Toome algaval nädalal teieni Soccernet.ee Premium liiga hooaja kokkuvõtete seeria järgmise listi, kus seekord figureerivad kõrgliiga parimad ning halvimad üleminekud.
Kui eelmine aasta välja jätta, siis sarnaselt varasematele hooaegadele särab antud kokkuvõttes mängijate palkamisel teatud mõttes riskida armastav Nõmme Kalju kui ka alati üleminekuturul aktiivselt tegutsev Infonet. Seekord kuulub halvimate klubivahetuste nimekirja aga koguni kolm nõmmekat, kelle saatuse taga kolm erinevat nukrat lugu.
Siiski väärib märkimist, et käimasoleval hooajal jäi eelkõige rohkem silma õnnestunud tehinguid, kui vähemõnnestunud - mitmes klubis kandsid reaalselt võtmemängija rolli klubisse toodud leegionärid, kellest mitmed said Soccernet.ee toimetuse poolt ka nimetatud. Liiga kuu parimate mängijate auhinna võitnud mängijate nimistust leiab meie eeskujulikeimate nimekirjast koguni neli pallurit!
NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid.
Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2016 (tähestikulises järjekorras):
Ofosu Appiah
(Riia Skonto -> Tallinna Infonet)
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
24 mängu (23 põhis); 7 (0 penaltist); 1 väravasööt; 11 ; 2.
Lepingu lõppedes Riia Skontost Infonetiga kaheaastase lepingu alusel liitunud Appiahist võis küll oodata klassiga mängumeest, kuid teinekord võib prognoosiga eksida ka kõige kogenum Reporteri ilmatüdruk.
Appiahi näol sai Infonet omale aga suurepärase mängumehe, kelle panust tiitlikonkurentsis püsimise osas on raske ülehinnata. Kahekordne Ghana internatsionaal on Premium liiga atleetlikumaid mängijaid, kelle kaardilembuse kompenseerib kompromissitu võitlustahe ning märkimisväärne mobiilsus oma positsiooni kohta.
Ajaxi akadeemias jalgpallihariduse omandanud ning noormängijana veel edurivimehe positsioonil tegutsenud 26-aastane ghanalane on andnud märkimisväärse panuse ka Infoneti rünnakule, olles enne viimast vooru kogunud enda nime taha seitse väravat ning ühe väravasöödu. Teisi meistriliiga meeskondi paneb ilmselt kukalt kratsima ka asjaolu, et end kunagi Barcelonasse mängida soovival Appiahil on järgmisest hooajast FCI nime kandma hakkava klubiga lepingut järel veel ühe hooaja jagu.
Dmitri Kruglov
(Tallinna Levadia -> Tallinna Infonet)
Klubi: Tallinna Infonet
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg:
33 mängu (32 põhis); 4 (1 penaltist); 10 väravasöötu; 1 ; 1 .
Pärast 2015. aasta hooaega toimus Levadias lisaks tiitli loovutamisele tulisele linnarivaalile Florale ka suuremat sorti ümberkorraldused personalis: klubis vahetus peatreener ning mitmed nimekad mängijad enam rohesärgis ei jätkanud. Üks nimekatest oli ka Kruglov, kes otsustas klubi suurpuhastusest tingitud segaduste pöörises uutele jahimaadele pöörduda.
Nii sõlmiski 105-kordne koondislane lepingu klubi ajaloo esimesele eurohooajale vastu mineva Infonetiga. Kontrahti sõlmides iseloomustas kogenud vasakjalg otsust järgmiselt: "Ma ei arva, et see on samm tagasi. Minu klubil on kõrged eesmärgid." Ja oi kui täppi see kommentaar läks.
Enne viimast vooru juhib just Infonet meistriliiga tabelit, olles sisuliselt ühe võidu kaugusel klubi esimesest kõrgliigatriumfist. Samuti püsib 32-aastane Kruglov endiselt väga heas vormis, panustades Infoneti trofeejahti koguni 10 väravasööduga ning kuuludes jätkuvalt ka koondise nimekirja. Vähe sellest, Premium liiga juuni- ning juulikuu parimaks mängijaks tunnistati just Kruglov!
Marko Meerits
( ->Rakvere Tarvas)
Klubi: Rakvere Tarvas
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 24
Senine hooaeg:
9 mängu (9 põhis); 22 (2 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .
Augustikuu eelviimasel päeval lõhkes Eesti vutis totaalne üllatuspomm, kui aastaid Hollandis mööda saatnud talendikas kiiper Marko Meerits naasis Eestisse. Mis tegi uudisest pommi, oli aga see, et endine Tallinna Flora esikiiper ning Hollandi Eredivisie karastusega puurivaht liitub Premium liiga punase laterna Rakvere Tarvaga!
Suve alguses lõppes endisel florakal leping Hollandi esiliigaklubiga Emmen, mille järel otsis väravavaht esmalt järgmist tööandjat välismaalt, kuid paraku ei viinud suvised testiperioodid nii Norras kui ka Soomes lepingu allkirjastamiseni, mistõttu hakkas venima ka mehe mängupaus liialt pikaks. Seetõttu asjaolusi arvesse võttes hakkas Meeritsa Tarvaga liitumine pärast esialgset südamepuperdamist üha loogilisemana tunduma: saab ju kiiper paratamatult kõige rohkem praktikat just tiimis, kelle kaitse vajab lappimist.
Hooaja lõpuni Tarvaga käed löönud Meerits sõnas liitumise raames antud usutluses, et soovib aidata meistriliiga uustulnukal panna hooajale vääriline punkt. Tõepoolest, sellega on Meerits kenasti hakkama saanud: olenemata vähesest mängude arvust on Meeritsa väravasuul seismisel tehtud ütlemata häid partiisi nii Levadia, Kalju kui ka Infoneti vastu, saades liigatiitli himustajatelt ainult minimaalseid kaotusi. Sekka on juhtunud ka pakke, kuid võrreldes Meeritsa-eelse ajaga mängib Tarvas veelgi suurema innuga, tänu millele võib Rakvere lahkuda igalt kohtumiselt püstipäi.
Anton Mirantšuk
(Moskva Lokomotiv -> Tallinna Levadia)
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
29 mängu (28 põhis); 14 (5 penaltist); 9 väravasöötu; 3; 1.
Veebruarikuu alguses teatas totaalset muutumist läbi tegev Levadia, et on testimisele kutsunud Venemaa koondise ning Moskva Lokomotivi mängija Aleksei Mirantšuki kaksikvenna Antoni, kes ka ise Lokomotivi mehena Vene noortekoondistesse kuulunud.
Just Mirantšuk oli see, keda toonane Levadia juhendaja Sergei Ratnikov talvistes kontrollmängudes osalenud võõrleegionäridest eraldi esile tõstis. Sama kuu alguses saigi Levadia Mirantšukiga aastase laenulepingu alusel käed löödud ning paremat tehingut ei oleks osanud metallimehed ette näha.
Võrdlemisi noorest mängumehest sai Levadia vaat et olulisim lüli rünnaku ülesehitamisel - antud faktist kõnelevad häälekalt ka 14 väravat ning üheksa väravasöötu. Nii mõnelgi korral võis näha Mirantšuki sattumas sellisesse transsi, kus mees väljakul lihtsalt pidurdamatult lustis. Tugev parima ülemineku kandidaat, mille tõttu võib eeldada, et aastane laenuperiood rohesärgis jääb end Venemaa U-21 koondisesse murdnud Mirantšuki jaoks ka viimaseks Eesti pinnal.
Andrei Sidorenkov
(Sillamäe Kalev -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg:
28 mängu (28 põhis); 6 (1 penaltist); 8 väravasöötu; 5 ; 0 .
Sidorenkovi viimasel Sillamäes veedetud hooajal lahkus poole hooaja pealt klubi peatreeneri ametist Sergei Frantsev. Talvisel liigapausil said mõlemad mehed taas aga kokku Nõmme Kaljus, kui lootsiks värvatud Frantsev kiitis heaks Sidorenkovi klubiga liitumise.
Kahe hooaja pikkusele lepingule allakirjutanud vasakkaitsja näitas, et hoolimata passil kirjasolevast sünniaastast suudab pallur panustada väljakul toimuvasse jätkuvalt ka tiitlinõudlejate rivistuses.
Eriti hullumeelseks vaatamisväärsuseks kujunesid aga ekskoondislase poolt toimetatud standardolukorrad, mille täpsus ning kvaliteet oli meistriliiga absoluutsesse tippu kuuluvad. Antud fakti nentides ei saa üle ega ümber juba varasemateski kokkuvõtetes mainitud standardkübarast Pärnu Linnameeskonna vastu. Head esitused tagasid Frantsevi hoolealusele ka Premium liiga aprillikuu parima mängija tiitli.
Veel häid üleminekuid:
Sergei Lepmets (Türi Ganvix -> Tallinna Levadia)
Maksim Lipin (Tallinna Levadia -> Sillamäe Kalev)
Janar Toomet (Paide Linnameeskond -> Nõmme Kalju)
Gando Biala (APEJES FC de Mfou -> Tallinna Levadia)
Dmitri Prošin (FC Pskov-747 -> Narva Trans)
Maximilliano Ugge (Suduva -> Nõmme Kalju)
Eelmiste aastate parimad üleminekud:
2015: 1. Siim Luts (IFK Norrköping -> FC Levadia), 2. Gert Kams (Seinäjoki JK -> FC Flora), 3.-4. Martin Vunk (Jakarta Persija -> Pärnu Linnameeskond), 3.-4. Vjatšeslav Zahovaiko (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
2014: 1. Dmitri Kruglov (Bakuu Ravan -> FC Levadia), 2. Andrei Sidorenkov (FK Gomel -> Sillamäe Kalev), 3. Omar El Hussieny (Kahraba Ismailia -> FC Levadia)
2013: 1. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> FC Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
2012: 1. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> FC Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> FC Flora)
2010: 1. Sander Post (Go Ahead Eagles -> FC Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Viljandi Tulevik -> Nõmme Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> FC Flora)
2009: 1. Vitali Gussev (Enköping SK -> FC Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> Sillamäe Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Nõmme Kalju)
2008: 1. Henri Anier (Valga Warrior -> FC Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Nõmme Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
2007: 1. Juha Hakola (HJK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> Tallinna Kalev)
2006: 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)
Halvimad üleminekud (tähestikulises järjekorras):
Trevor Elhi
(Tallinna Infonet -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
13 mängu (9 põhis); 1 (0 penaltist); 2 väravasöötu; 2 ; 0.
Tallinna Infoneti eest mitu suurepärast hooaega teinud ning oma esitustega Premium liiga üheks silmapaistvaimaks äärekaitsjaks tõusnud Elhit ootas talvel ees uus väljakutse, kui mees otsutas käed lüüa Kaljuga, kelle usku ning lootust pallurisse näitas asjaolu, et 23-aastase välejalaga sõlmiti kolme aasta pikkune leping.
Mitmekülgse mängijana tuntud Elhi alustas esiti Sergei Frantsevi käe all esimesesi Premium liiga kohtumisi põhikoosseisumehena, kuid seejärel langes peatreeneri eelistus üsnagi tugevalt just parimate listis figureerinud Sidorenkovile, kelle esilekerkimisel Elhi paratamatult ansamblist välja jäi.
Terve hooaja vältel kõrgliigamängudes võrdlemisi episoodiliselt esinenud Elhi sattus täbarasse seisu, kus esialgu olid olemas kõik eeldused suuremat sorti läbilöögiks, kuid hilisem juhendaja eelistus kogenuma variandi suunal jättis tänaseni üheks andekaimaks noormängijaks peetava töölooma mänguajata.
Vladislav Ivanov
(Tallinna Infonet -> Narva Trans)
Klubi: -
Positsioon: Ründaja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
16 mängu (14 põhis); 0 (0 penaltist); 3 väravasöötu; 0 ; 0.
2012. aasta meistriliiga parimale väravaküti karjääri järjepideva vähikäigu tunnusena võib välja tuua teist aastat järjest Soccernet.ee halvimate üleminekute nimistusse kuulumise.
Mullusel hooajal Infonetti maandunud Ivanov otsustas käimasoleva hooaja alguseks liituda klubiga, kus mõned aastad tagasi liiga hirmuna 23 väravat kõmmutas. Otsus oli osalt tingitud ka faktist, et Infonetis ei leidnud mees mitte kuidagi üles väravavormi, mistõttu võis eeldada, et kunagisse koduklubisse naastes võib 2016. aasta hooajal mehe jalast taas sädemeid lendama hakata.
Läks aga nii, et sarnaselt eelmisele hooajale ei õnnestunud Ivanovil taaselustada kunagist hiigelvormi, piirdudes Transi särgis kõigest kolme väravasööduga enne, kui klubist taaskord lahkus.
Märten Kuusk
(Rakvere Tarvas, laen -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg:
14 mängu (14 põhis); 2 (0 penaltist); 0 väravasööt; 2 ; 0.
Eesti U-21 koondise kapten sai hooaega alustada emaklubi Nõmme Kaljust Rakvere Tarvases laenul olles, kuhu mees kuulus vaieldamatu põhitegijana ka regulaarselt algkoosseisu. Keskkaitsja suurest rollist annab aimu ka fakt, et just Kuuse kaks väravat aitasid Rakvere Tarval oma Premium liiga debüüthooajal esimese punkti teenida.
Juunikuu keskel tuli aga end Tarva klubis kenasti sissemänginud Kuusele Kalju poolt kutse tagasi, mis tähendas noorele talendile paraku aga märkimisväärset mänguajakaotust.
Hooaega Tarva võtmemängijana alustanud Kuusk taandus tiitlikonkurentsis pusiva Kaljuga liitudes teisejärgulisse rolli, mida ilmestas peamiselt Kalju U-21 meeskonna esindamine.
Alex da Silva
(Turnhout -> Nõmme Kalju)
Klubi: -
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
3 mängu (3 põhis); 1 (0 penaltist); 0 väravasööt; 0 ; 0.
Mõned päevad pärast vabariigi aastapäeva teatas Nõmme esikklubi, et on sõlminud Belgia kõrgliiga kogemusega ning Brasiilia juurtega kaitsemehe Alex da Silvaga aastapikkuse lepingu võimalusega ühe hooaja võrra seda pikendada.
Meistriliiga taset Belgia esiliigaga võrdväärseks pidav da Silva aga kuigi kaua Premium liigas vastu ei pidanud, saades kirja kõigest kolm täismängu 2016. aasta hooajal.
Poole hooaja pealt oli aga mees Kalju koosseisust kadunud ning nii võiski südamerahus Belgia kodakondse lisada järgmise ohvrina Kalju ebaõnnestunud eksootiliste leegionäride nimekirja.
Jevgeni Tjukalov
(Uniao de Leiria -> Tallinna Infonet)
Klubi: Sofia Slavia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
13 mängu (7 põhis); 0 (0 penaltist); 2 väravasöötu; 0 ; 0.
Talviste ettevalmistuste ajal püüdis Infoneti rivistuses pilke Vjatšeslav Zahovaiko endise koduklubi Uniao de Leiria mees Jevgeni Tjukalov, kes Infoneti eest testiperioodil viibides põrutas kahes kontrollkohtumises kokku kolm väravat.
Tjukaloviga arvestati hooaja algusest peale kui meeskonna põhikesktormajaga, kuid mehe suutmatus leida väravat üles liigamängudes, kukutas ta lõpuks pingile, kust venelane enam naljalt Premium liigas ei tõusnud.
Juuli keskpaigal tuligi Infoneti tehniliselt direktorilt Dmitri Skiperskilt kinnitus, mille kohaselt oldi kõrgliigas kuivale jäänud Tjukaloviga leping osapoolte kokkuleppel katkestatud. Tänaseks teenib mees leiba aga Bulgaaria kõrgeimas divisjonis Sofia Slavia klubis, kuid ka seal pole mees väravasoone asukohta tuvastada suutnud.
Veel halbu üleminekuid:
Janar Toomet (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
Roman Starikov (Peterburi Zenit -> Paide Linnameeskond)
Arnold Kreger (Simferopol -> Narva Trans)
Robert Kirss (Pärnu Linnameeskond, laen -> Nõmme Kalju)
Gerdo Juhkam (Viljandi Tulevik -> Paide Linnameeskond)
Eelmiste aastate halvimad üleminekud:
2015: 1.-2. Kaimar Saag (Vejle FF -> FC Levadia) , 1.-2. Joonas Tamm (Viljandi Tulevik -> FC Flora), 3. Jarmo Ahjupera (Nõmme Kalju -> Viljandi Tulevik)
2014: 1. Jarmo Ahjupera (Ujpest -> Nõmme Kalju), 2. Novo Papaz (FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju), 3. Said Atie (-> Paide Linnameeskond)
2013: 1. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> FC Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> FC Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> FC Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> FC Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> FC Flora)
2011: 1. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> FC Flora), 2. Siksten Kasimir (FC Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
2010: 1. Siksten Kasimir (FC Flora -> FC Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> FC Flora), 3. Eduard Ratnikov (Narva Trans -> FC Levadia)
2009: 1. Rafael (-> Nõmme Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> FC Flora), 3. Andre Frolov (Viljandi Tulevik -> FC Flora)
2008: 1. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> FC Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> FC Levadia)
2007: 1. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
2006: 1. Maksim Smirnov (TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta