11 Link kopeeritud

Pettunud Häberli: peame aru saama, kus oleme ja kust tuleme. Skoor oleks võinud suuremgi olla

Kasper Elissaar, Brüssel

Thomas Häberli. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti koondise šveitslasest peatreener Thomas Häberli oli Belgialt saadud 0:5 kaotuse järel väga löödud olemisega. Kaotuse detailidesse ei soovinud ta meeskonna kaitsmise eesmärgil laskuda.

"Peame selle vastu võtma. Skoor on 0:5, aga oleks võinud olla ka suurem," ütles Häberli EM-valikmängu järel pressikonverentsil. "Peame aru saama, kust tuleme ja kus oleme. Peame aru saama, et vahel on vahe suurem, kui tahaksime. Tegime Austrias suurepärase mängu ja nüüd võtavad meeskonnad meid väga tõsiselt.

Belgia, Rootsi ja Austria jaoks on iga värav väga oluline edasipääsu seisukohast ja seetõttu peame kannatama. Nad ei võta jalga pedaalilt. Tahtsime kaitses mängida paremini, kui mõnes teises mängus, aga tahtsime ka rünnata. Nii on raske," rääkis treener.

Taas löödile Eestile kiired väravad. Sedapuhku mõlemal poolajal. Häberlit ei häirinud aga mitte see, millal väravad tulid, vaid kuidas: "Esimene oli standardolukorrast. Teine poolaeg oli 10 minutit käinud, kui nad ära lõid. Asi pole selles, millal nad löövad, vaid peame lihtsalt paremini tegutsema. Teame, mida tähendab kiirus, teame, mida tähendab kvaliteet. Me ei suutnud seda suurepärast kvaliteeti ohjeldada!

Muidugi tahame koos võidelda. Muutsime ka taktikat, et kaitses suuremate jõududega olla, aga me ei suutnud üks-üks olukordades kiirusega toime tulla ja see sai määravaks. Me oleme FIFA edetabelis 111. kohal ja nemad on viiendad. Nägime seda vahet."

Mis sellise mängu järel riietusruumis toimus? "Seal oli vaikus ja peamegi olema pettunud. Peame aru saama, et meil on vastas Rootsi, Belgia, Austria – see on karm grupp meie jaoks, kus peame kaks korda mängima väga tugevate võistkondade vastu.

Meie jaoks on Aserbaidžaan vastane, kellelt võiksime tulemuse saada, aga nemadki on tugevad. Peame kõvasti pingutama! Peame need tulemused vastu võtma, aga kui mõnel päeval õnnestuvad asjad paremini, võime hakkama saada. Oktoobris oleme tagasi ja loodame, et siis läheb paremini," vastas juhendaja.

Eesti on kaotanud kaks mängu järjest 0:5. Kas asja saab selgitada tasemevahega või tuleb midagi drastilisemalt muuta? "Meil ei ole nii kiired mängijad. Mentaalselt polnud me ilmselt valmis Belgiat võitma. Kui Belgia teeb oma tööd hästi, on raske. Oleme 111. kohal, kannatasime kõik 90 minutit ja saime 0:5. See näitab, kuidas võib minna. Eile nägin 0:9 skoori. Sellisel tasemel on võistlus karm. Pean oma meeskonda kaitsma ja mitte minema detailidesse avalikult rääkides. Peame asja tõsiselt võtma. Peame oma tasemel võitlema," hoidus Häberli pisiasjadesse laskumisest.

"Oktoobris mängime Aserbaidžaaniga. See on teistsugune meeskond, meil on rohkem palli. Saame olla võistkond, kes otsustab, mis väljakul toimub, mitte lihtsalt ei reageeri vastaste tegutsemisele nagu täna," lisas treener.

Häberli tegi teisel poolajal mitmeid vahetusi ja Eesti lõpetas matši täiesti uue keskväljaga. Ta selgitas: "Nad väärisid mängida. See oli põhjus. Tahtsin näha neid. Tahtsin värskeid jalgu, sest pidime palju jooksma. Vahetusmängijad treenisid hästi ja väärisid minuteid."

ARVAMUS/KOMMENTAAR 16

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska
Saksamaa fänni lugu
Veerandfinalistid on paigas
Erinevaid mõtteid
Suured läksid edasi
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#303 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#306 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#307 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#308 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#309 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#310 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#311 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#312 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#313 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#314 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }