Koos külmade ilmadega tulevad taas traditsioonilised Soccerneti meistriliiga hooaja kokkuvõtted ja nagu ikka, teeme otsa lahti parimate kaitsjate valikuga.
Kaitsjatele järgnevad riburadapidi kõikvõimalikud muud kategooriad ning hooaja lõppedes käivitub suur külastajate hääletus, mis selgitab lõplikult välja 2016. aasta fännide lemmikud.
Jätkame neljandat aastat mängijate valimist proportsionaalses süsteemis: nii kaitsjaid kui poolkaitsjaid toome välja tosin, ründajaid kaheksa ning väravavahte neli. Seega igas liinis on valik piisavalt piiratud ja samas lai.
2016. aasta kaitsjate valik on võrreldes eelmise aastaga küllaltki värske - vaid mullu parimaks valitud Gert Kams ning Andrei Sidorenkov ja Nikita Baranov on taas nimekirjas. Enar Jääger, Ken Kallaste ja Artur Pikk eelmise aasta valikust on tänavuse hooaja tervenisti välismaal veetnud ning mõned mehed ei suutnud lihtsalt sel aastal teistega võrreldes nii säravad olla. Valikus on koguni kolm selleks hooajaks Premium liigasse tulnud välismaalast.
NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.
Premium liiga parimad kaitsjad 2016 (tähestikulises järjekorras):
Ofosu Appiah
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
23 mängu (22 põhis); 7 (0 penaltist); 1 väravasööt; 11 ; 2.
Talvel Infonetiga kaheaastase lepingu sõlminud Ghana keskkaitsja on üks kihvtimaid leide Lasnamäe klubi poolt. Hullumeelse töövõimega, väga liikuv ja ka resultatiivne Appiah on üks atleetlikumaid jalgpallureid Premium liigas. Võimsa hüppe ja pika kasvu tõttu ei ole talle õhuvõitluses vastast, samas on tal seejuures ka korralik tehnika, mis lubab tal vahel keskväljal uskumatuid purjetamisi näidata.
Kuigi tegu on kaitsjaga, on ta sedavõrd mitmekülgne, et mängu lõppudes on korduvalt ründajana pallinud ja hooaja jooksul on vajadusel ka keskvälja lappinud. Tema hooaega segasid teataval määral vigastused, mistõttu on ta kirja saanud vaid 23 mängu.
Appiah on meeletu võitleja ning ta tahe on mõõtmatult suur. See on tinginud aeg-ajalt kerged ülekeemised ja toonud talle palju kaarte. Samas on ta seni kirja saanud seitse väravat ja kõik need on Infoneti ka punktideni aidanud, seejuures võitudeni Levadia ja Kalju üle. Infoneti ründaja Vladimir Voskoboinikov nimetas Appiahit augustis klubi parimaks mängijaks.
Nikita Baranov
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
31 mängu (30 põhis); 1 (0 penaltist); 2 väravasöötu; 4 ; 0 .
Eelmisel aastal tugeva sammu edasi astunud Baranov on tänavu tõusnud Ragnar Klavani järel Eesti number kaks keskkaitsjaks. Flora moodne keskkaitsja on väga tugev jalaga mängus ning enne hooaja viimast veerandit oli ta söötude arvu ja 90-protsendilise täpsusega kogu liiga parim.
Et ta varem oli äärekaitsja, oskab ta hästi rünnakutesse lülituda ning ta trumbiks on hea väljakunägemine. Sinna juurde käib ka hea pikk sööt. Tänavu on ta ka veidi stabiilsemaks muutunud, kuid eks aeg-ajalt mõni eksimus libiseb ikkagi sisse. Flora kaitsetuumikuna on ta oma klubile lasknud lüüa kõige vähem väravaid.
Kaitsjana eelistab ta tihti targalt oodata ja ei lenda kohe pea ees ründajale jalgadesse togima, mistõttu on suutnud mängida küllalt puhtalt. Kindlasti Flora võtmemängija. Ei imestaks, kui talvel sammu välismaale edasi teeb.
Gando Biala
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
33 mängu (27 põhis); 8 (0 penaltist); 4 väravasöötu; 4 ; 0 .
Kuigi 19-aastane Kamerunist pärit Gando Biala toodi Levadiasse eelkõige poolkaitsjaks, siis üsna kiiresti sai Dmitri Kruglovist vabaks jäänud vasakkaitsja koht tema omaks. Muidugi vajadusel, eelkõige just mängu lõppudes, on ta äärepoolkaitsja kohal ka saanud toimetada.
Gando tugevuseks on suurepärane tehnika, tribling ja kiirus. Lülitub ülihästi rünnakusse ja selle tõestuseks on ta kirja saanud kaheksa väravat ja neli resultatiivset söötu. Kuigi ei ole just väga pikk mängumees, on suutnud väravaid lüüa ka peaga.
Ehkki ta kaitsemäng on kohati veidi laisk, on ta Levadia vasakkaitses ikkagi täielik komeet olnud. Sõlmis aasta alguses klubiga aastase lepingu ning Levadia teeks targasti, kui pikendaks seda kontrahti, sest nii passi kui ka platsil näidatu põhjal on tal kõik veel ees.
Gert Kams
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 31
Senine hooaeg:
30 mängu (30 põhis); 3 (0 penaltist); 7 väravasöötu; 4 ; 0 .
Mullu Soccerneti lugejatelt parima kaitsemängija tiitli saanud Kams on ka sel hooajal teinud kõik, et autasu uuesti pälvida. Flora mänguline ja vaimne liider - tõeline kapten. On alati hingega mängu juures ja seetõttu on paljude fännide lemmik. Kui suvel Flora vorm eurokaotuse järel hetkeks langes ja Infonetilt 3:4 kaotus saadi, oli Kams pisarais - just nii palju läheb talle Flora korda.
Tema tänavust hooaega iseloomustavad mõistagi võimsad tõusud paremalt ja ka jooksud vastase kaitseliini taha. Tsenderdused ja pikad küljesissevisked on tema leib, samuti standardolukorrad. Karistuslöögist virutas ta värava nii Sillamäe kui ka Kalju võrku. Seejuures too 3:3 mäng Kaljuga oli Kamsi üks säravamaid, kui ta esmalt oma sööduga Flora ette aitas, siis skoori 2:0 peale suurendas ning 89. minutil ristnurgatabamusega punkti tõi ja Kalju fännide ette tähistama läks.
Hoo pealt tsenderduste kvaliteet on veidi kõikuv, kuid sellest hoolimata on ta kirja saanud seitse väravasöötu ja oma pallidega vastaseid korduvalt kimbutanud. Kui mullu ütlesime, et Kams peaks samal tasemel jätkama vähemalt paar hooaega, siis ühe on ta kindlalt ära teinud.
Kaarel Kiidron
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 2 (0 penaltist); 1 väravasööt; 4 ; 1 .
Tegi hooaja eel otsuse, et keskendub sel aastal taas rohkem jalgpallile ja Tammeka on sellest meeletult võitnud. Üks asi on hetkel 13 numbri võrra suurem punktiskoor, teine asi aga see, et eelmisel aastal oli Tartu kaks vooru enne hooaja lõppu täpselt 30 väravat rohkem endale lüüa lasknud.
Statistiliselt on Kiidron tänavuse hooaja üks enim vaheltlõikeid teinud ja õhu- ning kahevõitluseid võitnud mängija liigas. Võimas peamäng, tugev keha ja samas korralik jalaga mäng on temast Tammeka jaoks suhteliselt asendamatu mehe teinud.
Oma jõulisusega on ta Indrek Koseri jaoks olnud ka see käik, kes viiakse lõpuminutitel vastase kasti mängu päästma. Kaks väravat ja üks väravasööt ei tundu siin eriti võimas näitaja, kuid tegelikult on Tammeka Kiidroni väravaesise tegutsemise tulemusel saanud tabelisse üheksa punkti. Meeldejäävaim on muidugi täielik üllatusvõit septembris Flora üle, kui Kiidron lõi 85. minutil otsustava 3:2 värava.
Dmitri Kruglov
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg:
32 mängu (32 põhis); 4 (1 penaltist); 9 väravasöötu; 1 ; 1 .
Tänavuseks hooajaks Levadiast Infonetiga liitunud Kruglov jätkas sealt, kus pooleli jäi. Üheksa väravasöötu on hetkel liiga paremuselt kuues näitaja. Vaieldamatult on tema üks väga oluline lüli, mis on Infonetist teinud sedavõrd tugeva tiitlinõudleja.
Koondise peatreener Martin Reim on korduvalt Kruglovi vasakut jalga Eesti parimaks nimetanud ning need tsenderdused, mis kas karistuslöökidest või äärelt kasti lendavad, on tõepoolest maailmaklassist. Ta on ka arvuliselt enim palle kasti andnud ning mees troonib ka antud tsenderduste pingereas. Veidike üllatavalt oli ta enne hooaja viimast veerandit võtmesöötude nimekirjas Zakaria Beglarišvili järel teisel kohal, edestades kõiki liiga ülejäänud mängujuhte ja muid poolkaitsjaid, kes antud valdkonna eest hoolitsema peaksid.
Mõistagi jääb Kruglov sellest aastast meelde ka oma robertocarlosliku karistuslöögiga, mille tulemusel lõpuks Levadiaga 2:2 viik tehti. Lisaks skooris ta kahel korral Flora vastu, võttes neist mängudest neli punkti, ja võidumängus Pärnu vastu. Vasakkaitsja teab suurepäraselt, millal Infonet tema kogemusi vajab.
Igor Morozov
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
30 mängu (30 põhis); 6 (0 penaltist); 2 väravasöötu; 4 ; 0 .
Pärast perioodi Poolas ja Ungaris alustas Morozov seda hooaega taas Levadia rohelises särgis ja võib vist öelda, et tegelikult loodeti temast isegi enamat. Ta oli aprillis väga resultatiivne, kui lõi kuu jooksul koguni neli väravat, kuid pikka aega ei saanud ta oma kaitsemängu päris hästi tööle ja tegi rumalaid eksimusi nagu ka Levadia tervikuna.
Septembriks leidis Igor Prins aga lõpuks stabiilse neliku, mis ei lasknud kuu vältel mitte ühtegi palli enda võrku ning Morozov juhendas seda nelikut liidrina selle tuumikus. Morozov on vanakooli keskkaitsja, kes ei ole palliga kõige osavam ja on ka jalgadest aeglane, kuid samas on tal sitke keha ja tasemel peamäng. Lisaks on Morozovil hirmkõva löök, millest on klubile rünnakul kasu.
Statistiliselt jääb numbrites alla nii Nikita Baranovile kui ka Joonas Tammele ehk kui koondisesse tagasi murda soovib, peab veel juurde panema. Samas on sel hooajal oma välismaal minimaalseks kahanenud mängukindlust arendada saanud ja eks sisu on temas küll, et olla tulevikus taas ka Premium liiga parim kaitsja, nagu ta oli 2012. ja 2009. aastal.
Karl Mööl
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhis); 6 (0 penaltist); 8 väravasöötu; 3 ; 0 .
Möölist on kujunenud Nõmme Kalju uus raudmees, kes mängib kõik minutid, mis vähegi saadaval on. Tegu on suurepärase paremkaitsjaga, kes on kaitses hea ja rünnakul veel parem. Viimase juures tuleb väga palju kasuks, et mees noorena keskväljal pallis.
Mööl on seni panustanud 14 Kalju väravasse, mis on kaitsja kohta hiilgav number. Tal on väga kõva tahe ja suur võitluslikkus. Seega isegi kui päev ei juhtu kõige parem olema, jookseb ta lihtsalt selle arvelt rohkem, et ikkagi meeskonna edusse panustada.
Kuna ta on küllalt kiire, on kaitsjatel temast üsna raske mööda minna ning isegi kui seda on tehtud, suudab ta palli tagasi röövida. Ründefaasis tuleks teha veel veidi tööd tsenderduste kvaliteedi parandamisega.
Maksim Podholjuzin
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ääre- ja keskkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
31 mängu (30 põhis); 1 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 5 ; 2 .
Pika mängukeelu alt hooaja eel vabanenud Podholjuzin lubas Levadiaga taasliitumise järel anda endast kõik ja eks ta suures plaanis seda teinud ka on. Nii ääre- kui ka keskkaitses mänginud Podholjuzini trumbiks on selgelt just kaitsetegevus ja mitte ründemäng.
Kaitses on ta suhteliselt hea protsendiga vastase rünnakuid peatanud ning samuti kuulub ta liiga täpseimate sööduandjate hulka, sest tal on nii vasak kui ka parem jalg võrdselt head. Oma pikkuse kohta on ta ka hea õhuvõitleja.
Samas on ka tema mängus tulnud ette koledaid kalasid, aga eks päris eksimatut kaitsjat ei olegi vist olemas. Üldiselt on ta mängustiil küllaltki neutraalne ja kaitsja kohta ei pruugi see ilmtingimata just halb asi olla.
Andrei Sidorenkov
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg:
28 mängu (28 põhis); 6 (1 penaltist); 8 väravasöötu; 5 ; 0 .
Sillamäelt pärit Sidorenkov lahkus hooaja eel oma kodulinnast, et liituda Kalevist tuttava Sergei Frantseviga Nõmme Kaljus ning tema jaoks on see otsus end igati õigustanud. Sidorenkov võitis kindlalt Frantsevi soosingu ning nii on samuti kahe hooaja vahel Kaljuga liitunud Trevor Elhist kui endisest Infoneti põhimehest saanud Sidorenkovi kõrval Nõmmel täielik pingimees.
Sidorenkov on mõistagi tuntud oma standardolukordade poolest ja nende kvaliteedilt on ta Premium liiga vaieldamatult parim mees. Keskmiselt annab ta mängus kaheksal korral seisvast pallist tsenderduse ning viiel juhul jõuab mänguvahend oma meheni. Seejuures on ta kasti lastud pallide täpsusnumbrite järgi isegi napilt parem Kruglovist.
Kuigi vanuse tulekuga on kiiruslikud võimed veidi kannatada saanud ja seetõttu on tal kaitses veidi raskem noorte vastu, siis ründefaasis on suurem osa tema väravatest ja resultatiivsetest söötudest Kaljule otseselt punktid päästnud. Oma kõige "hullema" mängu tegi septembris Pärnu vastu, kui lõi karistuslöökidest kübaratriki - täiesti uskumatu saavutus.
Joonas Tamm
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
29 mängu (28 põhis); 2 (0 penaltist); 1 väravasööt; 3 ; 0 .
Tamm liitus mullu suvel Viljandi Tulevikust Floraga ründajana, kuid sellena läbi ei löönud ja alustas tänavust hooaega kaitsjana. Kaitsjana mängis ta ka Rootsis, seega käis kohanemine "uue" positsiooniga võrdlemisi kiiresti. Tõenäoliselt on ta liiga kõige kiirem ja tehnilisem keskkaitsja.
Kuna ta on ise ründes mänginud, loeb ta vastas olevate väravaküttide mängu selle arvelt paremini ja teinekord oskab ründajalikke liigutusi kaitses mängides rakendada. Samuti ei tunne ta ennast võõrana vastaste kastis, kui sinna standardolukordade või kohtumise lõpuminutite tõttu satub.
Kohati on vastastele rumalate söötudega võimalusi kinkinud, samas keskmiselt võidab ta 77 protsenti kahevõitlustest (kaasa arvatud õhuduellidest), millega on ta konkurentsitult kõige kõvem mees meistriliigas. Ka õnnestuvad tal teistest paremini triblingud, sooritades keskmiselt mängu kohta 1,4 triblingust edukalt 1,3.
Maximiliano Ugge
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
31 mängu (31 põhis); 4 (0 penaltist); 1 väravasööt; 4 ; 0 .
Itaallasest keskkaitsjalt ei ootakski muud kui kindlust ja stabiilsust ning seda on Ugge väga kenasti ka näidanud. Kalju keskkaitsja number üks ja seda põhjusega. Keha on tal tugev, aga jalad veidi aeglased ja seetõttu lasi ta endale ka päris palju ära teha.
Kuna on pikk, siis ka õhus hea. Rünnakul samas luhtas vahel standardolukordade puhul ette minnes väga kindlaid väravavõimalusi. Selle loo ilmumisele eelneval päeval päästis seevastu viimasel minutil oma väravaga Kalju piinlikust punktikaotusest Rakvere Tarva vastu. Võiduvärava lõi augustis ka Sillamäe võrku, mais aitas resultatiivse sööduga Narvast punkti saada ehk hoiab igati Kaljut tiitlikonkurentsis.
Tänavu näidatu põhjal õigustab täielikult ka nõmmekate otsust mehega aasta hakul kolmeaastane leping sõlmida. Sellist tugitala läheb vaja nii tänavuses tihedas heitluses kui ka järgmisel aastal.
Napilt jäid valikust välja: Vladimir Avilov, Markus Jürgenson.
Eelmiste aastate meistriliiga parimad kaitsjad:
2015: 1. Gert Kams, 2. Enar Jääger, 3. Markus Jürgenson
2014: 1. Karol Mets, 2. Artjom Artjunin, 3. Ken Kallaste
2013: 1. Artjom Artjunin, 2. Ken Kallaste, 3. Alo Bärengrub
2012: 1. Igor Morozov, 2. Alo Bärengrub, 3. Karol Mets
2011: 1. Karl Palatu, 2. Alo Bärengrub, 3. Gert Kams
2010: 1. Karl Palatu, 2. Gert Kams, 3. Igor Morozov
2009: 1. Igor Morozov, 2. Aleksei Naumov, 3. Taijo Teniste
2008: 1. Marek Lemsalu, 2. Alan Arruda, 3. Teet Allas
2007: 1. Marek Lemsalu, 2. Alo Bärengrub, 3. Deniss Malov
2006: 1. Marek Lemsalu, 2. Alo Bärengrub, 3. Timo Teniste
2005: 1. Tomas Rimas, 2. Sergei Hohlov-Simson, 3. Dmitri Kruglov
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta