MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

KOKKUVÕTTED 2023
2 Link kopeeritud

Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2023

2 Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Konstantin Vassiljev on neli aastat järjest parimaks vanameistriks valitud. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga hooaeg 2023 läheneb lõpule, mis tähendab, et ka Soccernet.ee hooaja kokkuvõtted koguvad hoogu. Seekord on luubi all parimad noored ja vanameistrid.

  • Mängijate statistika on 2. novembri seisuga.
  • Vaata parimad ja halvimaid üleminekuid siit!

Tänavu mahtusid noorte arvestuses meie nimekirja vaid 18-aastased mängumehed. Konkurents on üpris hõre, sest paljud noored ei ole suutnud Premium liigas kanda kinnitada või on varakult välismaale siirdunud. Siiski on mõned erandid.

Vanameistrite arvestuses on viimased neli aastat võidutsenud FC Flora poolkaitsja Konstantin Vassiljev, kes kandideerib sellele auhinnale ka tänavu. Kas keegi suudab maestrole konkurentsi pakkuda või mitte? Seda otsustavad fännid.

Soccernet.ee liigitab 2005. aastal ja hiljem sündinud mängijad noorteks ning 1990. aastal ja varem sündinud mängijad vanameistriteks.

NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 12. novembril ning parimate valimiseks on aega kaks nädalat.

Premium liiga parimad noored (tähestikulises järjekorras):

Oskar Hõim. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Oskar Hõim

Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg33 mängu (23 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 3 .

Hõim, kes jäi Soccernet.ee parimate üleminekute kategoorias napilt viie hulgast välja, lõi oma Premium liiga debüüthooajal ukse pauguga lahti. Mullu Tabasalu eest Esiliiga B-s mänginud Hõim teenis Paides nii hooaja alguses Karel Voolaidi kui ka hiljem Ivan Stojkovici usalduse ja kasutas selle ideaalilähedaselt ära. Tempoga oli vaja harjuda, aga Hõimul see palju aega ei nõudnud.

Kui peamiselt tegutseb Hõim kontrolliva poolkaitsjana, siis olude sunnil on ta pidanud mängima ka keskkaitses. "Ta mängis väga hästi. Nägin, et ta on väga vapper ja tark mängija, kes andis meile palliga mängus rahu ja julguse. Minu jaoks ei olnud tema hea mäng üllatus. Trennide põhjal ootasin seda," kommenteeris Stojkovic pärast 0:0 viigimängu Floraga, kus Hõim mängis keskkaitses.

Taavi Jürisoo. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Taavi Jürisoo

Klubi: JK Tallinna Kalev
Positsioon: äärepoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg34 mängu (16 põhis); 1  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 3 .

Jürisool oli eelmisest hooajast kirjas 11 mängu Premium liigas, aga neist vaid üks põhikoosseisus. Tänavu on Daniel Meijel ja Aivar Anniste terava jalaga ääremängijat rohkem usaldanud - lausa nii palju, et Jürisoo on igas mängus väljakule pääsenud. Tõsi, peamiselt vahetusest, aga Jürisoo on teinud stabiilselt häid esitusi ja saanud kõrgseltskonnas hästi hakkama.

Tema selle hooaja ainus värav sündis 1:1 viigimängus Pärnu Vapruse vastu, kui Jürisoo mängis äärel Kevin Aloest nagu postist mööda ja lõi palli lati alla. See värav ilmestab väga hästi Jürisoo mängustiili - ei karda kedagi ega midagi, võtab vastased tehnika ja kiirusega ette ning kui võimalik, siis kiire ja konkreetne lahendus. 

Mihhail Kolobov. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Mihhail Kolobov

Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: keskkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg11 mängu (9 põhis); 0  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 2 .

Kolobov tegi suure sammu Premium liigas mullu, kui mängis Tallinna Legioni eest palju kohtumisi ja kandideeris juba siis parimate noorte arvestuses, aga jäi esikolmikust välja. Ta ei ole tänavu Flora eest nii palju mänginud, aga kuna meeskonnasisene konkurents on tugevam kui Legionis, siis ongi keeruline minuteid saada. 

Teiste keskkaitsjate vigastused andsid Kolobovile siiski võimaluse ja ta kuulus vahepeal kuus mängu järjest Flora põhikoosseisu, millest kolm olid nullimängud. Septembri lõpus peetud kohtumine Tartu Tammekaga on praeguse seisuga viimane, mida Kolobov alustas. Seal sai Kolobov aga punase kaardi ja terviseprobleemidest tulenevalt kaotas koha Robert Veeringule, kes jäi napilt Soccernet.ee nimekirjast välja, aga kelle poolt saab samuti hääletada.

Herman Pedmanson. Foto: Imre Pühvel

Herman Pedmanson

Klubi: Tartu JK Tammeka
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg: 29 mängu (22 põhis); 2  (0 penaltist); 2 väravasöötu; 6 .

Pedmanson tegi debüüdi Premium liigas kaks aastat tagasi 16-aastasena Dmitrijs Kalašnikovsi juhendamisel. Mullu lisandus Marti Pähna käe all ühele mängule kolm kohtumist juurde, aga tänavu on Pedmanson olnud Tammeka keskväljal asendamatu mängija.

Siinkohal saab öelda, et ühe õnnetus on teise õnn. Kuna Tanel Lang sai kevadel põlvevigastuse, siis kasvasid Pedmansoni minutid. Kui lisada juurde asjaolu, et Dominic Laaneots läks suvel USA-sse raamatuid müüma, siis kerkis Pedmanson võtmemängijaks. 

Pedmanson on vaatamata oma noorele eale suure vastutusega korralikult hakkama saanud. Ei ole ju Tammekas palju neid mängijaid, kes saavad oma hooajaga rahule jääda. Suure tööraadiusega ja võitlejahingega Pedmanson harjus Premium liiga tempoga kiiresti. Ta on tänavu löönud kaks väravat ja andnud kaks väravasöötu. 

Mathias Villota. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mathias Villota

Klubi: Pärnu JK Vaprus
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg18 mängu (8 põhis); 2  (0 penaltist); 1 väravasööt; 4 .

Kuidas olla kahel rindel edukas? Mathias Villota teab! Mullu Dmitrijs Kalašnikovsi käe all asjad ei sujunud, aga Igor Prins on andnud Villotale vabadust. Mängija saab tegeleda sellega, mis talle kõige rohkem meeldib. Ja Villotale meeldib nii discgolf kui jalgpall.

"Mullu tehti mulle kiirelt selgeks, et naljamees oled. Vahet pole, kui hea sa oled. Eelmisel aastal ei arvestatud minuga, aga arusaadav, profiliiga ikkagi. Kalašnikovsil oli oma arvamus, mul oli oma arvamus, mistõttu ei saanud me kõige paremini läbi. Sel aastal on väga tipp-topp. Igoriga on räägitud ja tema seda pahaks ei pane, et ma mängin. Meil on oma kokkulepe - discgolf on prioriteet, aga kui saan, siis mängin jalgpalli," rääkis Villota saates "Silm peale".

Kuna discgolf on Villota jaoks prioriteet, siis jalgpall on selle kõrval veidi varju jäänud, aga sellele vaatamata on poolkaitsja teinud sammu edasi ja mänginud Vapruse edus arvestatavat rolli. See roll on hooaja teises pooles olnud tagasihoidlik, aga esimeses pooles säras Villota eredalt.

Villota kerkis kevadel kaks korda Vapruse kangelaseks, kui lõi 45+2. minutil võiduvärava Narva Transi ja 89. minutil võiduvärava Harju Laagri vastu. Kus oleks Vaprus, kui need mängud oleksid jäänud viiki? Suure tõenäosusega medalimängust väljas. 

Napilt jäi valikust välja: Robert Veering (Tallinna FC Flora).

2022: 1. Ott Nõmm, 2. Ramol Sillamaa, 3. Henri Käblik
2021
: 1. Aleksandr Šapovalov, 2. Daniil Kuraksin, 3. Rocco Robert Shein
2020: 1. Patrick Genro Veelma, 2. Nikita Mihhailov, 3. Martin Vetkal
20191. Henri Välja, 2. Tristan Toomas Teeväli, 3. Patrick Genro Veelma
20181. Mark Anders Lepik, 2. Mihkel Järviste, 3. Kristofer Piht
20171. Markus Poom, 2. Mark Anders Lepik, 3. Mihkel Järviste
20161Ander Ott Valge, 2. Markus Poom, 3. Rait Läll
2015
1. Kaspar Mutso, 2. Michael Lilander, 3. Jan Kokla
20141. Matvei Igonen, 2. Rasmus Tauts, 3. Rauno Sappinen
2013: 1. Matvei Igonen 2. Rauno Sappinen 3. Mihkel Ainsalu
2012
1. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid (tähestikulises järjekorras):

Oskari Jussi Forsman. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Oskari Jussi Forsman

Klubi: JK Tallinna Kalev
Positsioon: väravavaht
Vanus: 35
Senine hooaeg33 mängu (33 põhis); 39  (5 penaltist); 1 väravasööt; 1 .

Kahe hooaja vahel Soomest Eestisse siirdunud Forsman, kes mahtus ka parimate üleminekute kategoorias Soccernet.ee toimetuses viie hulka, tõusis kiiresti Kalevi raudvaraks. Ta on vahele jätnud vaid ühe mängu, kui septembri lõpus asendas haigestunud soomlast väravasuul Sander Lepp. Enne ja pärast seda on kõik minutid Kalevi väravat kaitsnud Forsman.

Forsmanile on löödud 39 väravat, mis teeb keskmiselt 1,18 väravat mängu kohta. See on Kalevi jaoks, kes heitleb medali- ja eurokoha nimel, korralik näitaja. Lisaks on Forsman näidanud, et oskab ka penalteid tõrjuda. Seda teavad hästi Artur Uljanov ja Felipe Felicio, kelle löögid soomlane tõrjus, aga ka Kevin Mätas, kes lõi 11 meetri karistuslöögi latti.

Lisaks on Forsmanil kirjas väravasööt, millest kõik väravavahid unistavad. Kadrioru staadionil oli mängitud natuke alla 80 minuti ja seis oli 1:1, kui Forsman andis oma karistusalast pika söödu Harju Laagri väljakupoolele Ats Purjele, kes lahendas üks-üks olukorra ja lõi Kalevi 2:1 võiduvärava.

Andre Frolov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Andre Frolov

Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 35
Senine hooaeg33 mängu (31 põhis); 3  (0 penaltist); 3 väravasöötu; 3 .

Paide universaal, kes läheneb Premium liigas karjääri 500. mängule, on tänavu mänginud paljudel erinevatel positsioonidel. Kus on vaja mängida, seal Frolov ka mängib, küsimusi esitamata! Kui tahtmist jagub, saab Andrei Kalimullini kõigi aegade rekord (517 mängu) juba järgmisel hooajal ületatud, sest oskused ei ole Frolovil kuhugi kadunud.

Seda on tänavune hooaeg tõestanud. Paide kapten on vaid mõned korrad põhikoosseisust välja jäänud - ühe korra punase kaardi tõttu ja kaks korda vahetusest sekkunud. Ta on juba aastaid olnud Paide igiliikur ja väsimuse märgid selles osas puuduvad. 

Praegu ei saa öelda, kui suure kaaluga on Frolovi väravasööt eelmises voorus Nõmme Kalju vastu, millest sündis 90+2. minutil Paide 3:3 viigivärav. Või hooaja alguses Frolovi löödud 1:1 viigivärav 90+4. minutil Tallinna Levadia vastu. Aga kes raskel ajal meeskonda tassib? Kapten!

Sergei Mošnikov. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Sergei Mošnikov

Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 35
Senine hooaeg32 mängu (19 põhis); 3  (2 penaltist); 5 väravasöötu; 1 .

Mošnikov ei ole Paides tänavu nii kindel põhimees olnud nagu Frolov ja ilmselt oodanuks ründav poolkaitsja ka ise rohkem minuteid, aga sellele vaatamata on kirjas 32 matši ehk ta on peaaegu igas mängus väljakul käinud. On olnud mitte nii säravaid mänge, aga on olnud ka sähvatusi. Ja seda nii põhikoosseisus kui vahetusest sekkudes.

Tõsi, väravatega pole Mošnikov hiilanud, sest kolmest kaks on ta löönud penaltist, aga ka need tuleb sisse lüüa. Seda on ta suutnud. Lisaks on Mošnikov andnud viis väravasöötu, millega jääb vanameistrite arvestuses alla vaid Konstantin Vassiljevile. Aga olgem ausad, Paidel on tänavu realiseerimisega probleeme olnud ja Mošnikovi söödunumber võiks vabalt ka suurem olla.

Konstantin Vassiljev. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Konstantin Vassiljev

Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: keskpoolkaitsja
Vanus: 39
Senine hooaeg32 mängu (28 põhis); 14  (6 penaltist); 15 väravasöötu; 1 .

Nagu artikli alguses mainitud, siis Vassiljev on selle kategooria valitseja. Ta naasis Premium liigasse 2019. aastal ja on seejärel teinud vanameistrite arvestuses neljast neli. Kõik märgid näitavad, et Vassiljev on ka tänavu suursoosik võidule.

Ta asub resultatiivsuse edetabelis ülikindlal liidrikohal - 14 väravat ja 15 väravasöötu. Tuletame meelde, et Vassiljev on 39-aastane! Seejuures tänavused numbrid on paremad kui eelmisel kolmel hooajal. Võrreldav on vaid hooaeg 2019, kui Vassiljev lõi 12 väravat ja andis 17 väravasöötu. 

Kuigi Vassiljevi viimased koondisemängud ebaõnnestusid, siis Premium liigas on ta mänginud nagu kulda, aga leidub ka neid, kelle arvates peaks maestro putsad kapinurka viskama ja noorematele ruumi tegema.

"Elame hooaja lõpuni ja siis vaatame edasi. Kui väljakule lähen, proovin alati endast maksimumi anda. Vahel õnnestub paremini, vahel halvemini, ent minu tahtmisega see seotud pole. Arvan, et mõnedele ma ei saa enam midagi tõestada. Nad on enda arvamuse välja kujundanud ja nii see on. Pigem teen oma tööd klubi jaoks nii hästi kui võimalik. Ja kui on koondisemängud, siis koondise jaoks," sõnas Vassiljev pärast 2:1 võidumängu Paide üle, kus ta lõi värava ja andis väravasöödu.

Sergei Zenjov. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Sergei Zenjov

Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: äärepoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg27 mängu (24 põhis); 12  (0 penaltist); 0 väravasöötu; 3 .

Zenjovil on teist aastat järjest võimalus saada esimeseks mängijaks, kes on fännide poolt valitud nii parimaks nooreks kui parimaks vanameistriks. Ta teenis parima noormängija auhinna 2007. aastal, pärast mida siirdus välismaale. Zenjov naasis kodumaale 2021. aastal ja eelmisel hooajal kuulus ta esmakordselt vanameistrite arvestusse, aga jäi esikolmikust välja.

Tänavu on Zenjovil kirjas sama palju väravaid kui mullu, aga puudu on resultatiivsed söödud, mida eelmisel hooajal oli viis. Olgu siinkohal mainitud, et mees sai karikafinaalis vigastada ja jälgis ligi kaks kuud mänge väljaku kõrvalt. Zenjov on sarnaselt Vassiljevile raudvara, keda Jürgen Henn naljalt põhikoosseisust välja ei jäta. Väravalööjate edetabelis edestavad Zenjovi vaid Tristan Koskor ja Vassiljev.

Napilt jäid valikust välja: Artjom Dmitrijev (Nõmme Kalju FC), Ragnar Klavan (JK Tallinna Kalev), Ats Purje (JK Tallinna Kalev), Taijo Teniste (Tartu JK Tammeka).

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2022: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Ats Purje, 3. Deniss Dedetško
2021
1. Konstantin Vassiljev, 2. Ken Kallaste, 3. Kaimar Saag
20201. Konstantin Vassiljev, 2. Pavel Londak, 3. Artur Kotenko
20191. Konstantin Vassiljev, 2. Gert Kams, 3. Tarmo Neemelo
20181. Dmitri Kruglov, 2. Gert Kams, 3. Pavel Londak
20171. Tarmo Neemelo, 2. Artur Kotenko, 3. Dmitri Kruglov
20161. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Kristjan Tiirik
2015
1. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Joel Lindpere, 3. Kristjan Tiirik
20141. Taavi Rähn, 2. Andrei Kalimullin, 3. Felipe Nunes
2013
1. Andrei Kalimullin, 2. Konstantin Nahk 3. Stanislav Kitto
20121. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2023
KOKKUVÕTTED 2023 6

Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2023

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK