Premium liiga hooaega kokkuvõtvate nimistute sari jätkub valikuga lõppenud aasta parimatest ja halvimatest üleminekutest.
Sarnaselt eelmisele hooajale annavad üleminekute valikus tooni kodumaale naasnud endised ja praegused koondislased - kui eelmisel hooajal valiti parimaks üleminekuks Dmitri Kruglovi Levadiasse naasmine, siis sel hooajal võib Kruglov teha haruldase duubli, sest vahepeal Aserbaidžaanis pallinud mees naasis taas Levadia ridadesse.
Lisaks Kruglovile võtsid taas kodumaa vutiplatsid ette ka näiteks Taavi Rähn ja Andrei Sidorenkov, kes mõlemad meie viie valitu sekka pääsesid. Nagu tavaks, on valikus ka mõned hästi õnnestunud välismaised täiendused.
Halvimate üleminekute seas annavad välismaised leegionärid rohkem tooni, kuid ka seal leidub Eesti vutisõpradele hästi tuttavaid nimesid.
Lõpliku valiku aasta parima ja halvima ülemineku osas teed just sina, kallis lugeja - aga siin on Soccernet.ee toimetuse valik headest ja halbadest meeskonnavahetustest.
Parimad üleminekud:
Omar El Hussieny
(Kahraba Ismailia -> Tallinna Levadia)
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg:
28 mängu (24 põhis); 6 (0 penaltist); 2; 0.
Isiklikel põhjustel Eestisse kolinud egiptlane oli Levadia jaoks nagu süllekukkunud kingitus - hooaja alguses meeskonna vasaku ääre hõivanud El Hussieny teenis oma esimeste Premium liiga mängude järel Lasnamäe vaarao hüüdnime ning kuigi legend, et Levadia leidis mehe juhuslikult Lasnamäelt, tõele ei vastanud, oli El Hussienyl Levadia edus siiski korralik roll.
Egiptuse mehe loovus ning kiirus - seda ka palliga mängides - tekitasid äärtel Premium liiga äärekaitsjatele palju probleeme ning kui poleks sisse juhtunud suve lõpus saadud vigastust ja sellele järgnenud kerget vormilangust, oleks mees ilmselt olnud ka meie parimate poolkaitsjate nimistus. Kuigi mehe loomulik positsioon on ründaja alune "number 10", siis Levadia süsteemis on teda kasutatud äärel ning hoolimata sellest on kasutegur olnud suur.
Lõunamaiselt tehnilise mehe miinuseks on aga vähene kehaline ramm - jevgenikabajevlikult kedagi kehaga ära lükkama ta ei satu ning kui siia liita ka mehe suhteliselt lühike kasv, tulevadki võrdusmärgi taha nõrgad õhuvõitlused. Selle kompenseerib El Hussieny aga tihtipeale oma hea tehnikaga ning Eesti liigas on tegemist vägagi kvaliteetse mängumehega.
Dmitri Kruglov
(Bakuu Ravan -> Tallinna Levadia)
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
9 mängu (8 põhis); 5 (1 penaltist); 1; 0.
Teist aastat järjest täpselt samas nimekirjas figureeriva Kruglovi kohta võib suures joones öeldagi täpselt sama, mis eelmisel aastal - erinevalt mitmest teisest (endisest) koondislasest julgelt tagasi koduliigasse pallima naasnud mees näitas endiselt, et on Premium liiga üks parimaid ääremängijaid ning tasuks võib Kruglov laupäeval enda pea kohale tõsta meistrikarika. Taaskord.
Täpipealt samamoodi, nagu eelmisel aastal sai üheks tiitliheitlust otsustavaks momendiks tema viimase minuti võiduvärav Nõmme Kaljule, läks ka sel sügisel - ainult selle vahega, et tänavu lõi Kruglov üliolulises mängus Kaljule koguni kaks väravat.
Üliterava vasaku jalaga mehe arsenalist leiame lisaks korralikule kogemustepagasile ka suurepärased tsenderdused ja standardolukorrad, väravasööte on lisaks viiele tabamusele kogunenud samuti hulgim. Ja seda kõike ainult üheksa peetud mänguga!
Reginald Mbu Alidor
(Lille -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
31 mängu (26 põhis); 0 (0penaltist); 3; 0.
Ülimalt kiirelt ja valutult Eesti liiga mängustiili ja kõige muuga kohanenud Reginald on vaid 21-aastane. Seda tuleb eraldi mainida, sest väljaku peal see kuidagi välja ei paista - tegu võiks vabalt olla Aleksandr Dmitrijevi suguse veteraniga, niisugust mängutarkust ja küpsust kiirgab prantslasest poolkaitsja tegevusest.
Kaljus on Reginald leidnud oma rolli ning selle täitmine on möödunud vaat et üllatavalt hästi. Kui siia lisada veel tõsiasi, et lõhkuva keskväljamehe rolli täitev mees on kogunud hooajaga vaid kolm kollast kaarti, tuleb tunnistada, et hooaeg on igati korda läinud.
Saab olema huvitav näha, kas või kuidas Kalju sellest mehest talvel kinni hakkab hoidma - pärast sellist hooaega poleks ime, kui Reginaldil ukse taga välismaistest kosilastest järjekord seisab.
Taavi Rähn
(FF Jaro -> FC Flora)
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg:
32 mängu (31 põhis); 4 (0 penaltist); 5; 0.
Üle kümne aasta välismaa pallimurudel leiba teeninud Rähn naasis käimasolevaks aastaks tagasi kodumaale ning näitas, et ebaõnnestunud periood Soome kõrgliigas Pietarsaari Jaro ridades oli juhus - kindla käe ja kindla jalaga Flora võrdlemisi noort meeskonda juhtiv Rähn aitas viimasel paaril hooajal allapoole ootusi esinenud rohevalged tagasi tõsisesse tiitlikonkurentsi.
Kuigi vanust on kogunenud juba 33, siis õhuvõitluses ja kohavalikul teist tema sarnast ei ole. Kiirust on küll aastatega kahanenud, kuid just positsioonivalik ning kehaline võimsus teevad Rähnist Eesti liiga ühe parima keskkaitsja.
Lisaks kõigele ei karda mees ka palliga ise rünnakuid alustada ning ka väravate löömine pole pikalt koondises mänginud mehele võõras - sel hooajal sahistas mees vastase võrku neljal korral.
Andrei Sidorenkov
(FC Gomel-> Sillamäe Kalev)
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
25 mängu (24 põhis); 1 (0 penaltist); 5; 0.
Hooaja alguses vutipublikut oma kodulinna naasmisega veidi üllatanud Sidorenkov võinuks kevade lõpu seisuga kuuluda vaat et halvimate üleminekute nimekirja, sest kui Sillamäel aasta esimesel poolel ühtäkki vigastused, sisekliima langused ja muud halvad asjad juhtuma hakkasid, tuli ka Sidorenkovil peatreeneriga tekkinud lahkhelide tõttu meeskonnast lahkuda. Ühel hetkel oli koondise kogemusega vasakäär aga Kalevis tagasi ning hooaja lõpuks kandis ta isegi kaptenipaela.
Väga tugev hooaja teine pool ongi just see, mida Sidorenkov lõppevast aastast meenutama võib jääda - viiendale kohale langenud Sillamäe tagasi kullakonkurentsi vedamine oli suuresti ka just Sido teene ning lahkhelide unustamine on mõjunud suurepäraselt nii klubile kui ka mängijale.
Suhteliselt hõredalt mehitatud Eesti koondise vasakut äärt vaadates tekib paratamatult küsimus - kui kaugele jääb Magnus Pehrssoni silmis 30-aastane Sidorenkov? Viimati kandis mees sinisärki eelmisel suvel kohtumises Trinidadiga.
Veel häid üleminekuid:
Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
Hindrek Ojamaa (Nõmme Kalju -> Tartu Tammeka)
Rauno Tutk (Paide Linnameeskond -> Tartu Tammeka)
Oleksandr Voltškov (FC Levadia -> Jõhvi Lokomotiv)
Aleksandr Dubõkin (Jerevani Ararat -> Sillamäe Kalev)
Kõrõlo Silitš (FK Odessa -> Sillamäe Kalev)
Toni Tipuric (Sportfreunde Siegen - FC Levadia)
Aleksandr Semahhin (Moskva Dünamo -> FC Infonet)
Mihhail Lavrentjev (Paide Linnameeskond -> Sillamäe Kalev)
Tanel Melts (Nõmme Kalju -> FC Infonet)
Siim Tenno (Tartu Tammeka -> Narva Trans)
Stanislav Goldberg (SJK -> Paide Linnameeskond)
Aleksandr Dmitrijev (-> FC Levadia)
Martin Vunk (Sillamäe Kalev -> Nõmme Kalju)
Eelmiste aastate parimad üleminekud:
2013: 1. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> Tallinna Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
2012: 1. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> Tallinna Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> Tallinna Flora)
2010: 1. Sander Post (Go Ahead Eagles -> Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Tulevik -> Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> Flora)
2009: 1. Vitali Gussev (Enköping SK -> Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> S. Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Kalju)
2008: 1. Henri Anier (Warrior -> Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Kalju)
2007: 1. Juha Hakola (HJK -> Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (Levadia -> Tulevik), 3. Kaimar Saag (Levadia -> Tallinna Kalev)
2006: 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> Levadia), 3. Martin Kaalma (Flora -> Trans)
Halvimad üleminekud:
Jarmo Ahjupera
(Ujpest FC -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
5 mängu (1 põhis); 3 (0 penaltist); 0; 0.
Suvel mõneti üllatuslikult kodumaale naasnud ning Nõmme Kaljuga liitunud koljatist ründaja võib samahästi endale saada ebaõnnesõduri tiitli - vigastused ja ikka ja jälle vigastused rikkusid mehe hooaja. Pikalt mängupausilt tagasi väljakule tulles polnud Ahjupera vorm just kiita ning kuigi Tallinna Kalevi vastu sai mees kirja kübaratriki, oli see Ahjupera, kes Kalju särgis väljakul müttas, kaugel sellest Ahjuperast, kes mõni aeg tagasi veel koondist esindas.
Kindlasti oodati Eesti mõistes vägeva CV-ga mehelt suuremaid tegusid ning kuigi vigastused voolisid tormaja hooaega kõvasti, ei olnud ka need esitused, mida Ahi platsil näitas, päris need, mida fännid ja Kalju asjapulgad temalt lootsid.
Loodetavasti seljatab Eesti üks parimaid target man'e oma vigastustelaine ning kui mees taas oma vormi peaks leidma, annab see lisamõtteainet kindlasti juurde ka Magnus Pehrssonile.
Said Atie
(? -> Paide Linnameeskond)
Klubi: -
Positsioon: Ründaja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
7 mängu (7 põhis); 1 (0 penaltist); 0; 0.
Tavapäraselt võõrleegionärideta palliv Paide hakkas sellel rindel tegutsema eelmise aasta lõpus ning uueks hooajaks saabus meeskonda Rootsist Said Atie nimeline ründemängija. Kohe Premium liiga avavoorus saabus nii Atie kui ka ehk kogu Paide meeskonna hooaja tipphetk, kui just nimelt selle mehe 90+1. minuti värav valitseva meistri Levadia põlvili surus.
See oligi aga sisuliselt kõik - kuigi proovida lasti mehel veel korduvalt, siis sähvatusi väravate näol Atie rohkem pakkuda ei suutnud ning oodetud päästeinglit või meeskonna liidrit Rootsi kodakondsusega mehest ei saanud.
Atie viimaseks mänguks jäi aprillikuu alguse kohtumine Sillamäe Kalevi vastu ning pärast seda mees enam Eesti pallimurusid kaunistama ei jõudnudki.
Aleksandr Jelisejenok
(FK Piiter -> Narva Trans)
Klubi: -
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
11 mängu (10 põhis); 0 (0 penaltist); 3; 0.
Talvel Venemaalt järjekordse portsu mängijaid hankinud Trans lootis Jelisejenokist oma uut väravamasinat, ehk isegi uut Aleksandrs Cekulajevsit, kuid saadi hoopis korralik õnnetusehunnik. Ehk õnnestusid tal asjad trennis või treeningmängudes, kuid Premium liigas ei leidnud Jelisejenok platsil oma kohta kohe üldse mitte üles.
Olude sunnil ei jäänud Transil ka muud üle, kui kivist vett 11 mängu jooksul üritada välja pigistada - küll prooviti meest tipuründaja koha asemel äärel, küll taas tipus, kuid väravani toona 23-aastane venelane ei jõudnudki.
Hoolimata oma suhteliselt suurest kasvust ja võimsast kogust lükkasid kaitsjad ta palli pealt üsna hõlpsasti ära ning kiirust ka justkui oli, aga seda mitte palliga mängides.
Novo Papaz
(FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju)
Klubi: FK Leotar
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
1 mäng (0 põhis); 0 (0 penaltist); 0; 0.
Hooaja alguses sõlmis Papaz suurte plaanidega Kaljuga aastase lepingu koos võimalusega seda kahe aasta võrra pikendada. Praeguseks ei kuulu ta enam meeskondagi.
Sisuliselt ühe õnnestunud eelhooaja mängu pealt meeskonda suhteliselt viimasel hetkel lisatud bosnialane jõudis Premium liigas kokku teenida tervenisti 14 mänguminutit, mis tulid kõik avavooru tehnilise kaotusega lõppenud mängus Infonetiga. Edasi pallis mees mõned mängud Esiliigas, kuid üsna pea saadi aru, et sellise tasemega võõrleegionäri pole mõtet tiimis hoida.
Oma viimase etteaste Eesti pinnal tegi Papaz mai lõpus, pärast seda lõpetati aga suurema kärata osapoolte kokkuleppel leping ning nüüdseks on 1990. aasta viimasel päeval sündinud mees taas kodumaal.
Miguel Vera
(Deportivo Minera -> Sillamäe Kalev)
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
1 mäng (1 põhis); 0 (0 penaltist); 0; 0.
Soojadest Hispaania madalamatest liigadest suvel Sillamäele kolinud Alejandro Miguel Vera Carrillo ehk Micha pidi Sillamäe jaoks olema puuduv lüli keskväljal, kuid mehe Premium liiga karjäär piirduski vaid ühe mänguga, kus mees 71. minutil välja vahetati. Kuigi näiliselt midagi kohutavat Micha platsil korda ei saatnud, ei näinud ilmselt Sillamäe treenerid temas piisavalt ainest, et esindusmeeskonnale midagi olulist juurde anda.
Tagasi Lõuna-Euroopasse meest aga ei saadetud - hooaja lõpuosas on Vera mänginud regulaarselt Sillamäe duubelmeeskonna ridades Esiliiga B-s ning olnud seal kindlaks põhimeheks, lüües ka kaks väravat.
Kuigi Micha Premium liiga lati alt just läbi ei jooksnud, leiab ta tee meie halvimate üleminekute edetabelisse just seetõttu, et Sillamäe klubi lootis temalt tunduvalt ja tunduvalt rohkem, kui hispaanlane lõpuks pakkuda suutis.
Veel halbu üleminekuid:
Arsenij Buinickij (Ekranas -> FC Levadia)
Nicolas Galpin (Amiens SC -> Nõmme Kalju)
Elari Valmas (FC Kuressaare -> Paide Linnameeskond)
Sergejs Mišins (Riia Daugava -> Narva Trans)
Maksim Paponov (Tallinna Kalev -> Sillamäe Kalev)
Artjom Dmitrijev (Turnhout -> FC Infonet)
Eelmiste aastate halvimad üleminekud:
2013: 1. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> Tallinna Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> Tallinna Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> Tallinna Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> Tallinna Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> Tallinna Flora)
2011: 1. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> Tallinna Flora), 2. Siksten Kasimir (Tallinna Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
2010: 1. Siksten Kasimir (Flora -> Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> Flora), 3. Eduard Ratnikov (Trans -> Levadia)
2009: 1. Rafael (-> Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> Flora), 3. Andre Frolov (Tulevik -> Flora)
2008: 1. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> Levadia)
2007: 1. Vjatšeslav Zahovaiko (Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
2006: 1. Maksim Smirnov (TVMK -> Levadia), 2. Sergei Zenjov (Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tom -> Flora)
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta