Tänavu klubi sajanda aasta juubelit tähistav Nõmme Kalju on mulluse koosseisu ülisuurel määral säilitanud ning seda uute täiendustega sügavamaks muutnud. Kalju loodab kevade lõpus kolida esindusmeeskonna kodumängud tagasi Hiiu staadionile ning tahab loomulikult võita meistritiitli, mis oleks klubile kokku kolmas.
Nõmme Kalju loodi juba 1923. ja taasasutati 1997. aastal. Meeskonna sees tunnetatakse, et tänavu on tegemist tavapärasest erilisema hooajaga, kuna enamik talvel klubiga liitunud uutest mängijatest tõi lepingu allkirjastamise järel antud kommentaaris ka juubeliaasta-teema esile.
"Väga tore, et saame ajalooliselt tähtsal hooajal head tulemust püüda. Juubeliaasta inspireerib ja teeb rõõmsaks," ütles Kalju peatreener Kaido Koppel Soccernet.ee-le.
Klubi president Kuno Tehva rääkis, et Kalju tähistab juubelit terve aasta vältel erinevate huvitavate sündmuste ja projektidega, millest antakse jooksvalt teada. "Ma arvan, et sada aastat on väärikas number. Juubeliaasta üks tähtsamaid sündmusi on meie jaoks esindusmeeskonna tagasikolimine Hiiu staadionile. Oleme pidanud mängima kaks hooaega ilma koduväljakueeliseta. Viimaste andmete kohaselt on meil võimalus Hiiu staadionile kolida mai lõpus või juuni alguses. Kui see nii läheb, siis ma olen jalgpalliliidule ja Tallinna linnale selle kingituse eest äärmiselt tänulik," sõnas Tehva.
Hiiu staadioni amortiseerunud seisukorra ning kunstmuruvahetuse venimise tõttu oli Kalju sunnitud mullu pidama hooaja algusest lõpuni oma kodumängud Sportland Arenal.
"Minu jaoks on see väga oluline, et klubi saaks mängida ja pakkuda häid emotsioone oma kogukonna ees. See on suur asi, kui saame tõelisesse koju tagasi tulla. Kodu ja fännide eest võitlemise tunne on jalgpallis üks peamisi väärtusi," kinnitas Koppel.
Uued ründajad on väga pikad, aga erinevad
Mullu Kalju särgis Premium liigas üle tuhande mänguminuti kogunud 14 mängijast koguni 13 jätkab klubis ka uuel hooajal. Ainsaks erandiks on äärekaitsja Trevor Elhi, kes väsis jalgpallist ära ja pani vutikarjääri pausile.
Samaks jäi talvel ka treeneritetiim, kui välja arvata väravavahtide juhendaja Sergei Lepmets, kes siirdus Venemaale ja asendati Ville Hulkoneniga.
Talvel on Kaljuga liitunud kaks kolmekordset Eesti meistrit Tallinna Levadiast (Ilja Antonov, Maksim Podholjuzin) ning kolm uut välismängijat (Anton Eerola, David Promise, Olivier Rommens).
"Meil ei ole ühtegi juhuslikku täiendust, kõik on olnud planeeritud täiendused. Ja me pole veel oma uute mängijate avalikustamisega lõpetanud, meil on veel liitujaid," teatas Tehva. Ta täpsustas: "Üks kindlasti, võib-olla kaks."
Kaljus on sel kuul testimisel viibinud Hollandi kõrgliiga kogemusega Prantsusmaa ründaja Djibril Dianessy. Ning viimastes kontrollmängudes tegi kaasa ka endine Eesti koondise poolkaitsja Artjom Dmitrijev, kes on varemgi (2015-2017) Kaljus mänginud, kuid teenis viimastel hooaegadel leiba Kasahstani ja Usbekistani kõrgliigades. Dmitrijev avaldas laupäeva õhtul, et ta pole veel otsustanud, kas siirdub uuesti Kasahstani või taasliitub nõmmekatega.
Laupäeval 0:0 viigimängus Narva Transi vastu Kalju kaptenipaela kandnud väravavaht Marko Meerits avaldas nõmmekate tänavuse koosseisu üle heameelt: "Sel aastal on meil kõvasti rohkem sügavust kui eelnevatel hooaegadel. Igale positsioonile on konkurents, mis on edasiviiv jõud ja annab meile palju juurde."
Sama arvas ka spordidirektor ja abitreener Argo Arbeiter: "Koosseisuga olen väga rahul. Eesmärk oligi säilitada järjepidevus. Ja tänu juurdetulnud mängijatele on meeskonnas nüüd igale kohale päris hea konkurents, mis teeb treenerite elu trennide ja mängude manageerimisel lihtsamaks. Konkurents paneb palju asju paika."
Uued kolmeaastase lepingu sõlminud välismaa ründajad Eerola ja Promise on mõlemad väga pikka kasvu, vastavalt 1,98 ja 1,95 meetrit. Arbeiteri sõnul on nad tegelikult aga täiesti erinevat tüüpi mängijad: "Promise on ääretult jõuline ja suudab läbimurretel palliga võtta vastaste kaitsjad kaenlasse. Anton on tark mängija, kes suudab täita väga erinevaid positsioone ja kellel on huvitavaid omadusi, mida paljudel Eesti mängijatel ei ole. See annab juurde erinevaid valikuid."
Leegionäride osas suurendab pisut valikuid ka väike reeglimuudatus, mille järgi tohib uuel Premium liiga hooajal üks meeskond mänguprotokolli kanda senise viie asemel kuus välismaalast (täpsemalt kuus mängijat, kes ei ole ETM-id ehk Eestis treenitud mängijad). Tõsi, korraga platsil võib neid olla endiselt viis.
Tehva sõnul on see muudatus igati tervitatav, kuid tema hinnangul oleks veel optimaalsem lubada 5+1 asemel mängu 7 välismaalast. "Et Eesti jalgpall ei jääks maha naaberriikidest, kes on teinud väga head tööd - nii Läti, Leedu kui ka Soome tulemused Euroopa liigades seda näitavad. Seal on välismängijate limiidid suuremad. Kõik riigid jagavad arusaama, et spordis viib edasi konkurents. Konkurentsi eelduseks on piisav hulk tipptasemel mängijaid ja ambitsioonikaid klubisid. Võin kindlalt öelda, et Eesti Premium liigas ongi üsna palju ambitsioonikaid klubisid, aga väikese jalgpalliriigina jääb Eestis paratamatult kvaliteetsetest kohalikest mängijatest puudu," tutvustas Tehva oma seisukohta.
Ta lisas, et ümber tuleks vaadata ka KTM-reegel (võistkonna eest peab väljakul olema vähemalt kaks klubis treenitud mängijat). Küsimusele, kas Kaljul tänavu selle reegli täitmisega probleeme pole, vastas Tehva: "Kui sa juba püstitad küsimuse selliselt, et kas teil sellega probleeme pole - jutt käib professionaalsest jalgpallist, kus klubid võtavad nii majandusliku kui ka sportliku vastutuse ning tegemist on MTÜ-dega -, siis see juba viitab, et tegelikult probleem on. Me ju kõik soovime, et meie noored mängijad siirduksid kas varakult välismaale või suudaksid noorelt mängida Eesti Premium liigas, et nad saaksid esindada koondist ja mängida tugeval tasemel. Meie soovime näiteks oma KTM-i staatuses oleva ründaja Alex Matthias Tamme mängijaõigused lähitulevikus välisklubile loovutada. Ja meil on suurepärane noor, 16-aastane talent Rommi Siht, kes teeb meiega pühendunult kõik trennid kaasa ja debüteeris juba eelmisel hooajal ning minu arvates vääriks stipendiumit, kuid ta ei kvalifitseeru noormängija-stipendiaadi kohale, kuna on selle jaoks liiga noor! Mulle tundub, et meie reeglites on vastuolud."
Mingil hetkel suutis vaid üks treener kodust väljuda
Eelmisel aastal Eddie Cardoso käe all hooajaks valmistunud Kalju treenib ja mängib alates oktoobrikuust varasema abitreeneri Koppeli juhtimisel. Nõmmekad möönavad, et mullusega võrreldes oli tänavusel ettevalmistusperioodil erinevusi, kuid täpsetesse detailidesse ei lasku.
"Seda on raske lühidalt kokku võtta, aga mul on natuke teistsugused mõtted. Lahendame mõned mängufaasid teistmoodi kui eelmisel aastal ning oleme neid trennis harjutanud. Teen seda, millesse mina usun," sõnas Koppel.
Arbeiter ütles omaltpoolt: "Eks igal treeneril on oma käekiri. Väga fundamentaalseid erinevusi - umbes et üks suusatab ja teine mängib korvpalli - ei ole, jalgpall on ikka jalgpall, lihtsalt mingid nüansid on erinevad."
Kalju pidas jaanuaris-veebruaris seitse kontrollkohtumist, millest võitis kaks, viigistas kaks ja kaotas kolm.
"Oleme rahul, et saime mängida tugevate vastastega. Oleme teinud väga häid asju, aga kuna oleme mänginud Baltikumi tippklubidega, siis on ka meie veakohad välja tulnud. Oleme saanud nendest väga head infot, kuidas ennast hooajaks veel paremini ette valmistada," rääkis Koppel.
Umbes kuu aega tagasi kollitasid Kalju ettevalmistust olulisel määral haigusepisikud. "Vahepeal kimbutas meid haigustelaine. Üks nädal oli päris huvitav (naerab), kui meil oli kogu treeneritetiimist ainult üks inimene suuteline kodust välja tulema, ülejäänud olid täitsa pikali maas. See oli kerge tagasilöök," meenutas Arbeiter.
Pikemal vigastuspausil viibib praegu jalatraumaga keskkaitsja Vladimir Avilov, kes liigahooaja esimestel kuudel mängida ei saa. Kohe hooaja alguses pole veel rivis ka poolkaitsja Kaspar Paur. Ülejäänud mängijad on hetkeseisuga valmis avavoorus mänguajale konkureerima.
Meerits lausus hooaja ettevalmistusperioodi kohta kokkuvõtvalt: "Ma usun, et meil on läinud kõik plaanipäraselt. Koormused on olnud suured. Pikk hooaeg on ees, üritame leida õiget rütmi ning minna mäng-mängult paremaks."
Harju ja VAR liigale head täiendused
Nii Tehva, Arbeiteri kui ka Koppeli kinnitusel on Kalju eesmärgiks meistritiitel. Varem on nõmmekad Eesti meistriks tulnud aastail 2012 ja 2018. Eelmisel kümnendil teeniti Premium liigas üheksa aasta sees kaheksa medalikohta, kuid nüüd on jäädud kolm korda järjest neljandaks.
"Klubis on olemas võidutraditsioon ja meie koosseis on piisavalt hea, et Eestis tiitlile konkureerida," ütles Koppel. "Soovime näidata head jalgpalli ja tugevat meeskondlikku koostööd. Usun, et oleme hooajaks hästi valmis."
"Näita mulle üks spordimees, kes läheb mängima mingi viienda koha peale! Kõik tahavad võita ja ma usun, et meil on olemas võitmiseks kõik vahendid. Samas on Flora kõige suuremaks favoriidiks, nad on pikalt rutiinis olnud meeskond, kellel on sel aastal head tugevdused juures. Aga anname neile kindlasti korraliku lahingu," lubas Arbeiter.
Tehva peab samuti Florat kõige suuremaks soosikuks ning eeldab põnevat hooaega: "Mitte ükski mäng ei pruugi tulla etteennustatav. Loomulikult Flora on meie klubidest kõige stabiilsem, nendel on parimad eeldused ja tingimused tulemust teha, parim mängijate valik. Flora on tõenäoliselt soosik number üks. Kalju, Levadia ja Paide peavad andma nendele väga suure lahingu. Kui hooaja eel on väidetud, et Levadia-sugune klubi ei ole oma muudatuste tõttu konkurentsis, siis mina olen algusest peale öelnud, et muudatused on ainult teretulnud. Ma usun, et sellise ajalooga klubi, kes on olnud aastaid tipus, teab, mida teeb, ning on kindlasti tiitlikonkurentsis. Meie konkureerime kõigi kolme tippklubiga. Ja kõik ülejäänud segavad võrdselt kaarte, võib-olla on ka üllatajaid."
Tehva soovis esile tõsta ka Premium liiga uustulnukat Harju Laagrit: "Nõmmelt ei saa tulla Premium liigasse kunagi halbu meeskondi! Olen ise kunagi seda teed käinud - tõusnud kõige madalamast liigast ühe taseme kaupa kõrgliigasse. Tunnustan Harjut ja usun, et neil läheb üle ootuste hästi, hoiame pöialt."
Uus hooaeg tuleb eelnevatest erinevam seetõttu, et Premium liigas võetakse kasutusele VAR. Meeritsa sõnul on see uuendus positiivne: "Kuna me eelmisel aastal kaotasime onju ebaõiglusega palju punkte (muigab), siis ma arvan, et VAR teeb mängu ausamaks. Mingites olukordades hakkab mäng kindlasti venima, aga loodetavasti neid olukordi nii palju ei tule ja mängutempo püsib korralik. Ma arvan, et see on hea asi."
Meeskonna staar - Ilja Antonov
30-aastane poolkaitsja Ilja Antonov on pidanud 52 mängu Eesti A-koondises. Ta on kolmekordne Eesti meister ning on võitnud meistritiitli ka Armeenias. Lisaks on ta klubijalgpalli kogemusi saanud Austriast, Sloveeniast ja Rumeeniast. Sel talvel Tallinna Levadiast lepingu lõppemise järel Kaljusse siirdunud Antonov peaks seega Nõmme klubi keskvälja korralikult tugevdama.
"Iljal on nii tehnilist kvaliteeti kui ka kogemust. Eesti liigas on ta end tõestanud täielikul tipptasemel mängijana, nii et oleme väga õnnelikud, et ta meeskonnaga liitus," kommenteeris Koppel.
Kellel silma peal hoida? Olivier Rommens
Sel talvel Kaljuga liitunud 28-aastane Belgia poolkaitsja Olivier Rommens on PSV Eindhoveni kasvandik, kes on pidanud üle saja mängu Hollandi esiliigas. Kahel eelmisel hooajal esindas ta Marijampole Suduvat, kelle koosseisus võitis Leedu kõrgliiga hõbemedali ja Leedu superkarika. Saab olema huvitav näha, milliseid tegusid hakkab Rommens tegema siinsetel meistrivõistlustel.
"Ma julgen väita, et ta on kvaliteedi poolest üks Eesti liiga parimaid poolkaitsjaid," kiitis Arbeiter. "Mul on väga hea meel, et suutsime sellise mehega lepingule alla kirjutada."
Suurim küsimärk - väravate löömine
Vahetult enne eelmise hooaja kõige viimast mängu, milles Kalju alistas Tallinna Kalevi 3:0, õnnestus nõmmekatel seitsme ametliku kohtumise jooksul lüüa ainult kaks väravat, kusjuures seitsmest vastasest üks oli Esiliiga B-sse kuulunud JK Tabasalu, kellele karikamängus kaotati.
Sel talvel on probleem resultatiivsusega püsinud. Seitsmest hooajaeelsest kontrollmängust neljas on Kaljul jäänud värav löömata. Kas uuel Premium liiga hooajal leitakse mullusele probleemile lahendus?
"Eks seda hooaeg näitab. Tegemist oli selgelt meie jaoks murekohaga ja muidugi oleme sellega tegelenud," ütles Arbeiter.
Koppel lausus optimistlikult: "Oleme toonud klubisse mõned ründavad mängijad juurde ja oleme ka trennis sellega vaeva näinud, nii et saame väravate löömisega kindlasti järjest paremini hakkama."
Nõmme Kalju FC
Peatreener: Kaido Koppel
Abitreenerid: Argo Arbeiter, Alger Džumadil
Väravavahtide treener: Ville Hulkonen
Füüsilise ettevalmistuse treener: Marcus Suurväli
Füsioterapeut: Reigo Jörsi
Kapten: selgitamisel
EJL-i stipendiaadid: Artur Šarnin, Nikita Komissarov, Alex Matthias Tamm, teised on selgumisel
Eelarve: mullu oli 1 500 000 eurot (esindusmeeskonna osa ca 750 000 eurot), tänavu "töö veel käib, aga samas suurusjärgus, arvatavasti natuke suurem"
Duubelvõistkond: Nõmme Kalju FC U21 (Esiliiga B)
Koduväljakud: Sportland Arena / Hiiu staadion
Meeskonna värvid: must ja valge
Koduleht: jkkalju.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 4. märtsil kell 17.00 vs. JK Tallinna Kalev (Sportland Arenal)
Mitteametlik koosseis:
Väravavahid: Marko Meerits, Henri Perk.
Kaitsjad: Vladimir Avilov, Mihhail Babitšev, Henri Järvelaid, Yohan Mannone, Pavel Marin, Maksim Podholjuzin, Kristjan Rattasepp, Artur Šarnin, Giannis Tsivelekidis.
Poolkaitsjad: Ilja Antonov, Andre Fortune, Maksim Gussev, Nikita Komissarov, Kaspar Paur, Olivier Rommens, Rommi Siht, Igor Subbotin, German Šlein.
Ründajad: Anton Eerola, David Promise, Alex Matthias Tamm, Aleksandr Volkov.
Eeldatav algkoosseis:
Talvised koosseisumuudatused:
Sisse:
Ilja Antonov (poolkaitsja, Levadiast) liitus klubiga.
Anton Eerola (Soome ründaja, Kaiserslautern II-st) sõlmis 3-aastase lepingu.
Maksim Podholjuzin (kaitsja, Levadiast) liitus klubiga.
David Promise (Kanada ründaja, Sirensist) sõlmis 3-aastase lepingu.
Olivier Rommens (Belgia poolkaitsja, Marijampole Suduvast) sõlmis 2-aastase lepingu.
Lahtine:
Djibril Dianessy (Prantsusmaa ründaja, klubita) on testimisel.
Artjom Dmitrijev (poolkaitsja, Qizilqumist) treenib klubiga.
Välja:
Trevor Elhi (kaitsja) väsis jalgpallist ja lõpetas klubiga enneaegselt lepingu.
William Jebor (Libeeria ründaja) lahkus lepingu lõppedes.
Sergei Lepmets (väravavaht) siirdus Venemaale.
Daniel Sudar (Horvaatia poolkaitsja) lahkus klubist.
Stanislav Tsõmbaljuk (poolkaitsja) siirdus laenule Nõmme Unitedisse.
Hooajaeelsed mängud:
14.01. Nõmme Kalju FC - Turu Inter (FIN) 0:2
21.01. Nõmme Kalju FC - Riia FS (LAT) 0:3
25.01. Nõmme Kalju FC - FK Valmiera (LAT) 2:1 (Tamm, vastaste ov.)
04.02. FC Kuressaare (PL) - Nõmme Kalju FC 1:1 (Eerola)
10.02. Tartu JK Tammeka (PL) - Nõmme Kalju FC 1:0
15.02. Nõmme Kalju FC - Harju JK Laagri (PL) 2:1 (Komissarov, Fortune)
25.02. Nõmme Kalju FC - JK Narva Trans (PL) 0:0
Võit; viik; kaotus.
PL - Premium liiga; FIN - Soome kõrgliiga; LAT - Läti kõrgliiga.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta