Positsioonid läbi vaadatud, on Soccernet.ee Premium liiga hooaja kokkuvõtetel aeg jõuda parimate ja halvimate üleminekuteni.
- Vaata ka parimaid poolkaitsjaid ja kaitsjaid, ründajaid ja väravavahte!
- Mängijate statistika 35. vooru seisuga.
Turul oli 2017. aasta üks aegade põnevamaid. Pea iga klubi sai maha mõne kirgi kütnud ostu või müügiga, tavalised kahtlusalused suurelt näppu ei lõiganud ja pigem olid ebaõnnestunud üleminekud tehtud kiirustades või arusaamatutel alustel.
Nagu mullugi, võib rõõmustada, et plusspoolele kanti rohkem mehi. Viimasest neljast aastast kolmel parimate hulka mahtunud Dmitri Kruglov jäi tänavu paikseks, Soccernet.ee esiviisikusse mahtus koguni kaks leegionäri ja kokku neli üleminekut välisklubist.
Halbu üleminekuid ei olnud palju ja suure osa neist võttis enda kanda üks klubi, kuid kas see on üllatus?
NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 5. novembril ja suletakse täpselt nädal hiljem, 12. novembril.
Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2016 (tähestikulises järjekorras):
Samson Onomigho Iyede
(FC Midtjylland-> Paide Linnameeskond)
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
18 mängu (17 põhis); 4 (0 penaltist); 4 väravasöötu; 1 ; 0 .
Tänavu talvel suunamuutuse ette võtnud Paide Linnameeskond täitis klubi read noormängijatega, kuid paljud teise võimaluse saanud mehed osutusid pettumuseks. On ka loogiline, et sada protsenti üleminekutest ei õnnestu, kui neid on rohkem kui kahel käel näppe.
Oma võimaluse kasutasid ära ka mitmed eestlased, aga suurim õnnestumine tuli ehk Taanist, kui Midtjyllandi noortesüsteemist korjati üles nigeerlane Iyede. Algus Eestimaal oli ründajale raske ja võis karta, et kaaslastega ühist keelt ei leitagi, kuid mingil hetkel tuli avanemine.
Iyede on ilmselt Premium liiga kõige kiirem mees, kuid ka väga korraliku tehnikapagasiga ja jõusaalis kõvasti vaeva näinud. Oskab palli katta ja saab äärel kõiki oma parimaid omadusi rakendada. Meeletu potentsiaaliga mees.
Artur Kotenko
(Saligorski Šahtjor -> Narva Trans)
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 36
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhis); 55 (6 penaltist); 0 väravasöötu; 2 ; 0 .
Kümme aastat võõrsil mänginud Kotenko naasis karjääri loojanguks kodumaale ja treenis esialgu Infonetiga, kuid võttis veebruaris vastu Transi väljakutse. 36-aastasest väravavahist sai Adjam Kuzjajevi jaoks noore meeskonna selge nurgakivi.
Võib vaid ette kujutada, mis saanuks Transist ilma Kotenkota - 34 mänguga lubatud 55 väravat on Transile soliidne number, isiklikus plaanis tegi Kotenko kolm penaltitõrjet - kolmandik talle löödud penaltitest! - ja seitse nullimängu, neist kaks medalimeeskondade vastu. Kaitsjad tulid ja läksid, Kotenko jäi.
Aastane leping Transiga on kohe läbi, aga piirilinna klubi huvides oleks kindlasti Kotenko jätkamine. Olgugi, et Kotenko elab Tallinnas ja treenib meeskonnaga vaid episoodiliselt, ei ole teist nii head väravavahti Transil naljalt kuskilt võtta.
Josip Krnzaric
(FC Zlate Moravce -> FC Levadia)
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 5 (0 penaltist); 9 väravasöötu; 6 ; 0 .
Levadia otsis terve talve keskväljale niiditõmbajat ja vahetult enne hooaega leiti Slovakkia kõrgliigast horvaat Krznaric, kellest sai Igor Prinsi jaoks ehk veidi ootamatultki esimene nimi protokollis. Mängulistel põhjustel ta kordagi eemale ei jäänud.
Alles 24-aastase mehe roll on hooaega läbivalt ka veidi muutunud - kui esimesed kuud kulusid harjumiseks, siis suvel, kui tema kõrval mängis peamiselt Joao Morelli, oli Krznaric liimiks nelja kaitsja ja sisuliselt viie ründaja vahel. Kui Morelli vigastus aitas püünele Kaspar Mutso, sai Krznaric vabamad käed ja hakkas ka rünnakul usinasti väravaid ja sööte koguma.
Horvaat on üks vähestest, kelle igast väljakul veedetud hetkest paistab välja, et ta annab endast kõik - pole vahet, kas vastas on Flora või Vaprus. Suuresti just see on temast väga usaldusväärse ja kindla põhimängija teinud.
Albert Prosa
(Rovaniemi Palloseura -> FC Infonet)
Klubi: FC Infonet
Positsioon: Ründaja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
34 mängu (29 põhis); 27 (0 penaltist); 7 väravasöötu; 4 ; 0 .
Infonet tähistas mullu oma esimest meistritiitlit, kuid nende parima väravaküti Vladimir Voskoboinikovi arvele jäi vaid tosin väravat. Nii oli loogiline, et kuldse meeskonna tugevdamiseks asuti otsima väravakütti.
Leiti Prosa, kes mullust hooaega Floras alustas, kuid suvel sealt kokkuleppeliselt lahkus ja Soomes vahepeatuse tegi. Nii Tartu Tammeka kui Flora eest varem 20 värava piiri ületanud Prosa pani tänavu individuaalselt kokku oma parima hooaja, kuid Infonet vahetas kulla tühjade pihkude vastu. Selles ei saa aga ründajat süüdistada.
Prosa on omamoodi enigma, sest hoolimata statistiliselt vägevatest hooaegadest ei ole ta meeskonna vaimne liider või innustaja. Talle heidetakse ette suurtes mängudes kadumist, kuid seegi on omamoodi kiitus - pea garanteeritult 20 väravat tooval mehel on veel arenguruumi. Ja juba sügisel tuli Flora ja Levadia vastu ka väravaid.
Herol Riiberg
(FC Flora -> Viljandi Tulevik, laen)
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
21 mängu (20 põhis); 6 (4 penaltist); 4 väravasöötu; 2 ; 0 .
Nii häid asju, kui see üleminek, juhtub maailmas üldse vähe. Eesti puhul haruldane näide, kuidas kõik kolm osapoolt võitsid - Flora leidis talendile mänguminuteid klubist eemal, Herol sai kamaluga enesekindlust ja Viljandi särava tähe.
Tabel räägib, et enne Heroli liitumist teenis Tulevik 16 mänguga kaks võitu ja ühe viigi, kogutud seitsme punktiga oldi taga isegi Pärnu Vaprusest. Liitus Herol, veidi hiljem teine "peasüüdlane" Vlasi Sinjavski, ja Tulevikul ei jäänud palju puudu, et murda kuuenda koha heitlusesse.
Mängupilt muutus tundmatuseni, viljandlased olid rünnakul hoobilt kordades võimekamad. Hooaja teisel poolel võeti kodus punkte nii Levadialt, Infonetilt kui Floralt. Heroli jaoks on küsimuseks, kuidas edasi - sellise poolhooaja pealt oleks järgmine loogiline samm Floras läbimurdeni jõudmine, aga seal on number kümne peal ees Zakaria Beglarišvili.
Veel häid üleminekuid:
Tristan Koskor (Paide Linnameeskond -> Tartu Tammeka)
Martin Miller (Tartu Tammeka -> FC Flora)
Joao Morelli (Middlesbrough -> FC Levadia, laen)
Deniss Tjapkin (Sillamäe Kalev -> Nõmme Kalju)
Magnar Vainumäe (FC Levadia -> Paide Linnameeskond)
Eelmiste aastate parimad üleminekud:
2016: 1. Ofosu Appiah (Riia Skonto -> FC Infonet), 2.-3. Dmitri Kruglov (FC Levadia -> FC Infonet), 2.-3. Anton Mirantšuk (Moskva Lokomotiv -> FC Levadia)
2015: 1. Siim Luts (IFK Norrköping -> FC Levadia), 2. Gert Kams (Seinäjoki JK -> FC Flora), 3.-4. Martin Vunk (Jakarta Persija -> Pärnu Linnameeskond), 3.-4. Vjatšeslav Zahovaiko (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
2014: 1. Dmitri Kruglov (Bakuu Ravan -> FC Levadia), 2. Andrei Sidorenkov (FK Gomel -> Sillamäe Kalev), 3. Omar El Hussieny (Kahraba Ismailia -> FC Levadia)
2013: 1. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> FC Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
2012: 1. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> FC Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> FC Flora)
2010: 1. Sander Post (Go Ahead Eagles -> FC Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Viljandi Tulevik -> Nõmme Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> FC Flora)
2009: 1. Vitali Gussev (Enköping SK -> FC Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> Sillamäe Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Nõmme Kalju)
2008: 1. Henri Anier (Valga Warrior -> FC Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Nõmme Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
2007: 1. Juha Hakola (HJK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> Tallinna Kalev)
2006: 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)
Halvimad üleminekud (tähestikulises järjekorras):
William Opoku Asiedu
(Middlesbrough -> FC Levadia, laen)
Klubi: Punjabi Minerva
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
2 mängu (0 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0 ; 0 .
Asiedu lugu on üks viimaste aastate kummalisemaid. Mees treenis Levadiaga, kui Inglismaa tippklubi Middlesbrough ta palkas, aga siis koguni 18 kuuks Levadiale laenas. Premium liigas jäid tema arvele kõigest mõned minutid ja praeguseks on Asiedu India klubi Punjabi Minerva mängija.
Tõsi, Asiedu oli üks esimesi liitujaid - hiljem laenas Levadia Middlesbrough'st ka Joao Morelli ja tõi poolkaitsesse üheks klubi oluliseimaks lüliks kerkinud Josip Krznarici, mis tähendas, et konkurents leegionäridele mõeldud kohtadele läks väga tihedaks. Sellesse sõela Asiedu kinni jäigi, Igor Prins talle mänguaega ei leidnud.
Kui ghanalane olnuks piisavalt hea, murdnuks ta end kahtlemata esindusmeeskonda, aga oma poole Eestis veedetud aastaga sai Asiedu vähemalt Esiliigas tegelikult üsnagi soliidsed numbrid kirja - enne hüvasti jätmist kogunes statistikasse 14 mängu ja seitse väravat. Ootused olid aga kindlasti teised.
Mindaugas Kalonas
(Bolnisi Sioni -> Sillamäe Kalev)
Klubi: Oroklinis Digenis
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg:
2 mängu (2 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0 ; 0 .
Veel mõni aasta tagasi medalitele mänginud Sillamäe sai hooaja alguseks paberil soliidse nimekirja kokku, kuid Kalonas iseloomustas seda ilmselt kõige paremini - nimekate klubide taustaga Leedu koondislane oli Sillamäele jõudes oma CV tasemest kaugel.
Lõpuks jäigi tema Premium liiga panuseks kaks mängu kuuajase vahega, mis mõlemad lõppesid kaotusega. "Paraku ei olnud ta siia jõudes sugugi hooajaks valmis ega näidanud loodetud taset. Lisaks tekkisid tal distsipliiniprobleemid," nentis toonane Sillamäe loots Vadim Dobiža leedulase lahkudes.
Sillamäe puhul tuleb muidugi arvestada, et kui juba Eesti oludega harjunud Maksim Lipin kritiseeris klubi treeningtingimusi ja hiljem ujusid pinnale ka probleemid palkade maksmisega, ei olnud Kalonasel ilmselt mingit motivatsiooni, et ennast Ida-Virumaal vormi ajada. Nüüd on mees Küprose esiliigas.
Daniil Ratnikov
(-> Sillamäe Kalev)
Klubi: -
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 29
Senine hooaeg:
13 mängu (12 põhis); 3 (0 penaltist); 1 väravasööt; 4 ; 1 .
Siia nimekirja sattunud kolmest Sillamäe mehest oli Ratnikovi panus ülekaalukalt suurim, kuid lootused mehele olid hoopis teised. 2014. ja 2015. aastal sadamalinnas suurepärased hooajad kokku pannud poolkaitsja lahkus mullu suvel Tallinna Levadiast ja tegi tänavu teise poolhooaja järjest, kui juunis Sillamäelt minema sadeti.
Klubi presidendi Aleksandr Starodubtsevi sõnul oli küll tegu vigastuse ja Ratnikovi enda sooviga, kuid 29-aastasena paistab poolkaitsja Premium liiga karjäär lõpusirgel olevat. Tema plussid ja miinused peaks kõigile selged olema, iseasi, mis Ratnikovi mängima motiveerima peaks.
Aga selge on see, et päris maha teda kanda veel ei saa - kui end taas leiab ja õige klubi juurde satub, ei tasuks üllatuda, kui on järgmisel korral hoopis parimate üleminekute nimekirjas.
Kasim Talasbajev
(Almatõ CSKA -> Viljandi Tulevik)
Klubi: -
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
15 mängu (12 põhis); 2 (2 penaltist); 0 väravasöötu; 4 ; 0 .
Tänavuseks hooajaks Premium liigasse kerkinud Viljandi Tulevik lootis oma ainsalt leegionärilt keskväljale suurt abi, aga selgus, et Kasahstani madalamate liigade tasemelt Eestisse tulla on liialt suur samm.
Talasbajev küll mängis ja üritas, jättes alguses üsnagi julgustava mulje, kuid mööduva ajaga sai selgeks, et hoolimata pädevast tehniliselt pagasist ei suuda ta siinsesse mängu sisse elada. Talasbajevi jaoks jäi tasemelatt lihtsalt natuke liiga kõrgeks.
Hooaja teises pooles tegi Herol sisuliselt seda, mida viljandlased Talasbajevilt näha lootsid. Tuleviku kaliibriga klubi ei saa aga leegionäride valikul alt minemist lubada ja nii saadeti kasahh suurema tseremooniata minema.
Mihai Turcan
(Chisinau Academia -> Sillamäe Kalev)
Klubi: -
Positsioon: Ründaja
Vanus: 28
Senine hooaeg:
2 mängu (2 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .
Sillamäe kõige suurem müsteerium. Kui Kalonase ja Ratnikoviga on asjad enamvähem selged, siis Moldova koondiseski ühe mängu pidanud Turcan mängis Premium liigas 155 minutit ja kadus öhe.
Kui uskuda Sillamäe mängijaid, oli Turcani näol tegelikult tegu kvaliteetse ründajaga, kuid treeningutest palju kaugemale väravakütt korduva vigastuse tõttu ei jõudnudki. Võib oletada, et oli juba Eestisse jõudes poolvigane, kuid üritas lepingu teenimiseks seda varjata.
Aleksandr Volkovi avanemine tähendas, et päris Jevgeni Kabajevi ninaga meest poleks Sillamäel vajagi olnud ja terve Turcan suutnuks ehk vajalikud 10-15 väravat pakkuda, aga ka Moldova mees tuli ja läks suurema kärata.
Veel halbu üleminekuid:
Aleksei Jepifanov (FK Atlantas -> Sillamäe Kalev)
Tristan Koskor (Tartu Tammeka -> Paide Linnameeskond)
Nikolai Mašitšev (FC Infonet -> Nõmme Kalju)
Juhan Jograf Siim (Rakvere Tarvas -> Tartu Tammeka)
Aleksandr Tumasjan (TP-47 -> FC Infonet)
Eelmiste aastate halvimad üleminekud:
2016: 1. Trevor Elhi (FC Infonet -> Nõmme Kalju), 2. Alex da Silva (Turnhout -> Nõmme Kalju), 3.-4. Vladislav Ivanov (FC Infonet -> Narva Trans), 3.-4. Märten Kuusk (Rakvere Tarvas, laen -> Nõmme Kalju)
2015: 1.-2. Kaimar Saag (Vejle FF -> FC Levadia) , 1.-2. Joonas Tamm (Viljandi Tulevik -> FC Flora), 3. Jarmo Ahjupera (Nõmme Kalju -> Viljandi Tulevik)
2014: 1. Jarmo Ahjupera (Ujpest -> Nõmme Kalju), 2. Novo Papaz (FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju), 3. Said Atie (-> Paide Linnameeskond)
2013: 1. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> FC Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> FC Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> FC Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> FC Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> FC Flora)
2011: 1. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> FC Flora), 2. Siksten Kasimir (FC Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
2010: 1. Siksten Kasimir (FC Flora -> FC Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> FC Flora), 3. Eduard Ratnikov (Narva Trans -> FC Levadia)
2009: 1. Rafael (-> Nõmme Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> FC Flora), 3. Andre Frolov (Viljandi Tulevik -> FC Flora)
2008: 1. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> FC Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> FC Levadia)
2007: 1. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
2006: 1. Maksim Smirnov (TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta