MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

HOOAJA EELVAATED
Link kopeeritud

Transformeerunud Transi transiiti tabeli tippu takistab tänini talv. Tarmukas traav toob tulemuse?

Link kopeeritud
Kasper Elissaar pilt
Kasper Elissaar
Kasper Elissaar pilt
Kasper Elissaar

Irie on üks vähestest Transi nurgakividest, mis on aastaid tugevalt paigal püsinud. Foto: Janek Eslon

JK Narva Trans on Eesti kõrgliigas tegutsenud alates selle loomisest 1992. aastal. FC Flora kõrval ollakse ainus asutajaklubi, kes pole meistrisarjast välja kukkunud. Ajaloost on ette näidata seitse medalit (üks hõbe, kuus pronksi) ja hunnik neljandaid kohti. Tabeli tipp on see, kus end nähakse. Raskete hooaegade järel pole teekond sinna aga kerge.

2018. aasta lõpetas Trans Premium liigas neljandana. Järgneval kevadel võideti Evald Tipneri karikavõistlused. Esimene koroonahooaeg tõi 2020. aastal aga neile selle sajandi enda madalaima punktisaagi ja alles kaheksanda koha. Tabeli põhi jõudis ähvardavalt lähedale. 2021. aastal tõusti tagasi keskmikuks, lõpetati kuuendana ja mullugi hoiti keskmiku staatust.

Kuigi eesmärkide seadmisel ollakse ühest küljest ettevaatlikud, tahetakse tänagi see transiit tabeli lõpust keskosa kaudu tippude sekka naasmiseks lõpuni viia. Ajalooline klubi soovib olla seal, kuhu staatuse järgi kuulutakse.

"Alati tahaks nii kõrgele kui võimalik, et tekitada peavalu esinelikule," sõnab tänavusest aastast Transi tüüriv 47-aastane ekskoondislane Sergei Terehhov Soccernet.ee-le. "Eks näeb. Pink ei ole küll võib-olla nii pikk meil, aga kui kõik püsivad terved, siis usun, et suudame esinelikule ka lahingu anda."

Talle sekundeerib klubi tegevjuht Konstantin Burdakov: "Igal aastal paneme kõige kõrgemad eesmärgid: soovime karikas edasi minna ja võidelda seal nii kaua kui võimalik. Vaatame, milline loos tuleb ja kuidas sellega läheb. Karikavõit on esimene eesmärk. Muus osas soovime olla nii lähedal TOP4-le kui võimalik või isegi seal."

Transi inimesed peavad liiga soosikuks Florat, kelle kannul on FCI Levadia. Siis tuleb vahe sisse ning järgnevad Paide ja Kalju, kellele soovitakse juba ise sabale astuda. "Esineliku järel oleme meie, Kuressaare ja Tartu. Proovime nii kõrgele ronida kui võimalik," tõdeb peatreener.

Burdakov lisab: "Usun, et peame Kalju ja Paidega mängima ning neilt kuidagi punkte võtma. Kõige tähtsam on võtta punktid enda lähirivaalidelt ja neilt, kes on meist allpool. Ehk kui neilt punkte ei võta, aga mängime hästi nii Paide kui Kaljuga, nagu eelmine aasta oli, siis see suurt rolli ei mängi."

Hooajale vastu suurel väljakul treenimata

Narva Transi talved muudab võrreldes konkurentidega oluliselt keerulisemaks täismõõtmetes jalgpallihalli puudumine, mis tähendab, et hooaja ettevalmistusse tuleb suhtuda loominguliselt. "Hooaja ettevalmistus on meie jaoks iga aasta raske, kuna tingimusi pole," tunnistab tegevjuht Burdakov ausalt.

Terehhov kirjeldab reaalsust: "Veerand väljaku peal teeme trenni siin väikeses hallis. Üldfüüsist saab küll teha, aga taktikat on natuke raske siin harjutada, sest need mõõdud ei võimalda seda. Õnneks on kogenud mängijaid, et neile sobib ka taktikalaua peal näidata ja saavad sellest aru.

Aga mõned treeningkohtumised näitasid, et distantsid on natuke teistsugused suure väljaku peal. Sellega oli meil mõnes mängus probleeme. Ent muidu kõik on korras ja keegi midagi ei jonni. Kõik pingutavad ja teevad tööd! Poisid on tublid!"

Narva Transi peatreener Sergei Terehhov. Foto: Brit Maria Tael

Suurel väljakul harjutamisest ja hallist tuntakse aga mõistagi puudust. Isegi kui näiteks Tallinnas on plusskraadid ja saaks õues treenida, siis Narvas on samal ajal krõbedad miinuskraadid ning väljak jääs. "Ühel päeval tegime õues, aga siis oli ka lörts," meenutab juhendaja.

Konstantin Burdakov arvab, et Premium liiga klubidest ollakse hooaja ettevalmistuse tingimuste mõttes kõige kehvemas seisus: "Isegi kui vaadata neid linnasid, kus halle pole, siis on neil lähedal mingisugune alternatiiv. Näiteks kui Tartus ei olnud veel halli, said nad käia Viljandi omas. Aga meie kõige lähem hall on 200 kilomeetri kaugusel. See on suur mure meie jaoks.

Samamoodi mänguväljakuga: see on ka nii väsinud, aegunud ja kulunud. See ongi äkki kõige vanem väljak Premium liigas. Seda oleks vaja samuti parandada ja vahetada. Kui võrrelda praegu kasutavaid tehnoloogiaid ja seda, millega see tehti, siis nad on natuke teistsugused. Vähemalt meile tundub, et vett ja jääd, mis jääb platsile, on väga raske isegi altsoojendusega ära saada. Uutel väljakutel on see natuke teistmoodi. Treeningtingimused on probleem ja ma ei tea, kaua me veel ootame, et midagi muutuks ja saaks teisiti ettevalmistust teha."

Terehhov näeb praeguste ilmade juures muret ka mängude kalendris, mille kohaselt tuleks esimese kahe vooru matšid Paide Linnameeskonna ja Pärnu Vaprusega ära pidada Narva Kalev-Fama staadionil. "Nädala pärast pidi küll plussi minema, aga seal on jääkiht kardetavasti päris paks," pelgab ta.

Talvised tingimused tõid ebatavaliselt palju mänge

Transi treenimine Fama staadioni kõrval olevas minihallis on võimaldanud mängijatel teha palju tehnilisi trenne, kuid pelgalt selle pealt murujalgpallis tulemusi ei tee. "Lõpuks mäng on ikkagi 11 meest 11 vastu suurel platsil ja need meetrid on ikkagi suuremad," tõdeb värskelt Transiga liitunud endine Tartu Tammeka ja Flora ründaja Tristan Koskor.

"Seepärast meil ongi nädalavahetuseti mõlemad päevad mänge täis topitud – see on väga tark lüke treenerite ja klubi poolt, et on hästi palju sõprusmänge pandud, et saaks suure platsi tunnetust. Kurb on tõdeda, et Narvas on talvised treeningtingimused nii kesised. Kindlasti see jätab tulemusele või hooaja algusele mingi jälje," ei loo 196 kõrgliiga matšiga 66 väravat löönud kesktormaja illusioone.

Kuna jaanuari alguses treeningutega alustanud Trans ei ole saanud talviste ilmade tõttu õues treenida, otsustati kasutada igat võimalust Narvast eemal mängimiseks. "Proovisime sel aastal treeningmänge teistmoodi planeerida – neid oli meil rohkem kui tegelikult avalikult oleme välja öelnud. Meil tuleb kokku 10 mängu, millest seitse olid ametlikult välja öeldud. Tavaliselt pole nii palju mänginud. Aga oleme kasutanud kaht koosseisu, et üks päev ühed ja teine päev teised mängijad. Enne pole seda praktiseerinud, aga meie peatreeneri mõte ja idee oli selline," tutvustab Burdakov uutmoodi lähenemist.

Konstantin Burdakov (vasakul). Foto: Brit Maria Tael

Hoolimata sellest, et Transi saldo treeningmatšidest on igati soliidne (kaheksast senipeetud mängust neli võitu, kaks viiki, kaks kaotust), ei tasu Terehhovi hinnagul tulemustest välja teha. "Ega liiga tõsiselt ei saa neid mänge võtta. Iga meeskond üritab mingeid oma eesmärke täita. Meil oli palju mänge, kus üritasime välismaalasi vaadata. Käis komplekteerimisralli," ütleb ta.

Totaalne verevahetus annab uue näo

Kui tavaliselt lahkuvad Transist kahe hooaja vahel mõned võõrleegionärid, siis tänavu talvel on läbi tehtud sisuliselt totaalne verevahetus. Klubist on lahkunud 14 mängijat, kelle hulgas on haruldaselt palju seniseid põhitegijaid ja ka kohalikke pallureid.

"Nikita Mihhailovi lahkumine oli loogiline samm – tahtsime, et ta areneks edasi. Loodame, et Floras teeb seda ja teda ootab veel midagi suurt," peab Konstantin Burdakov noore poolkaitsja minekut positiivseks. Selle üleminekuga teenis Trans omale eelarvesse ka raha juurde.

Andekas väravavaht Maksim Pavlov otsustas stipendiumilepingu lõppedes Tallinnasse kolida ja liitus Levadiaga. Terav äär Arseni Kovaltšuk loobus Transi pakutud kontrahtist ja lõi käed Kaleviga. Vasakkaitsja Kevin Aloe oleks võinud samuti Narvas jätkata, aga otsustas teistpidi ja liitus Pärnu Vaprusega, kuhu siirdus teinegi äärekaitsja Martin Käos, kes soovis ise ellu muutust ning ei saanud sestap Transilt uut pakkumist. "Teiste mängijatega ei planeerinud me midagi edasi teha," tunnistab Burdakov.

Suurt hulka lahkunuid pole Trans püüdnud üks-ühele asendada. "Ma ei oskagi öelda, kas see on hea või halb, aga see aasta mängime natuke väiksema hulga mängijatega," sõnab Terehhov. "Iga aasta ju vahetatakse klubides verd. Narvast läks võib-olla liiga palju mängijaid ära talvel, aga mis teha, praegu siis saavad noortest keegi oma võimaluse. Probleem ei ole hetkel välismaalastega, vaid pigem eestlastega, et nemad ära läksid. Võib-olla siia Narvasse on neid raskem saada."

Burdakov ütleb, et nende esimene eesmärk on olnud komplekteerida võistkond nii hästi kui võimalik: "Kuna lahkujaid oli väga palju, eriti Eesti mängijate hulgas ja kuidagi on vaja nad asendada, aga suurt valikut tegelikult pole, siis oleme andnud rohkem võimalusi noortele ja plaanime seda ka hooajal teha. Kuigi kogu aeg tulemusele mängides ei pruugi nende mänguaeg nii suur olla. Siiski loodame ja kavatseme neid arendada. Tegime duubliga ka sammu edasi ehk mängime esimest korda Esiliiga B-s. Usun, et see on noorte jaoks suur trump midagi uut proovida ja vaadata, kuidas seal hakkama saame.

Transi senine põhimees Kevin Aloe lahkus klubist ja liitus Pärnu Vaprusega. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Muidugi kui on mingi võimalus Eesti mängijaid siia kutsuda, siis kasutame seda, aga ta peab olema ka selline, kes meid kuidagi paremaks teeks. Mitte lihtsalt niisama, et oled Eesti mängija ja tule! Kui ta ei ole piisavalt kvaliteetne, siis anname võimalusi pigem enda noortele.

Komplekteerimine pole aga veel lõppenud. Arvan, et vähemalt üks välismaalane tuleb veel juurde. Võib-olla isegi kaks." Trans otsib täiendust peamiselt keskväljale ja/või keskkaitsesse. Ideaalne oleks mees, kes suudab toimetada mõlemal kohal.

Talve jooksul laenas Trans Legionilt Narva taustaga vasakkaitsja Aleksandr Nikolajevi ja ääreründaja Daniil Tarassenkovi. Väravasuud polsterdati Levadia noore Aleksandr Kraizmeriga. Keskkaitsesse toodi noored mehed välismaalt: Alex Markovic Serbiast ja Kauan Brasiiliast. Keskväljale lisab tehnilisust seni peamiselt kodumaa kõrgliigas pallinud kolumblane Harlin Suarez, kelle üleminek Soome klubisse KTP läbi kukkus. Rünnakut peavad vedama ukrainlane Igor Karpenko ja Tristan Koskor.

"Uued mängijad tulevad uue hingamisega ja toovad värskust meeskonda. Uued näod ja kõik peavad kohanema, suhtlema ja avatud meelega olema. Samamoodi uue treeneri liitumisel on ka varem klubis olnud mängijatel puhas leht ja nad peavad ninast vere välja saama. Arvan, et see on kõigile osapooltele hea," kirjeldab värske täiendus Koskor suuri muudatusi.

Ta lisab: "Muidugi kokkumäng vajab lihvimist ja see on normaalne. Iga päev, mis trenne teeme siin, tuleb kasuks ja järjest paremaks läheb. Näen väga suurt potentsiaali meeskonnas ja kogu klubis."

Kuidas satub Eesti mängija Narva? Tristan Koskori näide

Narva Transi tegevjuht Konstantin Burdakov, kes on klubi presidendi Nikolai pojana noorest saati Eesti tippjalgpalli väga lähedalt näinud, teab hästi, kui keeruline on Ida-Virumaa võistkonda tuua eestlaseid ajal, mil Eesti elu koondub üha jõulisemalt pealinna Tallinnasse.

Kolumbia poolkaitsja Harlin Suarez (keskel) on üks Transi palgatud välismaalastest. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Esimene küsimus iga Eesti mängijaga on see, kas ta üldse soovib Narvas mängida. Ei räägi praegu rahast või tingimustest, vaid soovist. Kui soovi pole, me ei saa edasi minna. Viimastel aastatel oleme suutnud kuidagi Eesti mängijaid klubisse tuua, mis on positiivne. Praegusel hetkel tuli ainult üks. Ma loodan, et Eesti mängijad, kes on siin mänginud, räägivad omavahel ka teistega ja saadakse aru, et Narvas on kõik okei ja korras," räägib Burdakov.

27-aastane Koskor, kes pallis viimati Küprose esiliigas Pegias ja on kahel korral Eesti A-koondise särkigi kandnud, kinnitab, et teda veenis Transiga liituma paljuski klubi senise mängija julge soovitus.

Koskor selgitab: "Kevin Aloega on õhtute kaupa tunde ja tunde räägitud, muljeid jagatud. Küsisin nõu, mida ma teadma peaks, kuidas siin asjad toimivad ja kõike muud. Tema andiski mulle väga palju indu siia tulla. Tal on väga suur kaal selles! Tema väga positiivne tagasiside andis mulle kindluse, et hea meelega tulen.

Kindlasti paljud inimesed arvavad, et selline ootamatu käik minult, kuna väga palju [Eesti] mängijaid siia ei tule. Mul oli mõtteid ja variante teisigi, mida kaaluda, aga Narva on iga aasta nende vastu mängides näidanud, et neis on meeletult potentsiaali. See on endale arenguks hea koht. Ma sõltun ründajana ka oma tiimist. Mul on vaja enda ümber häid mängijad! Selle kasuks valisingi. Tiim minu ümber peab olema hea ja siin on.

Esmamulje on suurepärane. Ma ei tea, kas see on minu optimistlikkus või rõõmus meeleolu ja hea tunne, aga olen väga positiivne uue meeskonna ja mängijate kvaliteedi suhtes. Tean, et Narva mängijatel on klassi ja nüüd olen ise siin keskkonnas sellele kinnitust saanud. Väga äge punt on minu arust!

Tristan Koskor on Küproselt tagasi Eestis. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Isiklikus plaanis tahakski kogu mängurütmi ja -võlu tagasi saada. Enesekindluse mänguminutite kasvades sellega koos. Teha piiavalt korduseid, et need saaks paika. Mul isiklikult – aga arvan, et räägin tegelikult kõikide ründajate eest praegu – on sedasi, et kui enesekindlus on laes, siis ei ole vahet, mis kaer sa oled, aga sul lähevad kõik pallid sisse. Ründajana on sul vaja enesekindlust ja tahan seda taastada."

Suhtlusprobleeme ja keelebarjääri Koskor Narvas ei pelga: "Eks kõik räägivad natuke eesti keelt. Nad ei ole saanud seda küll väga palju praktiseerida, sest siin on peamiselt venekeelsed inimesed ja see on jälje jätnud. Aga nad üritavad! Ja ma üritan neile sõnu suhu panna. (Naerab). Ei ole mingit probleemi, kui pool lauset on eesti keeles ja pool inglise keeles. Jalkakeeles saad ju terminitest mõlemas keeles aru. Väljakul ei tohiks küll probleemi tekkida."

Kuidas on Koskoril aga endal lood vene keelega? "Tšut-tšut ainult, väga vähe," puhkeb ta naerma. "Põhikoolis paar aastat sai õpitud, aga ei jäänud eriti külge." Selle osas ootab teda nüüd kasulik praktika. Kohanemine Narvas on läinud tema jaoks üsna ladusalt. "Päev-päevalt läheb aina paremaks ja lihtsamaks. Hetkel olen veel korteriotsingul, aga selle tahaks ka selle nädalaga paika saada. Iga päev on väga kasulik kohanemisel. Ei ole ühtegi halba sõna öelda. Tuleb oodata suve ka: siis läheb päikselisemaks ja ilusamaks siin, on rohkem tegevust."

Uuel meeskonnal uus treener

Lisaks sellele, et Transi esindusmeeskonna koosseis on talvel kõvasti muutunud, on klubil taas uus peatreener. Aleksei Eremenko lahkumise järel ei toonud Trans omale aga enam juhendajat mitte piiri tagant, nagu üldiselt kombeks, vaid Eestist.

94-kordne internatsionaal Terehhov töötas viimased kaks aastat Tallinna Legioni esindusmeeskonnas Deniss Belovi abitreenerina. Enne seda oli ta aastaid samas rollis Nõmme Kaljus, kus jõudis täita ka spordidirektori ja 2015. aastal peatreeneri ameteid.

Mängijana nii Eesti kui Soome meistriks tulnud ja lisaks Norras, Valgevenes ja Venemaal pallinud endine vasakäär oli tegelikult Transi pakkumise saabudes veel lepinguliselt Legioniga seotud, aga kuna nad langesid finantsraskuste tõttu Esiliigasse, jõudis Pärnust pärit Terehhov esmalt Legioniga kokkuleppele lepingu lõpetamise osas ning siis üksmeelele Transiga.

Sergei Terehhovi pilk on ühel eesmärgil: võitmisel. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Esimesed päevad olid sellised, et kõik on uus, aga praegu olen ära kohanenud ja kõik on hästi, töö käib. Mul oli huvi töötada Premium liigas, mitte minna Esiliigasse. See töö siin on väljakutse minu jaoks. Mitte midagi uut selles ei ole, aga mulle meeldib see vastutus," selgitab UEFA Pro treenerilitsentsiga Terehhov.

Burdakov tunnistab, et kohaliku treeneriga töötamine on väga kasulik: "Tal on head teadmised Eesti kohta: tunneb nii liigat kui muid protsesse. Alustades treenimisest kuni siinsete võimalusteni. See on hea!

Kui tuleb välismaa treener, siis peame kõik oma teadmised siinsest jalgpallist talle andma. Terehhovil on väga head teadmised endal olemas ja see on tema suur pluss. Lisaks on hea, et ta tunneb nii eesti, vene kui ka inglise keelt piisavalt hästi, mis on abiks, kui sul on rahvusvaheline võistkond.

Ülejäänud treenerid on ju ka hakkama saanud näiteks inglise keelega, aga kui suudad rääkida lisaks eesti keeles, siis see on hea. Lõpuks näitavad tema tööd tulemused ja mäng. See on iga treeneri proovikivi. Praegusel hetkel usun, et kõik on okei, kui välja arvata treeningtingimused. Ei saa kuidagi võrrelda Tallinnaga ja usun, et see on tema jaoks ka midagi uut ja teistsugust."

Milline on Terehhovi mängitav jalgpall? Treener vastab: "Ma olen kogu aeg öelnud seda, et kui sa lähed meeskonda, siis pead vaatama esialgu, kes sul seal olemas on. Sellest lähtuvalt saad vaadata, mis stiili ja mismoodi sa hakkad mängima.

Minu kõige parem stiil on see, et pärast mängu on tabloo peal võiduskoor! Kõik need jutud, et tahame nii mängida, tahame naa mängida … ma tahan mängida sedasi, et pärast igat mängu on käes võit. Minu jaoks tabloo on see kõige parem näitaja."

Foto: Janek EslonMeeskonna staar – Irie

Elevandiluurannikult pärit 33-aastane kaitsev poolkaitsja Bi Sehi Elysee Irie on Transis mänginud juba 11 hooaega. Ta on KTM ehk klubis treenitud mängija. Premium liigas on ta kirja saanud 251 matši ja 16 väravat. Vene keelt räägib ta puhtalt, täitsa võõras pole tema jaoks eesti keelgi. Irie on Transi südametunnistus ja esindusnägu. Isegi kui ta mänguliselt ei ole võistkonna tehniliseim või osavaim mees, on ta satsi hing.

"Ettevalmistuse jooksul pole Irie väga palju mänginud, aga ta on võistkonna ja klubi liider. Ta on võtmemängija võistkonnas. Selline mängija, kes tunneb Eesti liigat, teab kõiki Eesti mängijaid," kirjeldab Konstantin Burdakov.

Peatreener Terehhovi jaoks on Irie üks neist kogenumatest mängijatest koos Aleksei Matrossovi ja Deniss Poljakoviga, kes kannab algavad hooajal kapteni vastutust. Oskuste poolest juhendaja hinnangul Transis aga teistest selgelt esiletõusvamat pallurit pole.

"Ma ei tooks kedagi välja! Sellist staari ei olegi meil meeskonnas, kes suudaks üksinda midagi otsustada või kes oleks teistest peajagu parem mängija. Meil on ühtlane tase," arvab Terehhov.

Foto: Brit Maria TaelKellel silma peal hoida? Daniil Tarassenkov

Laupäeval oma 20. sünnipäeva tähistav ääreründaja on erinevates Eesti noortekoondistes pidanud seni 17 matši. Täpselt sama palju on tal kirjas kohtumisi Premium liigas. Kõik mullu Legioni särgist. Teravjalgsel Tarassenkovil oleks mänge kõrgliigas kindlasti oluliselt rohkem, kui ta oleks kogu aeg Eestis olnud.

2020. aasta sügisest mullu suveni treenis ja mängis ta Hispaanias. Legioni esinduses debüteeris ta juulis karikamängus kübaratrikigi madalama liiga klubi Vastseliina vastu, ent tõusis sealt alates kohe põhimeheks. Terehhovile mullusest hästi tuttava Tarassenkovi jaoks võiks tänavu tegu olla tõelise läbimurdehooajaga, sest potentsiaali on tal meeletult. Ka eeldused on head: noormees on Narvast pärit ja ta isa on Transi legend Aleksandr Tarassenkov, kes on Eesti kõrgliigas pidanud 382 matši ning löönud 75 väravat.

Legionist laenatud Tarassenkovi ja äärekaitsjat Aleksandr Nikolajevit kiitis ka tegevjuht Burdakov: "On tunda, et neil on teistsugune kogemus Premium liigast. Nad tunduvad paremad meie noortest, sest on rohkem kogenud. Meie enda noorte hulgast ootan esiletõusu Jegor Žuravljovilt ja Oleg Gonsevitšilt, kes eelmisel aastal mängisid. Ehk saavad nüüd rohkem võimalusi ja saavutavad võimaluse mängida põhikoosseisus. Kõik tuleb muidugi loomuliku konkurentsiga. Kui sa oled noorem, aga parem, siis sina mängid. Kui ei ole, siis mängib keegi, kes on sinust parem."

Suurim küsimärk – kas sügavust kaotanud pink veab välja?

Transil on uus treener ja uued mängijad, mis annab hooaja eel võimaluse spekuleerida paljudel eri teemadel. Aasta lõikes tundub aga vähemalt hetkeseisul kandvaks teemaks saama Transi võistkonna sügavus.

Pole kahtlust, et põhikoosseis saab Narval olema kvaliteetne. Aga kuidas veavad välja varumehed, keda läheb kaartide ja vigastuste kogunedes kindlasti vaja? Ajalooliselt on Trans näidanud, et neil kerkib ikka ja jälle esile uusi ja talendikaid noori. Tänavu tundub aga neile osaks saav vastutus oluliselt kasvama ning see on uuele generatsioonile ja kogu klubile tõeline tuleproov.

"Soovin näha stabiilsust. Et suudame iga mängu stabiilselt mängida ja vältida traumasid, kuna pink ei ole pikk. Eks hooaeg näitab, kas suudame seda. Täpselt nagu loodan meeskonnalt, et mängitaks stabiilselt, ootan igalt mängijalt, et ta mängib oma taseme iga mäng välja.

Et ei juhtuks sellist asja, et kuskil ühes mängus mees sätendab ja siis jälle kustub. Välismaalastel on mingisugune kvaliteet Eestis mängimiseks olemas. Loodan, et neil on ambitsioon mitte ainult Eestis mängida, vaid siit samm edasi teha," loodab Terehhov.

JK Narva Trans
Peatreener: Sergei Terehhov
Abitreener: Aleksei Jagudin
Füsioterapeut: Vladislav Vesselov
Arst: Stanislav Fetissov
Kaptenid: Aleksei Matrossov, Irie, Deniss Poljakov
EJL-i stipendiaadid: Oleg Gonsevitš, Mark Maksimkin, Jegor Žuravljov, Daniil Dobrovolski, Viktor Kudrjašov, Deniss Sibul
Eelarve: 741 000 eurot (kogu klubi)
Koduväljakud: Narva Kreenholmi staadion ja Narva Kalev-Fama staadion
Meeskonna värvid: punane ja sinine
Duubelvõistkond: JK Narva Trans U21 (Esiliiga B)
Kodulehtwww.fctrans.ee
Esimene mäng (ühtlasi ka Soccernet.ee telemäng): 5. märtsil kell 14 vs. Paide Linnameeskond

Koosseis:

Väravavahid: Aleksei Matrossov, Aleksandr Kraizmer, Daniil Dobrovolski.
Kaitsjad: Aleksandr Kulinitš, Alex Markovic, Kauan, Aleksandr Nikolajev, Artjom Škinjov, Deniss Sibul, Sergei Kondrattsev, Oleg Gonsevitš.
Poolkaitsjad: Irie, Mark Maksimkin, Harlin Suarez, Nikita Jegorov, Deniss Poljakov, Jegor Žuravljov, Daniil Tarassenkov.
Ründajad: Tristan Koskor, Igor Karpenko, Gleb Pevtsov, Viktor Kudrjašov.

Eeldatav algkoosseis:

Pilt: sharemytactics.com

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Igor Karpenko (Ukraina ründaja, Wodzislaw Odrast) sõlmis lepingu.
Kauan (Brasiilia kaitsja, Anapolisest) sõlmis aastase lepingu.
Tristan Koskor (ründaja, Peyiast) liitus klubiga.
Aleksandr Kraizmer (väravavaht, Levadiast) liitus klubiga.
Alex Markovic (Serbia kaitsja, MTK duublist) sõlmis lepingu.
Aleksandr Nikolajev
 (vasakkaitsja, Legionist) võeti hooajaks laenule.
Daniil Tarassenkov (ründaja, Legionist) võeti hooajaks laenule.
Harlin Jose Suarez Torres (Kolumbia poolkaitsja, Pereirast) liitus klubiga.

Välja:

Kevin Aloe (kaitsja) lahkus klubist ja liitus Vaprusega.
Deniss Dedetško 
(Ukraina kaitsja) lahkus klubist.
Jevgeni Demidov (poolkaitsja) lahkus klubist ja esindas Taliturniiril Nõmme Unitedit.
Eduard Golovljov (ründaja) lahkus klubist.
Arseni Kovaltšuk (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Kaleviga.
Martin Käos (kaitsja) lahkus klubist ja liitus Vaprusega.
Nikita Mihhailov (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Floraga.
Roman Nesterovski (kaitsja) lõpetas karjääri.
Maksim Pavlov (väravavaht) lahkus klubist ja liitus Levadiaga.
Oleksandr Koževnikov (Ukraina ründaja) lahkus klubist.
Raivo Saar (poolkaitsja) lahkus klubist ja esindas Taliturniiril Alliance'it.
Volodõmõr Prõjomov (Ukraina ründaja) lahkus klubist.
Aleksandr Zakarljuka (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Levadiaga.
Deniss Taraduda (Ukraina kaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

13.01. Tallinna FCI Levadia (PL) - JK Narva Trans 1:1 (Korobov)
21.01. Tallinna JK Legion (EL) - JK Narva Trans 2:3 (Kudrjašov, Poljakov, Karpenko)
28.01. FC Kuressaare (PL) - JK Narva Trans 0:0
05.02. FC Elva (EL) - JK Narva Trans 0:3 (Suarez, Tarassenkov, Kondrattsev)
10.02. FC Nõmme United (EL) - JK Narva Trans 1:6 (treeningmäng peeti suletud uste taga)
11.02. Tallinna FC Flora (PL) - JK Narva Trans 4:2 (pen. Poljakov, Karpenko)
16.02. JK Narva Trans - FK Metta (LAT) 1:2 (treeningmäng peeti suletud uste taga)
17.02. JK Tallinna Kalev (PL) - JK Narva Trans 0:1 (pen. Irie)
24.02. treeningmäng suletud uste taga
25.02. Nõmme Kalju FC (PL) - JK Narva Trans

Võit; viikkaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; LAT- Läti kõrgliiga.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Uus tulija Harju JK Laagri püsib kahe jalaga maa peal ja püüab klassikalist, kuid realistlikku eesmärki
HOOAJA EELVAATED 3

Uus tulija Harju JK Laagri püsib kahe jalaga maa peal ja püüab klassikalist, kuid realistlikku eesmärki

Kalev jäi eelmisel hooajal liigasse püsima, tänavu nad sellega ei rahuldu ja tahavad enamat. Jokkeriks on president
HOOAJA EELVAATED

Kalev jäi eelmisel hooajal liigasse püsima, tänavu nad sellega ei rahuldu ja tahavad enamat. Jokkeriks on president

Pärnu mehe peatreeneriks toonud Vaprus tahab Premium liigasse sportlikult püsima jääda
HOOAJA EELVAATED 1

Pärnu mehe peatreeneriks toonud Vaprus tahab Premium liigasse sportlikult püsima jääda

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK