KARIKAVÕISTLUSED
4 Link kopeeritud

Stojkovic kahest väravast: oleme nagu istumajäänud viienda klassi õpilased, kes ei suuda edeneda

Kristjan Jaak Kangur, A. Le Coq Arena

Ivan Stojkovic. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna pettunud peatreener Ivan Stojkovic rääkis pärast karikafinaali, et saatuslikuks said teise poolaja alguses sündinud kaks kiiret Levadia väravat, milliseid ei kõlba sisse lasta isegi lasteturniiril.

Paide võitis esimese poolaja 2:0, kuid juba 55. minutiks oli kahe Levadia standardolukorra tõttu seis 2:2 viigis. Lõpuks võttis 4:2 võidu Levadia.

"Väga raske on praegu küsimustele vastata. Arvan, et valmistusime mänguks väga hästi. Esimesel poolajal tegime peaaegu kõike perfektselt, eriti kaitsefaasis - nii kõrget pressingut kui ka keskmist ja madalat blokki. Olime väga distsiplineeritud, tegime õigeid asju. Ja siis lasime teise poolaja esimese kümne minutiga endale lüüa kaks sellist väravat - selliseid väravaid sisse lastes on väga keeruline võita isegi kooliturniiri, rääkimata Eesti karikafinaalist. Näib, et maksame sama kooliraha igas suures mängus. Oleme nagu istumajäänud viienda klassi õpilased, kes ei suuda mingil põhjusel mingit edasiminekut teha," kommenteeris Stojkovic Soccernet TV-le.

"Õnnitlen oma mängijaid suhtumise ja pingutuse eest. Ma arvan, et nad andsid kõik, mis neil praegu anda oli. See pole hetkel piisav. Kaotasime vastasele, kes oli meist parem, ja peame seda tunnistama," lausus ta.

"Võib-olla on asi kogemustes, võib-olla kvaliteedis, mida neil tõepoolest jagub. Ma arvan, et nad on pika puuga liiga parim meeskond. Ja see kvaliteet pandi teisel poolajal maksma, eriti Joao Pedro ja [Michael Schjönning-]Larseni väravate puhul. Selliseid asju on väga raske kaitsta, nad võitsid meid individuaalse kvaliteediga üks-ühele ja kaks-kahele olukordades," kiitis Stojkovic Levadiat. "Aga ma arvan, et mängu saatuse otsustasid ikkagi esimesed kaks sisselastud värvat teise poolaja alguses."

Serblase sõnul peab Paide juhtunust õppima. "Ma lihtsalt loodan, et õpime kiiremini kui seni, sest seni oleme õppinud väga aeglaselt, kui üldse. Suurtes mängudes ei saa lasta sisse sellistes olukordades selliseid väravaid. Ma tean, et see on väga lihtsalt öeldud, aga nii ei saa. Ja kui sellised väravad sisse lasta, siis ka palju kogenumad ja kvaliteetsemad meeskonnad ei suuda nendest taastuda," jätkas treener.

"Meie jaoks on alati kõige tähtsam asi liiga. Tahtsime niiväga ka karikat võita, kuid ei suutnud. Aga inimene, kes elab minevikus, on surnud, nii et me ei saa minevikku kinni jääda, vaid peame edasi liikuma."

VAATA JÄRELE: Levadia pööras teisel poolajal 0:2 kaotusseisu kindlaks karikavõiduks

Kristal: esimene poolaeg oli meil praktiliselt perfektne, aga Levadia on väga hea võistkond

Ainsalu: vaheajajutud olid selle hooaja ühed rahulikumad

Luup peale | Kiirrong vahetas veerandtunniga värvi. Levadia uskumatu tagasitulek tõi neile karika ja jättis Paidele õudusunenäod

Curro Torres: täna lõime neli, mõnel muul päeval oleksime löönud ühe või kaks

Elu valusaima kaotuse saanud Jarju: see on sportlase elu, aga fännid elasid selle päeva nimel

Kuidas õnnestus Levadial kaheväravaline kaotusseis võiduks pöörata? Joao Pedro: kuulasime Currot!

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska