Premium liiga parimad poolkaitsjad 2020
Kui eile keskendusime hooaja parimatele kaitsjatele, siis nüüd astume väljakul edasi, mis tähendab, et luubi all on Premium liiga parimad poolkaitsjad.
- Vaata parimaid ja halvimaid üleminekuid, parimaid noori ja vanameistreid, enim arenenud mängijaid ning parimaid kaitsjaid.
- Statistika 1. detsembri seisuga.
Soccernet.ee toimetus noppis välja tosin poolkaitsjat, kes on tänavusel hooajal säranud, sealhulgas tiitlikaitsja Konstantin Vassiljev, kes, muide, noolib oma kolmandat trofeed poolkaitsjate arvestuses. Ta oli parim aastal 2006 ja 2019. Kaks ei jää kolmandata?
Eelnimekirjas on, nagu mainitud, tosin poolkaitsjat. FCI Levadia on esindatud nelja, FC Flora kolme, Paide Linnameeskond kahe ning Viljandi Tulevik, Nõmme Kalju ja Narva Trans ühe mängijaga. Kes on sel aastal kõige paremini esinenud? Head lugemist!
NB! Siin ja edaspidi pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 7. detsembril ja suletakse täpselt kaks nädalat hiljem, 20. detsembril.
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2020 (tähestikulises järjekorras):
Gando Biala
Klubi: FCI Levadia
Positsioon: Ründav poolkaitsja / äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
27 mängu (21 põhis); 11 ; 5 väravasöötu; 5 ; 0 .
Gando on raudkindel mängija Premium liigas. Ta alustas äärekaitses, seejärel oli äärepoolkaitses, tipuründes ja keskpoolkaitses, kuid sel hooajal on Gando olnud pigem paremäär, mis sobib talle endale ehk kõige paremini. Levadia on teda usaldanud ning Gando ei ole eriti alt vedanud. Tõsi, tal on olnud ebastabiilseid aegu, aga 11 väravat ja 5 väravasöötu avaldavad endiselt muljet.
Tema suured plussid on ulmeline hüppevõime ja suurepärane füüsiline vorm, mis on sel hooajal veelgi paremaks läinud. Gando on tark mängija, kes on Premium liigas ohtlik igale kaitsjale ning kes ei jookse niisama pea laiali ringi, vaid loeb mängu hästi. Tema miinus on ebastabiilsus, sest Gando muutub vahel nähtamatuks ja kaob väljakul kuhugi ära.
Andre Frolov
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg:
28 mängu (25 põhis); 2 (0 penaltist); 7 väravasöötu; 3 ; 0 .
"Olen leidnud Paides endale ideaalse positsiooni, millega olen väga rahul. Ma olen mängija, kes tahab väljakul igal pool ringi lennata ja kogu aeg actioni keskel olla," rääkis Frolov suvel Soccernet.ee saatesarja "Silm peale!" osas. Talle sobib keskväljal koos Sergei Mošnikoviga mängimine. Mõlemal mängijal on kindlad ülesanded, nad on kogenud ning klapivad ideaalselt.
Frolov oskab hästi driblada ning tal on korralik löök. Tal puudub kindel silmapaistev omadus, aga kui kõik asjad kokku panna, siis on Frolov suurepärane mängija. Ta on nagu hagijas, tohutu töövõimega, uskumatu võitleja ning tõeline kapten, kes on aastate ja kogemustega isegi paremaks läinud. Mida tugevamaks muutub Paide, seda tugevamaks muutub Frolov. Talle sobib sealne keskond ja konkureeriv õhustik. Jääb mulje, et Frolov naudib seda täielikult.
Vladislav Kreida
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
24 mängu (23 põhis); 3 (0 penaltist); 0 väravasöötu; 6 ; 0 .
Kreida oli eelmisel hooajal Premium liiga ja Eesti parim kontrolliv poolkaitsja, aga teinud aastaga järjekordse suure sammu edasi. Positsioonil, kus Kreida tegutseb, on keeruline silma jääda, sest öeldakse, et kui number 6 on väljakul nähtamatu, siis on tema mäng õnnestunud. Kreida ei ole nähtamatu, sest tema kaudu käib Flora rünnak rohkem kui kunagi varem.
Alles eelmisel hooajal põhikoosseisu murdnud ja Flora meistriks aidanud Kreida on eelkõige oma palliga mängu meeletult parandanud ning oskab nüüd leida rünnakul käike. Tema suurepärane kohavalik on endiselt olemas, aga sel hooajal on Kreida toetanud äärekaitsjaid ja -poolkaitsjaid varasemast rohkem. Saab öelda, et Kreida on asendamatu mängija Floras. Lisaks on Kreida näidanud, et oskab karistuslöökidest väravaid lüüa. Ta on mitmekülgne mängija. Kas Premeium liigas on Eesti oma Toni Kroos? Klassivahe on veel suur, aga kahtlemata sobiv võrdlus.
Brent Lepistu
Klubi: FCI Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
26 mängu (23 põhis); 1 (0 penaltist); 4 väravasöötu; 8 ; 0 .
"Ma ei ole rahul sellega, et praegu Eestis mängin. Võin selle ausalt välja öelda. Minu ambitsioonid on kõvasti-kõvasti suuremad. Isikuomadustelt olen ma võitja. Sõdalane, võib isegi öelda," teatas Lepistu kevadel Soccernet.ee saatesarja "Silm peale!" osas. Tema isikuomadusi nägid kohe ka Levadia treenerid, kes andsid Lepistule kaptenipaela. Ja see pole naljaasi, vaid päris suur märk, sest eelmisel hooajal oli Levadia kapten Dmitri Kruglov. Uus kapten on Lepistu.
Lepistul läks hooaja algul aega, et ennast koguda ja uuesti leida, aga mänguaeg ja treenerite usaldus andsid talle palju juurde ning nüüd on kogenud keskväljamees Levadias asendamatu mängija. Ta suudab mängu ehitada ja siduda. Talle sobib positsioon, kus Levadia teda kasutab. Teisisõnu, Lepistu vajub keskkaitsjate juurde, kus tal on ruumi ning saab rahulikult söötu otsida. See toob tema tugevad küljed välja. Lisaks on Lepistul suurepärane diagonaalsööt.
Pavel Marin
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
26 mängu (26 põhis); 11 (4 penaltist); 2 väravasöötu; 6 ; 0 .
Tulevik mängis sel hooajal 28 mängu ning Marin kuulus 26 korda algkoosseisu. Ta ei saanud isolatsiooni ja mängukeelu osaleda kahes kohtumises. Märkimisväärne. Marini eelmised aastad olid keerulised - eesmärk oli teha restart ning end uuesti pildile mängida. See õnnestus. Jah, 11 väravat (sealhulgas 4 penaltit) ning 2 resultatiivset söötu ei ole just maailma parimad numbrid, aga arvestades, et Marin mängis kuuenda koha saanud Tulevikus, siis väga korralik saavutus.
Marin rääkis hiljuti, et Tulevik oli restardiks parim võimalik klubi, sest juhtkond, treenerid ja meeskonnakaaslased usaldasid teda täielikult. Seda vajab iga mängija, see selleks, aga kõige olulisem oli, et Marinil ei olnud traumasid ning vasakäär sai mängida kogu hooaja. Marin astus sammu tagasi, et teha samm edasi. Lisaks mängis Marin end tagasi Eesti koondisesse.
Martin Miller
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja / äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
21 mängu (18 põhis); 5 (0 penaltist); 2 väravasöötu; 1 ; 0 .
Miller ei ole küll eriti palju väravaid löönud ja resultatiivseid sööte andnud, aga tema roll Floras on iga aastaga kasvanud. Kui hokisöödud läheksid arvesse, siis Miller oleks ilmselt Premium liiga söödumeister, sest paljud rünnakud käivad just tema kaudu. Flora treenerid kasutavad teda keskväljal ja äärel. Vastavalt vajadusele. Teisisõnu, Miller mängib seal, kus parasjagu on vaja.
Ta on püsinud terve, tunneb end mugavalt igal positsioonil ning saanud enesekindlust juurde. Miller seob Flora mängu tervikuks. Tema mäng on rahulik ja mõtestatud. Kui Miller on enesekindel, siis näeb tema esituses kannasööte, üleasteid, välisküljesööte ja palju muud. Ta lustib väljakul, isegi mängudes suurte vastu. Eriti hästi on Miller mänginud hooaja teises pooles. Kui Konstantin Vassiljevit ei ole, siis annab Miller standardolukordasid. Ja teeb seda hästi.
Sergei Mošnikov
Klubi: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 32
Senine hooaeg:
29 mängu (25 põhis); 5 (1 penaltist); 13 väravasöötu; 3 ; 0 .
Kui paljud jalgpallisõbrad olid Mošnikovi maha kandnud, siis kogenud poolkaitsja naasis Eestisse, seekord Paidesse, ning tõestas kõigile ... vara veel. Tal on turjal 32 eluaastat, aga nagu teame, siis pass ei mängi. Paide keskväli kuulub täielikult Andre Frolovile ja Mošnikovile. Kui Florov on veidi teistsugune mängija ning töötab rohkem tagasi, siis Mošnikovi peamine ülesanne on ründajatele võimaluste tekitamine. Ja seda on Mošnikov sel hooajal hästi teinud.
13 väravasöötu - märkimisväärne number. Võib-olla küündis Mošnikov selleni isegi mõnevõrra üllatuslikult, aga võib-olla mitte. Saab ainult oletada, kas Paide oleks medalimängus ilma Mošnikovita, aga selge on see, et Paide rünnaku aju on just Mošnikov. Ta paneb ründekolmiku (Deabeas/Lubega-Anier/Lubega-Tur) paremini mängima ja parandab nende statistikat. Mošnikovi hooaja esimene pool ei olnud võib-olla kõige parem, aga hooaja teine pool lausa fantastiline.
Amir Natho
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg:
26 mängu (25 põhis); 3 (1 penaltist); 14 väravasöötu; 10 ; 0 .
Sellise kaliibriga mängija nagu Natho oli Premium liigas neli aastat tagasi, kui Levadias mängis Anton Mirantšuk. Ilmselt teavad kõik vutisõbrad, kuhu Mirantšuk on välja purjetanud. Natho ei olnud Kaljus nii särav nagu Mirantšuk Levadias, kuid eelkõige avaldas muljet tema tehnika, mängulugemine ja kohenemisvõime. "Olen rahul, sellist tehnikat on Eestis väga vähestel mängijatel, aga peame kõvasti tööd tegema, et tema tugevused veel paremini esile pääseksid," kommenteeris Kalju peatreener Marko Kristal enne hooaega.
14 väravasöötu - üks rohkem kui Mošnikovil. Ta asub selles edetabelis liidrikohal, aga ilmselt murravad kõik Kalju poolehoidjad pead ja mõtlevad: mis oleks saanud siis, kui Kaljul oleks olnud tasemel tipuründaja, kes oleks rohkem Natho sööte ära realiseerinud? Kuigi paljud tema väravasöödud sündisid hooaja esimeses pooles, siis tegelikult Natho mäng teises pooles ei lagenunenud. Ta mängis siiski hästi ja pingutas isegi kaitses. Edu see aga ei toonud.
Mark Oliver Roosnupp
Klubi: FCI Levadia
Positsioon: Ründav poolkaitsja / äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
26 mängu (22 põhis); 5 (0 penaltist); 5 väravasöötu; 7 ; 1 .
Möödunud hooaegade statistika on Roosnupul parem, aga kindel põhimängija Levadias. Premium liiga tippmängija, aga midagi jääb nagu puudu … sarnaselt Gandole on ka Roosnupp ebastabiilne ning kaob mõnikord ära, aga samas on Roosnupp sellisel tasemel, et suudab heal päeval ainuisikuliselt mängu saatuse ära otsustada. Tema säravamad esitused olid suvel.
Tema suured plussid on üks-üks olukorrad kaitsjate vastu, sest Roosnupp oskab hästi triblada, ning väga-väga korralik löök. Kui Roosnupp kedagi ette võtab ning ära teeb, siis on sageli just tema üleplatsimees. Siiski jäävad küsimused: miks seda rohkem ei näe ning kas Roosnupp ei usalda ennast? Ta suudab mängida mõlemal äärel ja keskväljal. Universaalne mängija.
Aleksandr Zakarljuka
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
27 mängu (27 põhis); 8 (1 penaltist); 7 väravasöötu; 3 ; 1 .
Zakarljuka - Ida-Virumaa kuningas? Transi kuningas kindlasti. Ta on sel hooajal olnud Transi selge liider ning tema mäng on olnud parem kui kunagi varem. Täielikult uuel tasemel. Kas sellel, et tema särgil on sel aastal Zaka, on mingisugune seos Zakaria Beglarišviliga? Pigem mitte, aga Zakarljuka tunneb end nagu kala vees. Ilmselt üks paremaid tänavajalgpallureid Premium liigas.
Zakarljuka on Transi sel hooajal korduvalt vedanud, aga teinud ka ise rumalaid eksimusi, sealhulgas saanud ühe punase kaardi. Ebastabiilsus on märksõna, aga Zakarljuka annab kohati suurepäraseid väravasööte ning lööb ise iluväravaid. Tema suurim trump on oskus näha sööte, mida teised mängijad ei näe. Tal on tohutult potentsiaali, et saada veel paremaks mängijaks.
Konstantin Vassiljev
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 36
Senine hooaeg:
24 mängu (21 põhis); 10 (0 penaltist); 8 väravasöötu; 1 ; 0 .
Täielik maestro. Parim mängija 2019. Fännide lemmik 2019. Parim poolkaitsja 2019. Parim vanameister 2019. Aasta tagasitulek 2019. Parim üleminek 2019. Need on auhinnad, millega pärjati Vassiljevit eelmisel aastal. Kui praegu aasta tagasitulek ja parim üleminek välja jätta, kus Vassiljev sel aastal osaleda ei saa, siis pole kahtlustki, et mujal on maestro soosikute hulgas.
Kas keegi arvab, et tema aeg on läbi? No ei ole ju. Kui tervis on korras ja tahet jagub, suudab praegu 36-aastane (!) olev Vassiljev Premium liigas veel aastaid mängida. Jah, Vassiljev on võib-olla eelmise hooajaga võrreldes veidi tagasi andnud, aga kui tugineme statistikale, siis ... vanameister on jälle päris vinge hooaja kokku pannud ja Flora meistriks tüürinud. Suurtes mängudes selgub, miks on Vassiljev endiselt hea mängija. Ta on mänge otsustanud.
Statistika. Mullu: 32 mängu, 2583 minutit, 12 väravat, 17 väravasöötu. Lihtne matemaatika ütleb, et keskmiselt 89 minuti tagant värav või resultatiivne sööt. Tänavu: 24 mängu, 1786 minutit, 10 väravat, 8 söötu. Ehk keskmiselt 99 minuti tagant värav või resultatiivne sööt.
Bogdan Vaštšuk
Klubi: FCI Levadia
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
26 mängu (25 põhis); 7 (0 penaltist); 7 väravasöötu; 4 ; 0 .
Vaštšuk on sarnaselt Kreidale poolkaitsja, kes pani eelmise aastaga võrreldes palju juurde ning kellest kirjutasime Premium liiga enim arenenud mängijatele pühendatud artiklis. Vaštšuk oli sel hooajal Levadia rünnakul A ja O - kui Vaštšuk oli platsil, siis Levadia mäng sujus, aga kui Vaštšuki ei olnud, siis Levadia mäng ei sujunud. Lihtne ja loogiline.
Seda on ehk veidi imelik mõelda, aga Vaštšuk oli tõenäoliselt Levadia kõige stabiilsem mängija ning võib-olla kogu Premium liiga kõige stabiilsem ründav poolkaitsja. Kui Vaštšuk skooris, siis Levadia ei kaotanud. Seitsmest väravasöödust neli andis Vaštšuk suurtes mängudes ehk Flora, Kalju ja Paide vastu. Lisaks lappis Vaštšuk hiljuti mängukeelu all olnud Brent Lepistu positsiooni.
Napilt jäi valikust välja: Mihkel Järviste (Tartu Tammeka).
Eelmiste aastate meistriliiga parimad poolkaitsjad:
2019: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Vladislav Kreida, 3. Mihkel Ainsalu
2018: 1. Zakaria Beglarišvili, 2. Sander Laht, 3. Reginald
2017: 1. Zakaria Beglarišvili, 2. Brent Lepistu, 3. Joao Morelli
2016: 1. Anton Mirantšuk, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Aleksandr Dmitrijev
2015: 1. Joel Lindpere, 2. Martin Vunk, 3. Rauno Sappinen
2014: 1. Ilja Antonov, 2. Dmitri Kruglov, 3. Daniil Ratnikov
2013: 1. Dmitri Kruglov, 2. Martin Vunk, 3. Hidetoshi Wakui
2012: 1. Hidetoshi Wakui, 2. Ilja Antonov, 3. Damiano Quintieri
2011: 1. Hidetoshi Wakui, 2. Sergei Mošnikov, 3. Valeri Minkenen
2010: 1. Valeri Minkenen, 2. Siim Luts, 3. Konstantin Nahk
2009: 1. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
2008: 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007: 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006: 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005: 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta