Meistriliiga parimate poolkaitsjate valik on meeldivalt tasavägine ning igale positsioonile jagub tipptasemel mängijaid.
Soccernet.ee valikust leiame nii Eesti koondislasi kui võõrleegionäre, tõusvaid tähti kui kohalikke legende. Pooled väljavalituist pääsesid ka mullu samasse valikusse, pooled on uued.
Viimaste aastate valitseja Juha Hakola pühkis Maarjamaa tolmu jalgelt ja jättis trooni vabaks. Saab näha, kas selle hõivab tema mullune lähim rivaal Sander Puri või keegi teine.
Kes valitakse 2009. aasta Meistriliiga parimaks poolkaitsjaks, ei sõltu enam meist. See selgub kümne päeva pärast avaneval suurel küsitlusel, mille tulemuse otsustavad Sinu ja teiste Soccernet.ee külastajate hääled!
Aleksandr Dubõkin
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 28 mängu (27 põhikoosseisus), 9 väravat ja 4 kollast kaarti
Ida-Virumaa terav paremäär on kuulunud juba aastaid omal positsioonil Meistriliiga parimate sekka ning siirdumine Narvast Sillamäele pole teda sugugi aeglustanud.
Pigem vastupidi, pärast aastast vaheaega mahub Dubõkin taas meie valikusse ning konkureerib sümboolses koosseisus parima parempoolkaitsja kohale. 2006. aastal ta sinna juba valiti, aga viimastel hooaegadel on ta resultatiivsuses veidi järele andnud.
Sellegipoolest on ta jätkuvalt üks suurimaid äärekaitsjate terroriseerijaid Eesti liigas. Hea kiirus, teravus, tehnika ning ootamatud lahendused lubavad pidevalt meeskonnakaaslastele häid väravavõimalusi luua.
Vladislav Ivanov
Klubi: Narva Trans & Tallinna Levadia
Positsioon: Peamiselt keskpoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 18 mängu (14 põhikoosseisus), 7 väravat (neist 1 penaltist) ja 2 kollast kaarti
Ivanovist pikalt huvitatud olnud Levadia sai ründava poolkaitsja sel suvel lõpuks enda ridadesse ning ta vastas sellele otsekohe tugevate esitustega. Tema värav Krakowi Wisla vastu jääb Levadia toetajatele veel pikkadeks aastateks meelde.
Paraku jätsid vigastused selle vaieldamatult ülitalendika palluri hooaja poolikuks. Ka mullu jäi tal pool hooaega vahele, nii et täit potentsiaali pole ta kindlasti veel näidata saanud. Seda huvitavam saab olema vaadata, kui suure sammu suudab ta Levadias täispika hooajaga edasi astuda.
Ent juba praegugi on ta tervena Levadia põhikoosseisus ja seda mitte asjata. Suurepärase tehnikaga, hea löögiga ning pallivalitsemisega ka suurel kiirusel on ta mängija, kes võib olulisel momendil mängu alati enda peale võtta.
Gert Kams
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Parempoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 22 mängu (19 põhikoosseisus) ja 4 väravat
Flora pettumustvalmistava hooaja juures on Kams olnud üks nendest triibulistest, kes oma koha alati säravalt välja mängib.
Eelmisel aastal äärekaitsjana põhikoosseisu kinnistatud mängija on nüüd taas ründavas rollis ning naudib seda täiel rinnal. Tema kiirus ja plahvatuslikkus on Eesti tasemel erakordsed ning hilja jalgpalliga alustanud mängijana areneb ta ka tehniliselt.
Eriti sümpaatne on see, et Kams mängib alati suure isuga ja annab endast sada protsenti olenemata sellest, kas ta kuulub põhikoosseisu või sekkub vahetusest. Ning olenemata positsioonist rabab ta alati ka kaitses, seda isegi tagumise ründaja kohal mängides.
Deniss Malov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja/vasakäär
Vanus: 29
Senine hooaeg: 30 mängu (27 põhikoosseisus), 6 väravat ja 5 kollast kaarti
Kunagine Eesti U-21 koondislane Malov muutub iga aastaga Levadia jaoks üha olulisemaks mängijaks, kuigi ta pole enam ammu esimeses nooruses.
Vajadusel vasakkaitses või ääreründes, aga sel aastal enamasti keskpoolkaitses mängides saab ta alati ühtemoodi kindlalt hakkama. Tal on hästi tasakaalus nii loovad kui lõhkuvad omadused, mis lubabki tal ka keskväljal kõrget taset hoida.
Iga hooajaga lisandub küpsust ja stabiilsust ning noorenevas meeskonnas on ta märkamatult tõusnud Konstantin Nahki kõrval üheks meeskonna liidriks.
Konstantin Nahk
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg: 33 mängu (33 põhikoosseisus), 12 väravat (neist 3 penaltist) ja 2 kollast kaarti
Kui mõne aasta eest näis Nahk tasapisi nooremate meeskonnakaaslaste kõrval varju jäävat, siis praegu tuleb tõdeda, et tegu on endiselt Levadia keskväljal asendamatu mehega.
Ta ei ole tohutu rabeleja, kes niimoodi mängupildis palju silma jääks, aga vajalikul hetkel teeb ta mõne ilusa liigutuse ning pall on kas omadel või väravas. Tema söödu- ja löögitäpsus on imetlusväärsed ning kogemustega korvab ta ka mõningase puudujäägi kiiruses.
Isikuomadustelt ei ole Nahk tüüpiline kapten, aga kuigi ta ennast väliselt teistele peale ei suru, tõmbab ta meeskonna endaga kaasa just oma eeskujuga. Kui Nahk on väljakul, on ka keskväli kindel ja rahulik, ning sel aastal on ta ainsana Levadiast alustanud põhikoosseisus kõiki mänge.
Felipe Nunes
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Äärepoolkaitsja/ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 32 mängu (31 põhikoosseisus), 19 väravat (neist 2 penaltist) ja 3 kollast kaarti
Vaevalt vaidleb keegi vastu, et tegu on Meistriliiga kõige parema individuaalse meisterlikkusega mängijaga. Ingemar Teeveri puudumisel on ta ka Kalju peamine oht vastaste väravale.
Olude sunnil tuli brasiillasel sel aastal väga palju ründes mängida, aga ta sai ka seal hästi hakkama, kuigi mugavamalt tunneb ta end ikkagi äärel. Olukordade realiseerimine on küll paranenud, kuid pole siiski päris see, mis ühel ründajal olema peaks.
Tema leivanumbriks on pigem ohtlikud läbimurded ja tsenderdused, aga kui meeskonnal ei ole tipptasemel ründajaid, siis ... ei jää muud üle, kui ise lüüa. Ligikaudu 20 väravat liigatabeli viienda meeskonna poolkaitsjalt on tõeline kvaliteedimärk.
Sander Puri
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 20 mängu (17 põhikoosseisus), 10 väravat ja 1 kollane kaart
Kui alles eelmisel aastal pääses Puri klubis põhikoosseisu ning murdis end koondisse, siis tormiline areng sellega ei piirdunud. Tänavu tõusis ta kiiresti koduliiga absoluutsesse tippu ning Eesti sajandi mängus Brasiilia vastu oli ta isegi üks silmapaistvamaid figuure.
Paraku istutas Levadia ta lepingu pikendamisest keeldumise tõttu pingile ning see võttis komeedilt natuke hoogu maha. Jäägu igaühe enda otsustada, kas pool hooaega tipptaset kaalub üle mõne mängija soliidsed esitused kogu aasta jooksul.
Puri mängijaomadused ei vaja ühelegi Eesti vutisõbrale enam tutvustamist. Ta on mängija, kes püsib pildil 90 minutit nii ennastsalgava rabamisega kaitses kui ka teravuste loomisega ründefaasis.
Vitalis Stankevicius
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 28 mängu (27 põhikoosseisus), 2 väravat, 15 kollast ja 1 punane kaart
Mida öelda mehe kohta, kes teenib 28 mänguga 16 kaarti? Viis mängukeeldude tõttu vahele jäetud kohtumist tema hindamisel kasuks ei tule, kuid kahtlemata on ta kompromissitu võitleja.
Agressiivne mäng on Sillamäe klubi stiil niivõinaa, sest kaartide edetabelit juhiti juba eelmisel hooajal praegusest vägagi erineva koosseisuga. Samuti ei saa öelda, et Stankevicius oleks toores mängija, kuna kõik tema kaardid on tulnud võitluslikkusest ning otse punast pole talle kordagi põhjust näidata olnud.
Varem peamiselt ründes mänginud leedulast kasutatakse Sillamäel tihti hoopis kontrolliva poolkaitsja kohal, kus ta on ka muljetavaldavalt hakkama saanud. Stankeviciuse füüsiline kohalolek on juba võimas, ta on pikk ja jõuline ning suudab palli kätte saada ja seda ka hoida. Samuti on tal väga hea ja tugev löök.
Aleksandr Tarassenkov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg: 29 mängu (28 põhikoosseisus), 12 väravat (neist 5 penaltist) ja 4 kollast kaarti
Pärast eelmisel aastal kogetud rasket vigastust on Tarassenkov tagasi ning esineb taas tuntud headuses.
Terav vasakäär on tegemas oma karjääri resultatiivseimat hooaega. Seda osalt tänu sellele, et talle on usaldatud Transis penaltilööja roll.
Aga ohtlik ja väravale orienteeritud on ta ka mängu sees. Eriti vajalik on tema poolt loodud teravused seetõttu, et meeskonnal puudub ees väravakütt ning suur osa Transi ründeraskusest langeb poolkaitsjate õlule.
Martin Vunk
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg: 26 mängu (20 põhikoosseisus), 7 väravat (neist 1 penaltist), 3 kollast ja 1 punane kaart
Eesti Jalgpalli Liidu poolt eelmise aasta Meistriliiga parimaks mängijaks hinnatud Vungi ambitsioonide jaoks on koduliiga selgelt väikeseks jäänud.
Ühelt poolt on ta Flora keskväljal domineeriv jõud, kes lõhub ühteaegu jõuliselt vastaste mängu, juhib meeskonda rünnakule ning tulistab ka ise väga palju väravale. Teisalt on aga näha, et motivatsioonist jääb kohati vajaka ning Eestis medalite pärast heitlemine pole just kuigi suur väljakutse.
Ehedaks näiteks tema tasemest ja frustratsioonist korraga on Nõmme Kalju vastu lõpuminutitel löödud viigivärav, mille järgselt ta rahulolu asemel hoopis kohtuniku läbi sõimas. Tasuks punane kaart ja mõtlematu sõrmeviibutuse järel ka pikem mängukeeld. Ning seda kõike oma meeskonna kaptenina.
Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:
2008 - 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007 - 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006 - 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005 - 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta