Ühe silmaga suure venna tegusid jälgiv Flora U21 tahab vältida nii turvalisust kui ka tabeli lõppu
Kuigi duubelvõistkondade põhifunktsiooniks on mängijate arendamine esindusvõistkonnale, siis samal ajal aetakse taga ka omi eesmärke. Omaette terviku moodustava Tallinna FC Flora U21 sihid seisnevad pigem tegudes kui numbrites.
Esiliigas rassiv Flora U21 lõpetas mullu viiendal tabelireal. 2019. aastal teeniti aga näiteks hõbemedalid, neli aastat varem säras rohevalgete kaelas kuld. Meeskonna lõppenud aasta lõpus üle võtnud Taavi Viik selgitab, et tegelikkuses silmad punnis liigatabelit ei vaadata ning kohalist eesmärki meeskonnale ette pole pandud.
"Lühidalt kokku võttes: mida kõrgemal, seda parem. Tulemus on meie jaoks oluline, kuid see ei ole primaarne," selgitab Viik ning kinnitab, et mängijate arendamine on jätkuvalt kõige tähtsam. "Muidugi tahame väärika tulemuse saada, aga ma ei oska öelda, mis see võiks olla. Tabeli lõpus kindlasti ei tahaks olla!"
Millele pannakse tänavu eriti hoolega rõhku? "Kindlasti mänguline pool: soovime olla palju ründavamad ja domineerivamad kui võib-olla varem. Üritame mängijad panna just olukordadesse, kus nad ei saa turvaliselt mängida ehk viia mugavustsoonist välja," selgitab Flora U21 loots.
Ta jätkab, et samal ajal tuleb ka silmas pidada, kuidas toimetab kõrgliigas madistav suur vend. "Duubli rolli ja olukorda mõjutab suuresti ka see, kui palju peavad esindusmeeskonna mängijad minuteid saama," kõlab tuttav nüanss.
Näiteks eelmisel hooajal oli Flora U21 kõige tihedam kõrgseltskonnast pärit külastaja Taaniel Usta, kes kogus mänguminuteid 25 kohtumises. Kristo Hussari ja jaanuarikuu lõpus Hollandisse siirdunud Rocco Robert Sheini arvele kogunes mullu 11 matši.
Vastupidises suunas tegutses seevastu Daniil Kuraksin, kes kuulus Flora U21 nimekirja, kuid käis esindusmeeskonna eest väljakul 15 kohtumises. Mäletatavasti lõi Kuraksin kaasa ka Konverentsiliigas, kus mehel õnnestus end põhikoosseisu murda ja seda just kohtumises, kus saadi jagu võimsast Belgradi Partizanist. Nüüdseks ongi Kuraksin sammu kõrgemale astunud.
Viik leiab, et säärastel vangerdustel, nagu alati, on omad head ja vead. Ühest küljest aitavad esindusmeeskonna pallurid tõsta meeskonna keskmist taset. "Läbi selle saavad meie poisid areneda: kui sa mängid heade mängijate kõrval, muutud ise paremaks," selgitab loots lihtsat loogikat. Mündi teiseks pooleks on aga see, et ruumi tuleb teha U21 mängijate arvelt. Niisiis ongi omaette väljakutseks kõigile mänguminutite leidmine.
Tänavused mänguminutite kogujad on lõppenud hooajaga võrreldes pisut muutunud. Esindusmeeskonda on värvatud Mathias Palts ja mullu kõige enam rassinud Andreas Kiivit. Kuressaare-jahimaadele on läinud Tristan Toomas Teeväli ja Sten-Egert Paap. Märten Subka seevastu naasis JK Tabasallu. Lisaks ei jätka klubis ka Igor Ustritski ja Taaniel Usta.
Viik kinnitab, et uusi nägusid on seevastu viis: Henri Leoke, Hargo Liiving, Tony Varjund, Silver Rebane ja Gregor Rõivassepp. Leoke peaks Esiliiga sõpradele ehk kõige tuntum nimi olema: mullu kogunes Nõmme Unitedis pallinud ründaja arvele 25 madinat ja kuus tabamust.
Teised pallurid pole sel liigatasandil suuri tegusid veel näidanud. Eelmise hooaja teises pooles Viljandi Tuleviku nimekirja kuulunud Liiving hingas küll kõvasti Premium liiga õhku, kuid rassimist kogunes vaid ühe minuti jagu. Küll aga tegi ta esindusmeeskonna eest kaasa ühes karikasarja kohtumises, kui maid jagati oma duubelvõistkonnaga. Niisiis jäid Liivingu lõviteod pigem Esiliiga B tasandile või teise liigasse.
Ka Rõivassepp pallis Nõmme Kaljus pigem Esiliiga B-s või U17 Eliitliigas, Rakvere Tarvast tulnud Rebase laeks jäid noorteklassid. Sealjuures ei saa hooaja esimeses pooles kaasa teha Viigi oma kasvandik Varjund, sest Tallinna Kalevist tulnud pallur on veel lihtsalt liiga noor. "Nende jaoks, kes pole sellel tasemel mänginud, on see alguses kindlasti suur väljakutse," usub Viik, "samas sõprusmängudes on üldiselt väga hästi hakkama saadud."
Taliturniiril madistati neljal korral: 1:1 viik Pärnu Jalgpalliklubiga, 3:1 võit FC Elva üle, 2:5 kaotus FCI Levadia U21-lt ning lõpetuseks 5:3 võit Paide Linnameeskonna duubli üle. "Mängupildis oleme iga matšiga teinud selgelt sammu edasi. Detailidele on vaja veel rõhku panna, kuid suuremad eesmärgid oleme suutnud täita," võtab Viik senised madinad kokku.
Otseloomulikult on oma teinud koroonaviirus, mis on Flora U21 pallureid erinevatel aegadel maha murdnud. Kuna nende seas on olnud ka mitmeid põhitegijad, siis on lõpliku pildi kätte saamisega raskusi olnud. Teisalt oskab Viik sellestki olukorrast positiivset leida: "Me oleme saanud näha väga suurt arvu mängijaid!"
Kellelt võiks aga erilisi vägitegusid oodata? Meeskonna peatreener ei taha seda koormat kellegi õlgadele otseselt veeretada. "Tahaks näha, et just need, kes ka eelmine aasta põhiraskust kandsid, teeksid järgmise sammu edasi. Vahet ei ole, kas see oli Floras või mõnes muus klubis."
Muudest klubidest rääkides usub Viik, et tänavu saab Esiliiga tase olema varasemaga võrreldes kõrgem just tänu uutele tulijatele. Liigat puudutavad vangerdused kokkuvõtvalt: Viljandi Tulevik astus ise sammukese tagasi, Esiliiga B tasandilt tõusid kõrgemale kuldmedalid kaela saanud Viimsi JK, vaid punktiga maha jäänud Harju JK Laagri ning kolmandana lõpetanud Ida-Virumaa FC Alliance.
Flora U21 loots usub, et iseseisvatest klubidest hakkavad suuri tegusid tegema Viljandi Tulevik ja Nõmme United. Duubelvõistkondade puhul sõltub tema hinnangul päris palju sellest, kui palju kõrgemalt abivägesid kaasatakse.
Harju JK-s aastaid töötanud Viigi arvates võiks ka endine koduklubi kõva konkurentsi pakkuda. Sama kehtib Viimsi JK kohta, kellega kohtutakse juba avalahingus. „Seda, millistele kohtadele nad mängivad, ma ei oska öelda, aga ma arvan, et nendega saab kindlasti väga huvitav olema,“ on Viik algava hooaja suhtes ootusärevil.
Tallinna FC Flora U21
Peatreener: Taavi Viik
Abitreener: Oskar Mihkel Kalpus
Kehalise ettevalmistuse treener: Silver Grauberg
Väravavahtide treener: Ats Kutter
Füsioterapeut: Tarmo Tikk
Kapten: otsustamisel
EJL-i stipendiaadid (terve klubi peale): Ralf-Sander Suvinõmm, Markkus Seppik, Evert Grünvald, Kristo Hussar, Daniil Kuraksin ja Andreas Kiivit.
Eelarve: kogu klubi 3 800 000 (esindusmeeskond 1 800 000)
Duubelvõistkond: Tallinna FC Flora U19 (II liiga lõuna/lääne tsoon)
Koduväljak: Lilleküla harjutusväljak / Sportland Arena
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Koduleht: fcflora.ee
Esimene mäng: 3. märtsil kell 18.00 vs. Viimsi JK (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 21. märtsil kell 19.00 vs. Tallinna FCI Levadia U21 (Sportland Arenal)
Mitteametlik koosseis:
Väravavahid: Oskar Hendrikson, Silver Rebane.
Kaitsjad: Oliver Niit, Karl Orren, Joonas Vahermägi, Robert Veering, Hargo Liiving, Oliver-Aleksander Otti, Even Hurt.
Poolkaitsjad: Gregor Gritsenko, Sten Marten Viira, Marten Luik, Mihkel Jürimäe, Kristofer Robin Grün, Martin Valkiainen.
Ründajad: Bruno Vain, Ott Oskar Valdaru, Georg Vende, Henri Leoke, Tony Varjund, Gregor Rõivassepp.
Hooajaeelsed mängud:
22.01. Pärnu JK (EL) - Tallinna FC Flora U21 1:1 (Luik)
05.02. Tallinna FC Flora U21 - FC Elva (EL) 3:1 (Aldoja, Vende, Vahemets)
13.02. Tallinna FC Flora U21 - Tallinna FCI Levadia U21 (EL) 2:5 (Sandre, Begishvili)
20.02. Paide Linnameeskond U21 (EL) - Tallinna FC Flora U21 3:5 (Kiivit, Luik, Männilaan, Lipp 2)
Võit; viik; kaotus.
EL - Esiliiga.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta