VAATA JÄRELE: Levadia ja Transi mängu jagus 50 minutiks, pühapäeval ei jätkata! (+ galerii!)

Soccernet.ee

Premium liiga 27. vooru kohtumine FCI Levadia ja Narva Transi vahel jäi teise poolaja alguses pooleli, sest väljak oli avavilest saadik kestnud paduvihma tõttu muutunud mängukõlbmatuks.

Vihma kallas küll juba siis, kui pall kell 19 mängu pandi, ent esimese paarikümne minuti jooksul see mängu ülemäära ei mõjutanud. Paduvihma jätkumisel muutus väljak aga aina hullemaks ning avapoolaja lõpus hakkasid mängijate omavahelised kokkupõrked ohtlikuks muutuma. Pausi järel tuldi riietusruumist küll teisele poolajale, ent seda oli mängitud vaid paar minutit, kui Joonas Jaanovits kohtumise peatas ja meeskonnad riietusruumidesse suunas.

Mõnikümmend minutit kestnud ootamise järel tulid kohtunikud koos meeskondade esindajatega väljaku seisukorda kontrollima, ent kuna olukord ei olnud paremaks muutunud, teatati, et täna edasi ei mängita.

Premium liiga juhendi punkt 24.3 ütleb sellise olukorra kohta järgmist: "Premium liigas tuleb katkestatud mäng üldjuhul lõpuni mängida katkestatud mängule järgneval päeval kell 13.00. Juhul kui mingil põhjusel ei saa katkestatud mängu järgmisel päeval jätkata, määrab mängu jätkamiseks uue aja EJL, mis üldjuhul peaks toimuma enne mängus osalevate võistkondade järgmisi meistrivõistluste mänge." Samas ootab Levadiat kalendri põhjal juba teisipäeva õhtul kell 17.30 ees võõrsil peetav kohtumine Kuressaarega. Trans peaks alustama täpselt samal ajal koduväljakul Narvas liigamängu FC Floraga.

Katkestamise järgselt otsustaski Eesti Jalgpalli Liit kohtunike, mängu korraldusega seotud ametnike ning võistkondadega konsulteerimise järel, et mänguga ei jätkata ka pühapäeval. Selle otsuse põhjuseks oli puuduv kindlus väljaku seisundi kohta ja asjaolu, et mõlema võistkonna järgmine Premium Liiga mäng toimub juba teisipäeval 17. septembril.

Enne mängu:

Kindlalt meistritiitli suunas liikuva Levadia edu lähimate jälitajate ees oli enne vooru algust suisa 15 punkti ja sel hooajal vaid kaks kaotust saanud liidri teekonna vääramine tundub ülikeeruline. Enne koondisepausi saadi küll Flora käest hooaja teine kaotus, kuid Levadia punktipuhver on endiselt üliturvaline.

Narva Trans ei ole suutnud kõrgliigas Levadiast jagu saada juba 30 mängu järjest, aga kui see peaks nüüd õnnestuma, tehtaks märkimisväärne hüpe viienda koha püüdmise suunas. Viimati jäi Trans kodus alla ühele põhikonkurendile Tartu Tammekale, ent hooaega 11 mängust vaid ühe võiduga alustanud meeskonna hoog on siiski korralik. Selle hooaja omavahelistest liigamängudest esimese võitis Levadia märtsis tervelt 6:0, aga teise juunis kõigest 2:1.

14. septembril kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Narva Trans 0:0

Kohtumine katkestati vihmasaju tagajärjel mängukõlbmatuks muutunud väljaku tõttu 49. minutil.