9 Link kopeeritud

VAATA JÄRELE: Eesti U21 lõpetas valiktsükli Kosovo vastu võidukalt

Soccernet.ee

Eesti U21 koondis lõpetas EM-valiktsükli võidukalt ja teenis viimases kohtumises Kosovo eakaaslaste vastu 3:1 võidu.

Mäng algas mõlemalt poolelt kompavalt, kuid tänu Patrik Kristali ja Aleksandr Šapovalovi kombineerimisele suutis Eesti esimese poolaja keskel penalti teenida, mille Tristan Toomas Teeväli 21. minutil realiseeris.

Mõneti mängukulule vastupidiselt duubeldas Eesti oma eduseisu 44. minutil nurgalöögi järgsest olukorrast, kui täpne oli Kristal.

Teisel poolajal kruvis Kosovo survet juurde, kuid leidis end 70. minutil arvulisest vähemusest, kui punase kaardi sai Daniil Tarassenkovi viimase mehena mahavõtmise eest Kosovo kaitsja Yll Ibrahimi. Hoolimata sellest suutis Kosovo kaunist karistuslöögist ühe värava 77. minutil tagasi lüüa, kuid Taaniel Usta vormistas 87. minutil seisuks 3:1.

Eesti teenis koos tänase võiduga EM-valiktsüklis kokku 7 punkti, millega teeniti alagrupis kuue tiimi arvestuses Iisraeli ees 5. koht. Eesti punktid tulid kodustest võidumängudest Iisraeli ja Kosovo üle ning võõrsil iigist Bulgaariaga.

10. oktoobril kell 18.00 Tallinnas Kadrioru staadionil

Eesti U21 - Kosovo U21 3:1 (2:0)
21. pen. Tristan Toomas Teeväli, 44. Patrik Kristal, 87. Taaniel Usta - 77. Milot Avdyli

Hoiatused: 90+3. Nikita Vassiljev - 43.  Elvir Gashijan, 89. Arbnor Hasani
Eemaldamised: 70. Yll Ibrahimi, 90+6. Arbnor Hasani
Mänguolud: +9, pilvine ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 178
Peakohtunik: Jason Barcelo
Abikohtunikud: Michael Gerard Macias, Fausti Gerrero
Neljas kohtunik: Timothy Reoch (kõik Gibraltar)

Eesti U21: Kaur Kivila, Daniil Sõtšugov, Mihhail Kolobov, Tanel Tammik, Aleksandr Nikolajev, Daniil Kuraksin (80. Karel Mustmaa), Patrik Kristal (62. Tony Varjund), Tristan Toomas Teeväli, Nikita Mihhailov (80. Nikita Vassiljev), Dimitri Jepihhin (46. Daniil Tarassenkov), Aleksandr Šapovalov (62. Taaniel Usta).
Varus: Ott Nõmm, Robert Veering, Oskar Hõim, Nikita Vassiljev, Karel Mustmaa, Daniil Tarassenkov, Andreas Vaher, Tony Varjund, Taaniel Usta.

Kosovo U21: Leo Besson, Yll Ibrahimi, Arbnor Hasani, Andi Hoti, Elvir Gashijan, Milot Avdyli (85. Igball Jashari), Etnik Brruti (85. Lulzim Peci), Redon Ismaili (77. Altin Kryeziu), Florian Haxha, Fatjon Bunjaku (63. Dion Gallapeni), Veton Tusha.
Varus: Egzon Lekaj, Amar Gerxhaliu, Lulzim Peci, Oltion Bilalli, Rejan Thaci, Dion Gallapeni, Altin Kryeziu, Ardi Ajdini, Igball Jashari.

Standings provided by Sofascore

Enne mängu:

Eelmises mängus võetud võiduga pääsesid Sander Posti hoolealused küll viimaselt tabelikohalt, kuid Kosovo vastu on vaja näidata head kvaliteeti ja südikust, et mitte taaskord kaotuse kibedust tunda.

Tabeli hetkeseis näitab, et Kosovo näol on tegu keeruka vastasega, kes on valiktsükli jooksul suutnud punkte võtta ka suurtelt jalgpalliriikidelt.

Pärast esimest mängu Eestiga, kust võeti 2:0 võit, jäädi kahele alagrupi suurele - Poolale ja Saksamaale - 0:3 alla. Sellele järgnesid aga kaks viiki Bulgaariaga ning 3:1 võit Iisraeli üle.
Nendest tulemustest mõistetavalt enesekindlust saanud Kosovo, suutis seejärel mängida Saksamaaga võõrsil 0:0 viiki ja võita taaskord Iisraeli. Viimases kohtumises jäädi aga koduväljakul Poolale 0:4 alla.

Eesti jaoks on valiksari suures osas aia taha läinud. Alustati lubavalt, kui 0:2 kaotusele Kosovos järgnes Kadriorus Bulgaariaga 1:1 viik (Eesti esimene värav ja punkt EM-valikmängudes ligi kolme aasta järel) ning seejärel jäädi Lillekülas hilisest väravast 0:1 alla Poolale.

Sealt edasi kulges valiksari Eesti jaoks aga langustrendis. Poolas kaotati 0:5, Saksamaal küll südika esitusega "vaid" 1:4, aga siis Bulgaarias 0:6. Sel suvel peeti Balti turniiri mängud Kuressaares, kus suurepärasele 1:0 võidule Soome üle järgnes 3:3 viik ja penaltiseeria kaotus Lätile, kuid seejärel jäädi alla Iisraelile ja laguneti täielikult Saksamaa vastu. Möödunud nädalal suudeti aga häbi maha pesta ja võtta koduväljakul Iisraeli vastu magus 1:0 võit.

Kosovo peatreener Afrim Toverlani on kaasanud valiksarja lõpus koondisse mitmeid nooremaid mängumehi. Lubatust (sünniaastaga 2002) nooremaid mängijaid jagub ka Eesti rivistuses, näiteks tegi eelmises mängus U21 koondises debüüdi FC Flora ründaja Tony Varjund (2007) Tallinna Kalevi kaitsja Kristofer Käit (2005) ja Paide Linnameeskonna poolkaitsja Oskar Hõim (2005) ootavad samuti debüüti, olgugi et Hõimul on juba kirjas ka üks mäng A-koondises. Samuti liitus täna hommikul U21 koondisega Patrik Kristal (2007), kes mängis eile õhtul Rahvuste liigas Rootsi vastu 25 minutit.

Käit on seejuures koos Tartu Tammeka kaitsja Rasmus Kallasega viimase hetke liitujad, nendega polsterdati kaitsenimekirja pärast Kristo Hussari (Flora) ja Sander Alex Liidu (FC Kuressaare) vigastusi. Samuti jääb vigastuse tõttu mängust kõrvale Nõmme Unitedi ründaja Egert Õunapuu.
Mitmed vanuse poolest U21 koondisse sobivad mängumehed teevad tegusid juba Eesti põhikoondises. Selles valiktsüklis noortekoondist esindanud meestest on Jürgen Henni valikus Martin Vetkal, Kevor Palumets ja Patrik Kristal. U21 koondist võiksid sünniaasta poolest esindada ka Karl Jakob Hein, Maksim Paskotši ja Rocco Robert Shein.

Peatreener: Afrim Toverlani

Luup peale | 17-aastane debütant lõpetas Eesti U21 koondise viis aastat kestnud ootuse
NOORTEKOONDISED 1

Tipphetked: Kivila tõrjeparaad ja Varjundi värav tõid U21 koondisele kauaoodatud võidu