Russo selgitus imeväravale: proovisin kannalööki, sest see oli kõige kiirem variant

Ott Järvela pilt
Ott Järvela
Ott Järvela

Inglismaa naiskonna ründaja Alessia Russo. Foto: Scanpix / Reuters / Carl Recine

EM-finaalturniiri poolfinaali Inglismaa – Rootsi tipphetk oli vaieldamatult vahetusest sekkunud ründaja Alessia Russo värav 68. minutil, mis viis inglannad kohtumist 3:0 juhtima ja murdis lõplikult rootslannade vastupanu. Hiljem lõi Fran Kirby ka neljanda värava.

Russo tabamus sündis üllatuslikust kannalöögist, mis leidis tee väravasse Rootsi väravavahi Hedvig Lindahli jalge vahelt. Hetk varem oli Lindahl Russo lähilöögi hiilgavalt tõrjunud, aga inglanna ebastandardse lahenduse jaoks jätkuolukorras ta enam valmis polnud.

"Olin nördinud, et ei suutnud väravaks lüüa väga head võimalust, mis mulle Lauren Hempo söödust avanes. Peast käis läbi mõte: ma pean nüüd kohe midagi selles osas ette võtma! Õnneks sattus pall kenasti ette ja kannalööki proovisin, sest see oli kõige kiirem variant pall väravani toimetada. Lõin ja lootsin," rääkis Russo pärast naiskonna pühapäevasesse EM-finaali viinud 4:0 võitu.

Kuigi numbriliselt oli EM-i võõrustava Inglismaa ülekaal kindel, ei räägi skoor kogu tõde kohtumise iseloomu kohta, sest enne Beth Meadi 34. minuti 1:0 väravat avanesid paremad võimalused Rootsil. 9. minutil kolises ka Inglismaa väravalatt. Võitjate hollandlannast peatreener Sarina Wiegman möönis, et mängu algus ebaõnnestus.

"Naiskond on nüüd paar korda näidanud sitkust (Inglismaa oli ainuke naiskond, kes võitis veerandfinaali pärast kaotusseisu jäämist – O. J.). Me ei alustanud hästi, olime raskustes. Aga ületasime need raskused. Väljakul olnud mängijad suutsid meid Rootsi pressingu alt välja mängida. Teist poolaega valitsesime juba täielikult. Olen naiskonna üle väga uhke!" rääkis Wiegman.

Inglismaa 1:0 juhtima viinud Mead juhib nüüd kuue tabamusega finaalturniiri väravaküttide edetabelit. "Rootsi tiris meid esmalt laiali, aga mul õnnestus väga heal hetkel värav lüüa. See andis energiat esimese poolaja korralikult lõpetamiseks. Ning vaheaja järel oli mäng tervenisti meie kontrolli all," sõnas Mead.

Teises poolfinaalis kohtuvad täna õhtul Saksamaa ja Prantsusmaa. Finaal mängitakse pühapäeval Wembley staadionil.

Inglismaa, Rootsi, Saksamaa ja Prantsusmaa. Kõigil kripeldab kõvasti, aga igaühel erimoodi

Kannaga atškoo! Just sedasi häbistas skandinaavlaste hirm Inglismaa tugevat Rootsit ja jõudis kodusesse finaali