravalises kaotusseisus.
Mängu algus Osijekis oli võrdne ning kui Levadia suutis 8. minutil veel ka juhtima asuda, siis ei paistnud kardetud tasemevahet kusagilt. Felipe Felicio unustati audisisseviske järel üksinda, ta pani paremalt terava palli värava ette, Nikola Cavlina pudistas ja Ioan Yakovlev oli esimesena jaol - 0:1!
Levadia rõõm kestis aga vaid 71 sekundit, sest Osijek vastas koheselt. Pika palli teele pannud Cavlina sai kirja väravasöödu, Ramon Mierez mängis kehamängus Bourama Fomba üle ning vajutas palli 15 meetrilt posti kõrvale - 1:1.
Kord kärisema hakanud, rebenes Levadia kaitse muudkui edasi. 18. minutil andis Til Mavretic liiga nõrga tagasisöödu, Mierez jõudis jaole ja lükkas lõpuks palli tühja võrku - 2:1. 27. minutil kukkus Heitor kehavõitluses lihtsalt pikali ning Mierez vormistas viiekastinurgast juba kübaratriki - 3:1. 34. minutil sai jala valgeks ka paremkaitsja Renan Guedes, kelle terava nurga alt sooritatud löögi pidanuks Karl Andre Vallner kätte saama, aga tõrjus selle esimese posti kõrvale - 4:1.
42. minutil avanes Felipe Feliciol Mihkel Ainsalu mõõdetud diagonaali ja Ioan Yakovlevi hea eeltöö järel võimalus vahet vähendada, aga ta saatis palli penaltipunkti juurest üle värava.
Teiseks poolajaks tegi Levadia topeltvahetuse ning vasakkaitsesse saabunud Michael Schjönning-Larsen pakkus ründetegevusse lisakäigu. Aktiivse alguse järel sooritas Ainsalu 53. minutil hea kauglöögi, mille väravavaht näpuotstega üle otsajoone tõrjus. Seejärel leidis Joao Pedro nurgalöök viiekastijoonelt Fomba peanupu, kuid löök lendas üle värava.
Sihile jõudsid ikkagi võõrustajad. 68. minutil konksutas vahetusründaja Domagoj Bukvic Fomba olukorrast välja ja pääses vabalt löögile - 5:1.
Levadia vahetusmees Frank Liivak sai 83. minutil samuti kuldse võimaluse skoori teha, kui Larseni sööt väravavahi kaudu talle ette põrkas, aga ta ei suutnud palli viielt meetrilt tühja võrku toimetada.
Lõpu eel avanes veel mitu head võimalust kodumeeskonnal, aga Vallner päästis Levadia hullemast. Vormistamise küsimusena paistev kordusmäng ootab ees 1. augustil kell 19 A. Le Coq Arenal. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. Levadia kaitse põles läbi
Levadia alustas täpselt sama algkoosseisuga nagu mõlemas mängus Šiauliai vastu ning asus uljalt palliga toimetama, kuid kaitsefaasis ei tulnud nad Osijeki kiirete üleminekute takistamisega toime. Algusest peale lubas kodumeeskond Levadial suhteliselt segamatult palliga keskväljale tõusta ning noolis igal võimalusel kiirrünnakuid.
Horvaatia liiga eelmise hooaja suurim väravakütt Ramon Mierez oli kahevõitlustes halastamatult võimas, kasutades talle jäetud ruumi ideaalselt ära. Avavärava eel rammis ta kehamängus pikali Bourama Fomba ja kolmanda värava eel teise keskkaitsja Heitori. Teise värava eel lõikas ta omakorda vahelt Til Mavretici ebaõnnestunud tagasisöödu.
Neljas värav jääb paljuski väravavaht Karl Andre Vallneri hingele ning viienda värava eel mängiti jällegi Fomba lihtsa pettega olukorrast välja. Osijeki viiest tabamusest neli sündisid sirgjoonelistel kiirrünnakutel, kus kvaliteetsed ründajad tekitasid Levadia kaitsjatele üks-ühe vastu paksu pahandust. Klassivahe paistis välja ja pandi maksvusele just sellistes olukordades.
Oli Levadia mänguplaan liiga ründav või oli kaitsjatel lihtsalt must õhtu? Ilmselt mõlemat, aga nagu kohtumise eel juba välja toodud sai, siis on tõsiasi ka see, et Levadia ei ole varem nii tugeva vastasega kohtunud ega kaitsest lähtuvalt mängimist proovida saanud.
Pooleteise aasta jooksul ei olnud Curro Torrese juhendatavale Levadiale veel kordagi viit väravat löödud. Eelmisel hooajal lõi Nõmme Kalju ühes mängus küll neli, aga sel hooajal ei olnud keegi suutnud lüüa üle kahe. Premium liiga selle hooaja 21 mängu jooksul on Levadia hoidnud enda värava puutumatuna koguni 14 korda, millele lisandusid Konverentsiliiga esimeses eelringis kaks nullimängu FA Šiauliai vastu.
Paraku kinnitas Osijekis nähtu, et oma liigataseme hiilgav statistika ei maksa kõrgema klassiga meeskonna vastu suurt midagi. Samas ei saa me kunagi teada, mis juhtunuks, kui Levadia üritanuks bussi parkima minna, ning puuduvad igasugused garantiid, et oma tavapärase mängustiili hülgamise korral oleks tulemus oluliselt viisakam olnud.
2. Palliga mängul polnud viga
Kui kaitsemängus kukkus Levadia läbi ja minetas seetõttu sisuliselt juba edasipääsulootused, siis palliga mängides suudeti nii mõndagi ilusat näidata. Väravat vääriti tekitatud võimalusi arvestades igal juhul ja ilmselt mitutki, kuid paar head šanssi jäid kasutamata - eriti hea oli Frank Liivaku poolt lõpu eel luhta lastud šanss.
Statistika ei näe samuti mängu lõpuks sugugi paha välja, kuigi arvestada tuleb ka sellega, et teisel poolajal võttis Osijek juba palju rahulikumalt. Pealelöögid olid UEFA ametliku statistika järgi Osijeki kasuks 15:14 (neist postide vahele 7:7) ja nurgalöögid 6:2. Pallivaldamine oli aga FlashScore'i andmeil lausa Levadia kasuks - 44%-56%.
3. Osijek näitas haavatavust, aga see jäi karistamata
Mängu eel rippusid Osijeki kohal parajad küsimärgid, sest meestejalgpalli kogemuseta 39-aastane itaallane Federico Coppitelli saabus meeskonna tüüri juurde alles 12. juunil, tegemist oli nende hooaja esimese ametliku mänguga ning algkoosseisu kuulusid ka kolm värsket täiendust.
Avaminutid näitasid, et Osijeki esitus oligi üsna rabe. Esines teineteise mittemõistmist ja lihtsat praaki ning Levadia avavärava eel unustati Felipe Felicio lubamatult vabaks. Paraku ei suutnud Levadia värav vastaseid veel rohkem rivist välja lüüa, sest kohe järgmisel rünnakul sündis juba viigivärav.
Osijek ammutas sellest enesekindlust juurde ja Levadia kaitse hakkas omakorda kärisema, ning see suund süvenes iga Levadia jämeda eksimusega, kuni paari saatus sai avamängu avapoolajaga sisuliselt juba otsustatud.
4. Levadia parim - Ioan Yakovlev
Levadia väle vasakäär nautis olukorda, kus tal on rohkem ruumi tegutsemiseks, ning oli läbi mängu ründetegevuses nähtav. Löödud värava kõrval tekitas ta kaaslastele mitu võimalust ning jõudis ka tagasi töötades mõnikord otsustavalt jaole.
Protokoll:
24. juulil kell 21.00 Opus Arenal
NK Osijek - Tallinna FCI Levadia 5:1 (4:1)
9., 18., 27. Ramon Mierez, 34. Renan Guedes, 68. Domagoj Bukvic - 8. Ioan Yakovlev
Hoiatused: 29. Stjopa Mkrtšjan - 6. Joao Pedro
Peakohtunik: Jacob Karlsen
Abikohtunikud: Victor Skytte, Martin Markus
Neljas kohtunik: Jens Maae (kõik Taani)
Osijek: Nikola Cavlina, Renan Guedes, Luka Jelenic (72. Krešimir Vrbanac), Stjopa Mkrtšjan (46. Andre Duarte), Roko Jurišic, Marko Soldo (83. Šimun Mikolcic), Vedran Jugovic (64. Pedro Lima), Darko Nejašmic, Anton Matkovic (64. Domagoj Bukvic), Petar Pusic, Ramon Mierez.
Varus: Tin Sajko, Marko Malenica, Andre Duarte, Krešimir Vrbanac, Kemal Ademi, Pedro Lima, Filip Živkovic, Marin Prekodravac, Nail Omerovic, Domagoj Bukvic, Ivan Cvijanovic, Šimun Mikolcic.
Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Heitor (46. Michael Schjönning-Larsen), Rasmus Peetson, Bourama Fomba, Joao Pedro, Til Mavretic (71. Frank Liivak), Mihkel Ainsalu, Richie Musaba (71. Alexandre Lopes Gomes), Ioan Yakovlev (81. Mark Oliver Roosnupp), Felipe Felicio (46. Robert Kirss).
Varus: Oliver Ani, Michael Schjönning-Larsen, Mark Oliver Roosnupp, Mousta Bah, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Brent Lepistu, Maksimilan Skvortsov, Henri Järvelaid.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta