Kõikide positsioonide parimad on läbi analüüsitud ning nüüd on Soccernet.ee Premium liiga hooaja kokkuvõtete järg parimate ja halvimate üleminekute käes.
- Vaata ka parimaid poolkaitsjaid ja kaitsjaid, ründajaid ja väravavahte!
- Mängijate statistika 35. vooru seisuga.
Paljuski tänu FCI ja Levadia ühinemisele ning Sillamäe Kalevi lahkumisele oli talvel üleminekuturul tihe sagimine, aga kirgi kütsid klubid ka suvise akna jooksul. Oli palju häid õnnestumisi, aga klubidesse registreeriti ka mängijaid, keda suures jalgpallis näha ei saanudki.
Kui fännid nii leiavad, siis on võimalik parimate üleminekute kategoorias teha harvanähtav kaksikduubel, sest eelmise aasta võitja Herol Riiberg tegi tänavu suvel täpselt sama ülemineku kui mullu. Ebaõnnestunud klubivahetustes on aga kõik nominendid uued.
NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 11. novembril ja suletakse täpselt kaks nädalat hiljem, 25. novembril.
Premium liiga parimad üleminekud 2018 (tähestikulises järjekorras):
Marko Brtan
(Gorica -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
22 mängu (20 põhis); 9 (0 penaltist); 3 väravasöötu; 4 ; 0 .
Kalju pani sel hooajal välismaalastega kümnesse ja võib endale pika pai teha. Kuigi tänaseni juhitakse liigat ja ollakse kaotuseta, siis ilma Marko Brtani panuseta see tõenäoliselt nii ei oleks.
Imetlusväärne, et kui oli vaja poolkaitsesse täiendust, siis leiti maikuus kiirelt niivõrd tasemel mängija - tegelikult tema CV-s ju midagi pööraselt vägevat ei ole. Selliste ebatavalistel hetkedel tehtavate üleminekutega minnakse tihtilugu alt, aga Brtan on hoopis üks Kalju algkoosseisu esimesi nimesid.
InStati statistika kohaselt on Brtan liiga paremuselt neljas mängija ja kui vaadata ainult tema positsiooni, siis on ta üldse parim. Tema positsiooni ja mängude arvu kohta on ka üheksa löödud väravat vägagi muljetavaldav.
Abdoul Karim Conte
(ASPIRE Senegal -> Tallinna Kalev)
Klubi: Innsbrucki Wacker
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
17 mängu (17 põhis); 0 (0 penaltist); 4 väravasöötu; 3 ; 1 .
Guinea noor jalgpalliime saabus Premium liigasse pauguga ja lahkus siit samamoodi, kui ta kõigest nelja kuu järel liiga tagumise otsa klubist Austriasse siirdus. Conte oli Kalevis täielik staar, kelle kiired jalad ja osavad triblingud vastastele korralikult peavalu valmistasid.
Ühtviisi vajalik oli ta peatreeneri Argo Arbeiteri mänguplaanis nii ründe- kui ka kaitsepoolel. Vaatamata sellele, et ta juba enam kui pool hooaega liigas mänginud ei ole, siis on ta statistiliselt endiselt 20 parima seas nii kahevõitlustes, triblingutes, taklamistes kui ka vastastelt vigade teenimises.
Kuigi Contel jäid Eestis väravad löömata, siis mängis ta end kindlasti fännide mällu. Kalevile suur kiitus, et otse Aafrikast leiti selline 18-aastane talent, kel oli seni Euroopas kirjas täpselt null mängu.
Roman Debelko
(Lvivi Karpatõ -> Tallinna Levadia, laen)
Klubi: Tallinna Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
35 mängu (33 põhis); 28 (0 penaltist); 7 väravasöötu; 3 ; 0 .
Kuigi Debelko ei sära mängudes nii eredalt kui teised väravakütid Liliu ja Zakaria Beglarišvili, siis võib see mõnes mõttes isegi tema kasuks rääkida. Omas elemendis on ta vaieldamatult täielik tipp, sest 28 tabamuse kõrval on ta liigas enim poste/latte kolistanud mängija.
Kuivõrd Levadia pidi mitu kuud mängima ilma teise ründaja Nikita Andrejevita, siis on eriti oluline, et Debelko on püsinud terve. Ta on mänginud absoluutselt igas kohtumises ja vaid kahel korral hooaja alguses sekkus ta vahetusest. Ründajatest on suuremad minutid kirjas ainult Tammeka mängijal Tristan Koskoril.
Oleks Levadia lootnud liialt Andrejevile ning Debelko üleminek oleks vussi läinud, siis poleks neil ilmselt karika- ja superkarika võitu ette näidata. Klubi õnneks tuli neile Lvivi Karpatõst laenule aga täielik raudmees, kelle peale saab kindel olla.
Dante Leverock
(Robin Hood -> Narva Trans)
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
33 mängu (33 põhis); 8 (0 penaltist); 3 väravasöötu; 8 ; 0 .
Transist on viimaste hooaegade jooksul läbi käinud palju mängijaid ja ka tänavu oldi turu mõlemal suunal väga aktiivsed. Dante Leverock liitus nendega päris varakult ja on olnud meeskonna võimas liider.
Bermuda koondise kapteniks tõusnud keskkaitsja on tõeline jackpot leid. Tõenäoliselt pole palju jalgpallureid, kes on nõus kolima soojast saareriigist Narvasse, kuid Leverock lausa naudib seda linna ja uut kultuuriruumi.
26-aastane keskkaitsja on löönud kaheksa väravat ja sellega on ta koos Madis Vihmanniga kaitsjate edetabeli täielikus tipus ja kogu liiga 20 parima seas. Statistiliselt on ta eesotsas ka kõikvõimalikes kaitsjate pingeridades.
Akim Sairinen
(Gjovik-Lyn -> Tartu Tammeka)
Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
35 mängu (35 põhis); 4 (0 penaltist); 3 väravasöötu; 3 ; 0 .
Enne hooaega olid pessimistid Tammeka kaitset vaadates päris mures. Lahkunud olid nii Kaarel Kiidron kui Jürgen Lorenz, aga appi tõttas Akim Sairinen.
Kui mainisime Brtani CV-d, siis Sairinenil on see veel mitme kraadi võrra tagasihoidlikum. Tartlaste õnneks ei mängita paberil, vaid ikka muru peal ja seal oli Sairinen vaieldamatult üks Tammeka parimaid. Norra madalamatest liigadest Tartusse tulnud keskkaitsja kohanes välkkiirelt ning sai kõigilt kiita, kaasa arvatud Kiidronilt, keda ta otseselt asendas.
Õhuduellides pole talle liigas vastast ja täielikus tipus on ta ka vaheltlõigete arvestuses. Sarnaselt Dante Leverockile poleks väga suur üllatus, kui kahe hooaja vahel Tallinna tippklubid ka tema uksele koputama tuleks.
Veel häid üleminekuid:
Artjom Artjunin (Tallinna Levadia -> Tallinna Kalev)
Dmitri Barkov (Istiklol -> Narva Trans)
Eduard Golovljov (FCI Tallinn -> Narva Trans)
Rimo Hunt (Tallinna Levadia - Nõmme Kalju)
Henri Järvelaid (Tallinna Flora -> Tartu Tammeka, laen)
Markus Jürgenson (Vaasa -> Tallinna Levadia)
Frank Liivak (Sarajevo -> Tallinna Flora)
Herol Riiberg (Tallinna Flora -> Viljandi Tulevik, laen)
Muamer Svraka (Rudes -> Tallinna Levadia)
Juri Tkatšuk (Lvivi Karpatõ -> Tallinna Levadia, laen)
Hidetoshi Wakui (Gnistan -> Tallinna Kalev)
Eelmiste aastate parimad üleminekud:
2017: 1. Herol Riiberg (Tallinna Flora -> Viljandi Tulevik), 2. Joao Morelli (Middlesbrough -> Tallinna Levadia), 3. Martin Miller (Tartu Tammeka -> Tallinna Flora)
2016: 1. Ofosu Appiah (Riia Skonto -> FC Infonet), 2.-3. Dmitri Kruglov (FC Levadia -> FC Infonet), 2.-3. Anton Mirantšuk (Moskva Lokomotiv -> FC Levadia)
2015: 1. Siim Luts (IFK Norrköping -> FC Levadia), 2. Gert Kams (Seinäjoki JK -> FC Flora), 3.-4. Martin Vunk (Jakarta Persija -> Pärnu Linnameeskond), 3.-4. Vjatšeslav Zahovaiko (Sillamäe Kalev -> Paide Linnameeskond)
2014: 1. Dmitri Kruglov (Bakuu Ravan -> FC Levadia), 2. Andrei Sidorenkov (FK Gomel -> Sillamäe Kalev), 3. Omar El Hussieny (Kahraba Ismailia -> FC Levadia)
2013: 1. Dmitri Kruglov (FK Rostov -> FC Levadia), 2. Martin Vunk (FC Panachaiki -> Sillamäe Kalev), 3. Allan Kimbaloula (Lille OSC -> Nõmme Kalju)
2012: 1. Damiano Quintieri (AC Montichiari -> Nõmme Kalju), 2. Ilja Antonov (FC Puuma -> FC Levadia), 3. Elhadj Ousmane "Pato" Barry (Etoile Sahel -> Tartu Tammeka)
2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs (Vikingur Olafsvik -> Narva Trans), 2. Hidetoshi Wakui (FK Minsk -> Nõmme Kalju), 3. Nikolai Mašitšev (Marijampole Suduva -> FC Flora)
2010: 1. Sander Post (Go Ahead Eagles -> FC Flora), 2. Jüri Jevdokimov (Viljandi Tulevik -> Nõmme Kalju), 3. Valeri Minkenen (Valkeakoski Haka -> FC Flora)
2009: 1. Vitali Gussev (Enköping SK -> FC Levadia), 2. Aleksei Naumov (-> Sillamäe Kalev), 3. Diego Balbinot (Atletic de Ciutadella -> Nõmme Kalju)
2008: 1. Henri Anier (Valga Warrior -> FC Flora), 2. Ingemar Teever (Östers IF -> Nõmme Kalju), 3. Felipe Nunes (-> Nõmme Kalju)
2007: 1. Juha Hakola (HJK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> Tallinna Kalev)
2006: 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)
Halvimad üleminekud (tähestikulises järjekorras):
Hector Pano Marrero
(Marino -> Narva Trans)
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
0 mängu (0 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 0 ; 0 .
Trans täiendas end suvel euromängude eel väga usinalt, aga mitte sugugi kõik mehed ei suutnud Narvas läbi lüüa. Marrero saabus Eestisse suvepausil ja esmalt näitas ta oma oskuseid Kaljule. Seal teda ei soovitud, aga Trans korjas mehe vahetult enne Euroopa liiga mänge üles.
Esialgu kiitis Artur Kotenko teda väga ja ütles, et tegu on kvaliteetse mängijaga. Paraku saabus juba paar nädalat hiljem teade, et mees on klubist lahkunud ja Eestis jäigi tal ametlikus kohtumises murule astumata. Mängule anti ta üles vaid ühe korra ja seda Bosnias Euroopa liiga matšiks Željeznicari vastu.
Kui väravavaht Betim Halimi ning poolkaitsja Arber Basha on endiselt Transis, siis koos Marreroga saabus klubisse ka Matheus Troche, kes sai erinevalt Marrerost vähemalt ühe liigamängu kirja.
Kaspar Paur
(Tartu Tammeka -> Nõmme Kalju)
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ääremängija
Vanus: 23
Senine hooaeg:
29 mängu (26 põhis); 6 (0 penaltist); 6 väravasöötu; 2 ; 0 .
Kaspar Paur alustas hooaega Tammekas ja seda ülivägevalt. Esimeste kuudega jõudis ta liiga parimate mängijate sekka ning Tartu tribüünidel sahistati juba, et ehk on teda peagi ka koondisekutse ootamas.
Kuigi Martin Reim uksele koputama ei tulnud, siis Nõmme Kalju küll. Kõik algas sealgi enam-vähem ilusti - Paur mängis Euroopa liigas ja oli Kaljus stabiilselt põhikoosseisus. Lisaks tehti temast kohe ka KTM, aga viimased kaks kuud on ta vaatamata sellele olnud selge varumees. Kuigi Kalju skoorib Tammekast palju rohkem, siis viiele Tartu eest löödud väravale ja antud resultatiivsele söödule on pealinnas mõlemasse kategooriasse lisa tulnud vaid ühe võrra.
23-aastasel ääremängijal on tulevik kindlustatud, sest leping seob teda Kaljuga 2020. aastani. Kui ta talvel meeskonnaga ettevalmistuse täies mahus kaasa saab teha, siis ehk näeme kevadel juba jälle Tammeka-aegset Pauri. Võtmesöötudes ja triblingutes on ta endiselt statistiliselt esikümnes.
Ernest Sanwo
(YOSA -> Narva Trans)
Klubi: -
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg:
0 mängu (0 põhis); 0 (0 penaltist); 0 väravasööt; 0 ; 0 .
Ernest Sanwo on kindlasti selle hooaja kõige suurem müstika. Kui ühe keskkaitsjaga (Dante Leverock) pani Trans täiega kümnesse, siis kolmega põruti. Suvel palgatud Troche'i ja Marrero tulekuks oli 22-aastane Kameruni kaitsja juba ammu klubist lahkunud.
Päev enne Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva teatas Trans Sanwo liitumisest. Meeskonna esitlusel oli ta üks suurimaid tähti ja tema ümber käis suur möll, aga kokku nägi teda Eesti pinnal mängimas kõigest 20 pealtvaatajat. Nendeks väljavalituteks olid vutihuvilised, kel õnnestus olla kohal 24. märtsil, kui Transi duubelmeeskond viigistas Lasnamäe kunstmurustaadionil Tallinna Ararat TTÜ-ga 2:2. Sanwo tegi selles kohtumises kaasa 90 minutit.
Suurte lootustega Eestisse tulnud Sanwo lahkus klubist juba neljandal aprillil. Kui Marrero on tänaseks maandunud Hispaania tugevuselt neljandas liigas, siis Sanwo teadaolevalt endale uut mängupaika leidnud ei ole.
Vlasi Sinjavski
(Nõmme Kalju -> Tallinna Flora)
Klubi: Tallinna Flora
Positsioon: Ääremängija
Vanus: 21
Senine hooaeg:
15 mängu (5 põhis); 3 (0 penaltist); 4 väravasöötu; 0 ; 0 .
Tema (ja Henrik Pürgi) üleminek tekitas Eesti jalgpallimaastikul palju paksu verd. Õhus oli reaalne variant, et kahe U21 koondislase jaoks lõppeb hooaeg sisuliselt maikuus, aga Flora ja Kalju jõudsid siiski kokkuleppele. Alates juulist on Sinjavski Flora mängija ja sellega läks käima doominoefekt, mille käigus vahetas klubi ka Kaspar Paur.
Praegu võib küll väita, et Sinjavski on sellest üleminekust seni kõvasti kaotanud. Kui Kaljus oli ta KTM ja pääses aeg-ajalt ka algkoosseisu, siis Floras on tal kirjas vaid 137 minutit ja Premium liiga debüüt tuli alles septembrikuus.
Eelmisel hooajal koos Herol Riibergiga Viljandi Tulevikus ulmelist minekut näidanud Sinjavski jaoks on sel aastal toimunud selge tagasiminek. Mullu teenis ta kokku 1540 mänguminutit, tänavu on kirjas ligi kolm korda vähem.
Kristjan Tamme
(Tallinna Levadia -> Paide Linnameeskond)
Klubi: -
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 23
Senine hooaeg:
6 mängu (6 põhis); 15 (1 penaltist); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .
Kristjan Tamme tegi aastalõputurniiril Levadia eest lahkumisetenduse ja proovis muuhulgas jalga ka väljakumängijana. Talvel vahetas ta Levadia särgi Paide Linnameeskonna oma vastu, kuid tänaseks on ta klubist lahkunud ja tippjalgpallis üldse aja maha võtnud.
Tihtilugu vigastustega kimpus olnud väravavaht sai oma võimaluse kevadel, kui itaallasel Andrea Liottil olid Paides selged kohanemisraskused ja ta mitu pirukat küpsetas. Paraku ei läinud ka Tammel sugugi paremini ning kokku pääses ta platsile vaid kuues mängus.
Paide lootis selgelt, et Tamme ja Liotti palkamisega on väravavahtide osakonnas kõik korras, aga sellega lõigati kõvasti näppu. Halenaljakaks muutus olukord septembris, kui karikamängus Legioni vastu pidi kindad kätte tõmbama kaitsja Märten Pajunurm.
Veel halbu üleminekuid:
Marten Ritson (Seinajöki -> Viljandi Tulevik)
Matheus Troche (Ideal -> Narva Trans)
Eelmiste aastate halvimad üleminekud:
2017: 1. William Opoku Asiedu (Middlesbrough -> Tallinna Levadia), 2. Daniil Ratnikov (- -> Sillamäe Kalev), 3. Mindaugas Kalonas (Bolnisi Sioni -> Sillamäe Kalev).
2016: 1. Trevor Elhi (FC Infonet -> Nõmme Kalju), 2. Alex da Silva (Turnhout -> Nõmme Kalju), 3.-4. Vladislav Ivanov (FC Infonet -> Narva Trans), 3.-4. Märten Kuusk (Rakvere Tarvas, laen -> Nõmme Kalju)
2015: 1.-2. Kaimar Saag (Vejle FF -> FC Levadia) , 1.-2. Joonas Tamm (Viljandi Tulevik -> FC Flora), 3. Jarmo Ahjupera (Nõmme Kalju -> Viljandi Tulevik)
2014: 1. Jarmo Ahjupera (Ujpest -> Nõmme Kalju), 2. Novo Papaz (FK Famos Vojkovic -> Nõmme Kalju), 3. Said Atie (-> Paide Linnameeskond)
2013: 1. Adis Hadžanovic (Olimpic Sarajevo -> Nõmme Kalju), 2. Guram Mikadze (Arnhemi Vitesse -> FC Flora), 3. Kaspar Kaldoja (Tartu Tammeka -> FC Levadia)
2012: 1. Albert Prosa (Tartu Tammeka -> FC Flora), 2. Aleksei Belov (SC Verl II -> FC Flora), 3. Martti Pukk (FC Kuressaare -> FC Flora)
2011: 1. Geir Andre Herrem (Babelsberg -> FC Flora), 2. Siksten Kasimir (FC Flora -> Tartu Tammeka), 3. Göksu Hasancik (Kayseri Erciyesspor -> Tartu Tammeka)
2010: 1. Siksten Kasimir (FC Flora -> FC Kuressaare), 2. Ali Al-Gashamy (Vindbjart FK -> FC Flora), 3. Eduard Ratnikov (Narva Trans -> FC Levadia)
2009: 1. Rafael (-> Nõmme Kalju), 2. Urmas Rooba (TPS -> FC Flora), 3. Andre Frolov (Viljandi Tulevik -> FC Flora)
2008: 1. Pärnu Vapruse esimesed ukrainlased, 2. Kert Kütt (Maag Tammeka -> FC Levadia), 3. Vadim Petrenko (FBK Kaunas -> FC Levadia)
2007: 1. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (KooTeePee -> TVMK)
2006: 1. Maksim Smirnov (TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta