Kommentaarid 47
Ja üldiselt rääkides Tartu ja Kalevi 2. finaalmängust, siis Ülikooli spordihoone oli puupüsti rahvast täis. 1100? Ja siis Alecoq Arena, kus oli 2 fännisektorit+2 rida inimesi ühel küljetribüünil. 650? Pohlak muidugi luges kõrval harjutusväljakutel trenni tegevad lapsed ja neile järgi tulevad lapsevanemad ka ära, ja Opera Pizzas söövad inimesed jne. (nii oli Flora ametlikus teates põhimõtteliselt kirjas)
Selle kohta ei oska ma muud öelda, kui et Aivar on tubli loendaja, kui tema rahvaloendust oleks läbi viinud, siis h*i teab mis see tulemus olnud oleks, olenevalt, kumb Aivarile rohkem meeldinud oleks, kas see, et eestis 100 000 inimest või et 10 000 000.
Üldiselt on see artikkel aga stiilis "mul pohui need faktid, jalgpall on niikuinii parim"
Hoolimata sellest, et paljud teised alaliidud tuimalt jalkale puid alla panevad, on jalgpall populaarseim spordiala Eestis ning tuleb ka ise - ilma hädaldamata - oma tegemistega toime, erinevalt paljudest teistest virelevatest alaliitudest, kes riigi nisa otsas ripuvad. Olgu see Pohlak, mis ta on, aga Eesti jalgpalli arendamises on tal siiski tänuväärne roll
Isegi 5000 elanikuga Raplas käis korvpalli vaatamas 5 korda rohkem publikut, kui Eesti jalgpalliliiga tippmängul Kalju vs Flora Tallinnas. Ja siis esineb Pohlak sellise avaldusega. Enam kui kummaline.
Väga lihtsalt kontrollitav ja ei pea kasutama mingeid keerulisi metoodikaid publiku arvu teadasaamiseks.
Kui tuua võrdus, siis ikka nii, et annab võrrelda. Publiku loendamise tehnika kohta võiksid EJL töötajad rohkem infot jagada. Ma ei tea kui adekvaatne on foto pealt üle loetud number? Mingi hulk rahvast on ju liikumises ka, aga kui suur osa?
Mida kindlastie i poolda on Jalka vs Koss või ükskõik mis muu spordiala võrdlemine ja tüli sellisel tasandil, see on absoluudselt nõme ja vale!
Ka Õhtuleht kirjutas sellest juba: http://www.ohtuleht.ee/678090/pohlaku-vaide-peab-paika-2-korvpallifinaali-protokolli-kantud-publikarv-on-tegelikust-ca-66-vorra-suurem
Kamoon....
Kanoolinine näide: Jõhvi 2014. Staadionil veidi üle 60 näo - inspektor (kui ei eksi sm.Vinogradov) edastab Lohomotivi presidendi sõnad liitu telefoni teel et publikut on 120 - selline number ilmub siis ametlikus protokollis.
Kuna ise viibisin mängul ja ei uskunud et pv arv on tõesti 120 siis isiklik kokkulugemine saab teatud internetikeskkonna postitatud. Tõuseb kisa ja kära - keegi hüsteeriline seltsimeest lillekülast helistab mulle hilisõhtul ning lubab pdf-i saata. Kui sain selle kättesiis avastasin:
a) publiku arv ülelugemisel kahanes 15% võrra
b) olid kokku loetud ka juhuslikud möödakäijad
Ilma nendeta publiku arv jäi siis alla 90...
Mind nimetati provokaatoriks ja öeldi et teatud asutus nii tõsiselt suhtub nendesse numbritesse et öösiti ei maga päeviti ei söö aina loeb ja loeb ja uuesti kontrollib....
Selle aasta näide on Trans-Kalju mäng 231 pv - kohal olles lugesin kokku ning paraku rohkem kui 150 ei tulnud mul välja... sorry rsk
Samas selline küsimus - kossufänn ei ole nende "turundusega" kursis pole - kas ka seal jagatakse näiteks Tsramo-Rotski mängule tasuta pääsmeid? Ja kuidas tasuta piletitega ntx Raplas?`Pilaffis (st play-offis) sissepääs ka prii et 1200 inimest tribüünidel?
Viisi, kuidas täita istekohad on mitmeid - keegi nagu Infonet ajab oma jalkakooli lapsed vanematega tribüünile, keegi nagu Tammeka on oma linna monopolist, kusagil nagu Sillamäel on tugevad napsutamistraditsioonid staadionil....
Jalkaliidule poleks üldse mingit pretensiooni olnud kui poleks need aiatagused ja möödasõitnud loetud olnud.... muidu kui sul statal 60 ja plangu taga 100 siis noh jah pannakse 200 (tervitused inspektor V.'le)
oot oot.... klubi esindamine ei tähendanud et ma ei tohtinud midagi kritiseerida, ega meil NSVL pole? Või on?
Kas ma rääkisin sellest hooajast? Jõhvi puhul oli lugu eelmisest hooajast pärit... Kui ma ei eksi siis Jõhvi mängis 2014a Premium Liigas...
Teistest klubidest rääkimata see näide oli siiski 2014a selline kanooniline.... Seesama hr.V kui Narvas ja pärast Jõhvis teatasin isiklikult pv arvu siis tema vastus oli alati - no ma panen veel 25-30 juurde ehk(!) keegi tuleb.... Kas see on EJL arvates normaalne?
Ja lisaks siia ka Rakvere ja Rapla, kus saalid pea alati kodumängudel täis
See vihuti üles ehitatud süsteemi, isegi kui selle ehitas vale režiim, lõhkumine on algusest peale naeruväärne olnud. Mida sa kangutad, see ei ole see ala, siit ei tule - mitte kunagi, sest kuradi külm on ja kui tuleb, siis mõne emigrandi esituses. No pole meeskonna mängud Eesti omad, kembelge palju tahate ja keerake üksteisele...vahet pole. Statistika ja suhtearvud panevad nii ehk nii kõik paika. Idikad. Rannajalgpall, jah, seda veel usun, kui saab paar sisehalli, aga tavaline, ei. Kliima, ebarentaablus(mille vastu pole mõtet võidelda) ja vähene rahvaarv panevad kõik paika. Ja KOV'e muidugi süüdistada on ülim ajuvabadus - enamasti ehitatakse ka saalid sellepärast, et väljas on külm, lund pole. Ehitada miskid kunstmuruväljakud, neid soojendada, ja seda sellepärast, et seal saab sisuliselt harrastada, inimese jaoks ebameeldivas keskkonnas, ühte ala, ongi idiootsus. Saalides kurat võtaks tehakse kehalise kasvatuse tunde ja seal saab sisuliselt teha kõike. Sellepärast ehk eelistatakse, mitte et keegi Su nahkkera vihkaks, ehkki mõistlik oleks seda tõesti torpedeerida. Sest see ei ole rentaabel, isegi demokraatias mitte. Texases ei suusatata. Demokraatia tähendab, et mõtlemisvõimelised juhivad, vähemalt võiks, mitte, et kõike tuleb harrastada ja kõike peab saama harrastada tipptasemel. Järgmine vestkandja ilmselt nõuab rahvusspordialaks mäesuusatamist.
Ei meeldi jalgpall ära mängi ega vaata... Jalgpall on kahtlemata populaarseim ala Eestis ning taristuga kõik korras - mängitakse ka talvel ja kõik on õnnelikud.... Saalis mängitakse ka..
Kui rääkidatraditsioonidest siis need on korvpallil loomulikult suuremad - Kalev (mitte see tsramo end. nybit) oli NSVL liiga võitja ja karika finalist TÜ ka 1949 aastal võitis NSVL tiitli....
Jalgpallis nii hästi ei läinud - piirduti 2.liiga puhvertsoonidega vaid 1960-61aa sundkorras oli Tallinna Kalev (päris Kalev, mitte R.N. taasasutatud) NSVL kõrgliigas ja oli TK seal peksupoiss 19 ja 22.kohad
Seega võib rääkida, et just gloryhuntingu poolest korvpall on jalgpallist popim
Samas ei tasu unustada, et jalgpall ENSV's oli pigem venelaste lõbu ning kui tõesti nii võtta siis Eesti Jalgpalli ajalugu algab 1992 aastal - seepärast koondise mängudel väga palju inimesi ja liigas vähe... Koondis oli see, kes 1992a andis ühtekuuluvustunnet eestlastele, liigas aga tol ajal valitsesid vene tiimid - norma, tvmk, marlekor, keemik, narva autobaas jne.
Tänud Pohlakule et lõi ta 25a tagasi FCF ning 90ndate keskel hakkasid meil ilmuma eestlastest mängijad...
Jalgpallil on pikk maa minna jah kossunumbriteni, kuid tõesti korvpall rohkem toetatud kovide poolt kui jalgpall - hea näide - rotski toetus 2013 ca 100000 ainult esindustiimi kulude katmiseks - Tammeka sai vist 25000 kogu süsteemi peale. Valgas see kossutiim sai linnalt 45000 ning Walga Warrior 2000 - uskumatu.... Jõhvis suuremas aus KK Hito mitte Lokomotiv, kes tänu korraliku väljaku puudumisele pidi loobuma esiliigast jne....
30. minutil fotod, tribüünist tehtud fotod on kokkupanduna siin: https://www.dropbox.com/s/p9iwp5wjbbo2b0c/trans_kalju.jpg?dl=0 , kus oli 181 inimest. Kes Kreenholmi staadionil käinud, teab lisaks hästi, et Narvas on terve hunnik inimesi, antud juhul 30-35, sissepääsu juures oleva väljakupiirde taga (püüan ka need pildid mingi hetk kokku panna ja võin pärast lingi saata, kuid hetkel pole kahjuks aega). Nii et mängu vaheajal läks klubi poolt inspektorile pealtvaatajate arvu infoks 215, mis ilmselt oli ka jooksvalt EJLi protokollis üleval.
Et teisel poolajal lubavad paljud klubid aia taga olevad inimesed ja muud huvilised staadionile tasuta, ning nagu teada, siis neid, kes ei raatsi klubi piletirahaga toetada, on igal spordialal piisavalt palju, tuli vaheajal inimesi juurde (ilmselt mõned ümbruskonna elanikud ainuüksi selle pärast, et Trans juhtis 2:0).
Seetõttu said turvatöötajad kurikuulsa klikkeri, millega alates loeti 80. minutist väljujad üle ja saadi numbriks 231. Ma isiklikult pean G4Si turvafirmat pädevaks ja ei usu, et neil on nägemisega raskusi või et lihtsal turvatöötajal tekib mingi kange soov numbreid kasvatada.
Mul pole alust kahelda ka Vinogradovi pädevuses, sest ta on minuga suheldes alati olnud info osas pedantne.
Ma ei tea, kuidas on varasematel aastatel olnud, kuid Sillamäe ja Narva selle aasta numbrid on kindlasti objektiivsed ja kõikidelt mängudelt tehtud fotod seda ka kinnitavad.
Ei ole absoluutne pläma.
Ei mängi, ei vaata ka jah :)
Eestis on üle 200 omavalitsuse, üksikuid markantsemaid näiteid tuua on pläma. Kui kõik korras on, siis mida Pohlak ulub? See, et Tallinnas ja mõnes suuremas linnas mängitakse ehk ka talvel, ei tähenda, et see toimuks igas omavalitsuses.
Pläma on ka selle pärast ulumine. Isegi selle 45000 eest ei maksa kõigile palkasid ära, ilmselt tuleb siis tulu kuksilt mujalt, äkki on see piletiraha? Veider on ka see mäletamist mööda hala, et jalgpallurid teenivad nii vähe ja korvpalluird nii palju. Kui publikuarvud kossus nii mööda on, siis kes kurat need filantroobid on, kes seda raha maksavad?
Tammekat ja esindusklubi võrdlema hakata on muidugi ülim debiilsus, kui ikka on vaja mööda euroopa ja regiooni sarju ringi sõita, siis ongi ehk kulud suuremad, kui kohalikus liigas töllida. Lollus on ka loota, et kui selle raha ka saaks, siis oleks tulemust tulemas. Ei tule nii paljugi, kui mainitud esindusklubi esituses. Lihtsalt ei tule. Mõistlik on maksta sinna, kust tuleb ja mida inimesed vaatama lähevad, mitte sinna, kus vihmase ilma korral ultrafännid ja vaprad pereliikmed uluvad ainult.
Ala, mis elatab ennast sotsiaalabist, ei ole rentaabel. Ilmselt ei ole ka Jõhvi väljakut ainult ühe võistkonna tarbeks korralikuks muuta. Sest see on ainult üks ala, mis ei tooda midagi. Rumbat, Djubekki ja Priimat ei toodeta ka ammu enam. Kapitalismi seadused - kui ei tulu ei tule, siis ei toodeta. Parimal juhul kasutatakse siinseid klubisid lävepakuna kõrgemasse seltskonda saamiseks, aga seda, et siit kasvaks välja ükskõik mis tippklubi on naiivne loota - ükskõik mis alal. Me oleme ja jääme parimal juhul kasvulavaks ja publikuhuvi korrelatsioonis sita kliimaga paneb kõik paika - st. on juba ammu paika pannud. Režiim ei määra midagi. Seda nimetatakse evolutsiooniks - tugevamad jäävad ellu ja see, et sotsabi võimaldab demokraatiat ei tähenda, et selles sotsabi tulemusena tulemusi hakkaks tulema. See, et me suudame haigeid ja põduraid elus hoida, ei tähenda, et neist saaks oma ala tipud.
PV arvu kokkulugemine peab peab ja veel kord peab baseeruma mingil kindlal konkreetsel ja läbipaistval süsteemil - kui on kokkulepitud et pv statistika jaoks loetakse pv'sid 35.minutil siis nii peab olema, mitte palju oli 35.minutil 45.minutil, 65 minutil - ok, juurde võinuks tulla, samas võimuks ära minna N-arv pv'sid.
Sinuga jah ta võib olla pedantne - kuid kui kedagi ülemusest pole siis ei pruugi ta pedantne olla - ma räägin mida ise olen näinud ja millega olen kokku puutunud, kuidas 97st võib saada 130 ja 100st 150.
Seega kui 35.minutil oli 180 siis mingu protokollisse 180 miite sahker-mahker mitmekordse kokkulugemisega....
kas te teate mis asi on rentaablus üldse?
Kas Teie arvates meie kossuklubid on kasumis? Kui arvame välja sponsorite makstud summad siis ei ole.... Nagu jalgpalliklubidki, kuid jalkaklubidel,neil kes mängivad eurosarjades on võimalik kassat täiendada ja summad seal võivad olla võrdsed näiteks aastase eelarvuga.
Teine asi,et meie jalgpallis pole selliseid klubisid kus oleks mingi tsramo või rotskiga sarnane aastaeelarve....
Jalkaklubidel on vüimalus teenida raha kui näiteks oma mängija saab müüdud välismaale - kanooniline näide - Jonatan Johansson 1997a Pohlak ostis selle TPS'st 175000 FIM'i eest, müüs aga 350000 GBP eest šotimaale, Oper Florast Aalborgisse jmt.
Korvpallis selliseid asju ei olnud vist kordagi juhtunud.
Vahet pole, kes on kasumis ja kas on, ma tõesti ei huvitu sellest, oluline on see, et saal on rahvast täis, vahet pole, kas seal on 1000 või 1500 inimest. Oluline on see, et sponsorid panevad õla alla sellele, sest on reklaami kellelegi müüa. Mis sa arvad, et sponsoreerimine on miski heategevus? Kus Sa elad? Jou, ammu on Eesti Vabariik juba.
Jah ma tean, mis on rentaablus. Sina ka tead?
Jah, ei olegi selliseid klubisid, kellel oleks sarnane eelarve, kuna kurat võtaks see ei tasu ära. Õru valla ja Tartu linna eelarve ka pole sama. Mis nüüd teha siis - küüditame pooled maksumaksjad Õru valda?
Ja selle Jonathan Johanssoni müümise eest sai Ta äripäeva rikaste edetabelisse :D Vb tilgutas ka ala arengusse. Oodake jah, järgmist ja järgmist "Jonathan Johanssoni" - mängige ja panustage ja oodake valget laeva. Kui sa tohm ei saa aru, et sellel pole midagi ala arendamisega pistmist, siis ole tubli edasi. On ettevõtjad, kes tegelevad nö. "inimkaubandusega" ja tahavad, et seda toetataks kohalikust omavalitsusest, kuna kuidagi ei tilgu peale. Nad teavad väga hästi, et parimal juhul jõuab tippliigasse 2-3 mängijat ja ei klubide, ega rahvusmeeskonnaga ei saavuta kunagi mitte midagi. Puhtalt iseenda huvid ja rumala pööbli illusioonide toitmine.
Palun vaadake korvpalli ning olge vait,
Eesti inimesed ei soovi sinuga rääkida, kui oled eriline si******,
Palun olge rahulikult ja ärge kunagi tagasi tulge.
Vaadake rahulikult korvpalli.
Tervitades
Sinu Wowiwowk
Eesti inimeste eest ei maksa rääkida, sul pole selleks mandaati. enne ostutu valituks või midagi sellist.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
Palun mitte sellist vale uskuda.
See on tüüpiline Pohlaku taktika, et esitab oma väljamõeldud valesid faktidena ja kõik eesti ajakirjanikud usuvad.
Normaalses meediaruumis uuriks ajakirjanik, et kes liidust siis käis korvpallifänne Tartus lugemas, siis uuriks antud inimeselt juba täpsemalt, et kes mis kuidas?, aga Eesti jalgpalliajakirjanikud Pohlaku puhul nii ei tee, tema võib rääkida mida tahab ning alati esitatakse see puhta kullana meedias. Väga loodan, et on inimesi, kes näevad selle vale läbi.
Reaalsus on see, et kossufinaalid tekitavad rohkem põnevust ja huvi publiku seas võrreldes jalgpalli liigaga. Siinkohal võib kasvõi vaadata palju käis eelmisel hooajal fänne viimase vooru mängudel, kus alles selgus meister. Ehk siis Narvas, Sillamäel näiteks. Eeldan, et vastavad numbrid olid vahemikus 200-300 maksimaalselt, ehk siis kossufinaalidele ei saa absoluutselt vastu.