Premium liiga keskmine väravate hulk kukkus sel hooajal 2022. aastaga võrreldes 3,05 pealt 2,54 peale. Väravavahtide jaoks on seega tegemist hea aastaga, ründajate jaoks mitte nii väga.
- Statistika 8. novembri seisuga.
- Vaata ka parimaid poolkaitsjaid, parimaid kaitsjaid, enim arenenud mängijaid, parimaid noori ja vanameistreid ning parimaid ja halvimaid üleminekuid!
Ründetähtede kustumine on seda kummalisem, et eelmise aasta hääletuse ründajate esikolmik mängis ka sel aastal Premium liigas, aga ükski neist (Robi Saarma, Rauno Alliku ja Sten Reinkort) ei pääsenud isegi meie eelnimekirja. See tähendab, et vähemalt kuus ründajat on olnud paremad kui mullused parimad, aga ometi on väravatehulk kukkunud.
Ehk on väravapõud siis tõesti seotud hoopis paranenud kaitsemängu ja väravavahitööga? Eelmise hooaja kolmest parimast kindamehest mahtus meie seekordsesse eelvalikusse vaid Ebrima Jarju, nii et ka siin on esile tõusnud uued tegijad.
NB! Siin pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga pallurid. Hääletus avatakse päev pärast hooaja lõppu ehk 12. novembril ning parimate valimiseks on aega kaks nädalat.
Premium liiga parimad ründajad 2023 (tähestikulises järjekorras):
Felipe Felicio
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Vanus: 21
Senine hooaeg:
28 mängu (24 põhis); 6 (0 pen.); 5 väravasöötu; 5 ; 0 .
Atletico Mineirost saabunud ründajale seati hooaja eel väga kõrgeid ootuseid ning kontrollmängudes sahistaski ta võrku nagu robot. Seda suurem oli pettumus, kui augusti keskpaigaks oli tema arvel kõigest kaks väravat ametlikes mängudes.
Karikamängus FA Tartu Kalevile löödud kübaratriki järel toimus aga teatav vabanemine ning ka Premium liigas lisandus tema arvele lühikese aja jooksul veel neli tabamust. Hooaja lõpusirgel on väravasoon uuesti kuivanud, aga treenerid on teda statistikast hoolimata pidevalt põhikoosseisu usaldanud.
See usaldus ei ole tühja koha pealt tekkinud, sest ründaja väärtust ei näita ainult resultatiivsusnäitajad. Hiljuti alles 21-aastaseks saanud Felipe Felicio puhul on esile tõstetud tema isetut tööd ja tarka liikumist, mis tekitab rohkem ruumi sirgjoonelisematele ründepartneritele, olgu selleks siis parasjagu Ernest Agyiri või Mollo Bessala.
Kevin Kauber
Klubi: Pärnu JK Vaprus
Vanus: 28
Senine hooaeg:
32 mängu (30 põhis); 8 (2 pen.); 3 väravasöötu; 8 ; 0 .
Kauber on olnud Vapruse ründemängu peamiseks veduriks ning täitnud seal erinevaid rolle, mängides nii tipus kui ka ääre peal ja tundes end Igor Prinsi käe all alati hästi. 2016. aastal veetis ta pool hooaega FC Levadias ning lõi seal Prinsi juhendamisel 8 väravat, nüüd jõuti sama tulemuseni Pärnus.
Isikliku statistika poolest ei ole Kauber tegelikult eelmise hooajaga võrreldes väga palju juurde pannud (lisandunud on 2 väravat ja 1 väravasööt), kuid nii tasavägisel hooajal on üldse olnud vähe mängijaid, kes muutusid resultatiivsemaks.
Kauber on teinud skoori kuues mängus ning Vaprus pole kaotanud neist ainsatki, aidates punkte võtta teiste seas Paide Linnameeskonnalt ja Nõmme Kaljult.
Tristan Koskor
Klubi: JK Narva Trans
Vanus: 27
Senine hooaeg:
32 mängu (27 põhis); 16 (6 pen.); 0 väravasöötu; 1 ; 0 .
Neli korda varem Tartu Tammeka hooaja parimaks väravakütiks olnud Koskori aktsiad kukkusid eelmisel aastal FC Florasse siirdumise järel kivina. Eesti tippklubis vajus ta pingile, jäi vaid kahe värava peale ning liikus edasi Küprose esiliigasse, kus lisandus samuti vaid näpuotsaga mänguaega.
Pärast ootamatut liitumist Transiga lõi tema talent aga sel aastal uuesti särama. Jalg õnnestus valgeks saada alles 22. aprillil, kuid siis tõusis ta pidurdamatusse väravahoogu, mis kestab siiani.
Isiklikuks tippmargiks jääb küll 2018. aastal Tammeka särgis löödud 21 väravat, aga toona osutus see alles paremuselt neljandaks tulemuseks, samas kui tänavune saak (16) tõstab ta ülisuure tõenäosusega väravalööjate troonile. Näis, kas näeme Koskorit Transi särgis ka uuel hooajal, sest ajalugu on näidanud, et väravakuningate vastu tuntakse elavat huvi ka välismaal.
Mollo Bessala
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Vanus: 20
Senine hooaeg:
35 mängu (22 põhis); 13 (1 pen.); 1 väravasööt; 3 ; 0 .
Noor Kameruni ründaja avaldas kohe muljet oma kiiruse ja otsustavusega, kuid kuni augusti lõpuni oli ta pigem vahetusmängija rollis. Platsile on ta pääsenud küll kõikides mängudes, aga raudpolt põhimees on ta olnud vaid viimased kümme vooru.
Hooaja lõpuosas kerkis Mollo Bessala niivõrd säravasse vormi, et teda lihtsalt polnud võimalik enam pingile jätta. Viimasest kümnest mängus sai ta jala valgeks koguni seitsmes.
Oktoobris alles 20-aastaseks saanud mees on üks Premium liiga kiiremaid mängumehi ning sellega kaasneb ka piisavalt füüsilisust ja sirgjooneline mängustiil, et kokku tulebki üks nahaalne väravamasin. Episoodiliselt on teda kasutatud ka toetavas rollis, kuid tema trumbid tulevad kõige paremini välja tipuründajana.
Kevin Mätas
Klubi: Tartu JK Tammeka
Vanus: 24
Senine hooaeg:
28 mängu (24 põhis); 10 (3 pen.); 0 väravasöötu; 3 ; 0 .
Tammeka esiründaja hooaja algus läks vigastuse nahka ning põhiraskust sai ta uuesti kandma hakata alles mai lõpus. Väravad ei lasknud end siis kaua oodata ning praeguseks on ta üks vaid kuuest mehest, kes sel hooajal kahekohalise väravatehulgani küündinud.
Pärast Ahmed Adebayo Basheri saabumist juuli lõpus on Mätas täitnud senisest toetavamat rolli ning kohati võtnud koha sisse hoopis äärel. See ei ole aga sugugi vähendanud tema resultatiivsust - vastupidi, kahe eri tüüpi ründaja koostöö on tulnud kasuks mõlemale mehele ja meeskonna ründemängule tervikuna.
Mätas on tasemel nii kastis olukordade lõpetajana kui ka söötjana, nii kaitsjaid survestades kui ka ise keskväljalt palli üles tuues.
Alex Matthias Tamm
Klubi: Nõmme Kalju FC
Vanus: 22
Senine hooaeg:
29 mängu (24 põhis); 7 (4 pen.); 9 väravasöötu; 4 ; 0 .
Eesti koondise piirimail olevalt ründajalt oodatakse palju enamat kui ainult kolm mängust löödud väravat koduse kõrgliiga hooaja peale, ent samas on ka selge, et tema mõju meeskonnale ei piirdu ainult skoorimisega.
Selle väite kinnituseks sobib kasvõi väravasöötude hulk, sest ükski teine "puhas" ründaja ei ole jõudnud tema üheksa väravasöödu lähedussegi. Koos Tammega põhikoosseisus on Kalju teeninud sel hooajal keskmiselt 1,5 punkti mängus, ilma temata põhikoosseisus aga vaid 1,09.
Tamm on mänginud nii tipus, ründepaaris kui ka toetavas rollis. Tema füüsiline võimsus võimaldab tal olla nii rünnakute lõpetaja kui ka pallide vastuvõtja ja edasimängija. Siiski vajab võimaluste realiseerimine tööd, sest praeguse seisuga jääb eelmise hooaja 12 liigatabamust tema karjääri ainsaks kahekohalise väravatehulgaga hooajaks.
Parimad väravakütid:
16 Tristan Koskor (Trans)
14 Konstantin Vassiljev (Flora)
13 Mollo Bessala (Levadia)
12 Sergei Zenjov (Flora)
11 Ernest Agyiri (Levadia)
10 Kevin Mätas (Tammeka)
9 Sten Reinkort (Flora/Kuressaare); Tristan Toomas Teeväli (Kalev)
Väravad 90 mänguminuti kohta (arvestatud mängijaid, kes löönud vähemalt 9 väravat):
0,63 Ernest Agyiri (Levadia)
0,60 Tristan Koskor (Trans)
0,55 Mollo Bessala (Levadia)
0,54 Konstantin Vassiljev (Flora)
0,51 Sergei Zenjov (Flora)
0,50 Sten Reinkort (Flora/Kuressaare);
0,42 Kevin Mätas (Tammeka)
0,28 Tristan Toomas Teeväli (Kalev)
Kübaratrikid:
1 Ernest Agyiri (Levadia); Herol Riiberg (Paide)
Eelmiste aastate meistriliiga parimad ründajad:
2022: 1. Robi Saarma, 2. Rauno Alliku, 3. Sten Reinkort
2021: 1. Rauno Sappinen, 2. Henri Anier, 3. Robert Kirss
2020: 1. Rauno Sappinen, 2. Henri Anier, 3. Vlasi Sinjavski
2019: 1. Erik Sorga, 2. Alassana Jatta, 3.-4. Kaimar Saag, 3.-4. Sten Reinkort
2018: 1. Liliu, 2. Tristan Koskor, 3. Roman Debelko
2017: 1. Rauno Sappinen, 2. Rimo Hunt, 3. Liliu
2016: 1. Vjatšeslav Zahovaiko, 2. Jevgeni Kabajev, 3. Rauno Sappinen
2015: 1. Ingemar Teever, 2. Ats Purje, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2014: 1. Jevgeni Kabajev, 2. Igor Subbotin, 3. Manucho
2013: 1. Rimo Hunt, 2. Vladimir Voskoboinikov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2012: 1. Tarmo Neemelo, 2. Zakaria Beglarišvili, 3. Vladislav Ivanov
2011: 1. Aleksandrs Cekulajevs, 2. Albert Prosa, 3. Tarmo Neemelo
2010: 1. Sander Post, 2. Jüri Jevdokimov, 3. Rauno Alliku
2009: 1. Vitali Gussev, 2. Nikita Andrejev, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2008: 1. Ingemar Teever, 2. Tarmo Kink, 3. Sander Post
2007: 1. Indrek Zelinski, 2. Tarmo Kink, 3. Dmitri Lipartov
2006: 1. Nikita Andrejev, 2. Maksim Gruznov, 3. Vjatšeslav Zahovaiko
2005: 1. Tarmo Neemelo, 2. Ingemar Teever
Premium liiga parimad väravavahid 2023 (tähestikulises järjekorras):
Evert Grünvald
Klubi: Tallinna FC Flora
Vanus: 22
Senine hooaeg:
35 mängu (35 põhis); 24 (5 pen.); 0 penaltitõrjet; 1 ; 0 ; 19 nullimängu.
Grünvaldi jaoks oli tegemist alles esimese täishooajaga Eesti kõrgliigas, aga see viis ta eikusagilt väga kõrgesse mängu. Ta naelutas märksa kogenumad kindamehed nii selgelt pingile, et neile ei jagunud terve hooaja peale ainsatki mänguminutit esindusmeeskonnas.
Flora kaitseliini räsinud vigastuste tõttu vajati hädasti kindlat konstanti ning seda ongi Grünvald pakkunud, läbides hooaja sellise stabiilsuse ja küpsusega, mis võib tema senist kogemustepagasit vaadates uskumatuna paista.
Hiilgemäng eurosarjas ja suhteline noorus teevad temast Flora jaoks juba väärt müügiartikli. Kahtlemata on ta kerkinud ka koondisetreenerite vaatevälja, kus kolmanda numbri staatuse on siiski veel säilitanud Karl Andre Vallner.
Oskari Forsman
Klubi: JK Tallinna Kalev
Vanus: 35
Senine hooaeg:
34 mängu (34 põhis); 40 (5 pen.); 3 penaltitõrjet; 1 väravasööt; 1 ; 0 ; 7 nullimängu.
Mida on veel lisada mehe kohta, kes mahtus juba Soccerneti valikusse parimate üleminekute ja parimate vanameistrite arvestuses? Pärast eelmiseid kokkuvõtteid on ta ise lisanud oma kontole veel ühe nullimängu Harju vastu ja penaltitõrje Kalju vastu.
Terve hooaja peale on Kalevile löödud ainult kolmes kohtumises kolm väravat - kaks korda sai sellega hakkama Kuressaare ja korra Flora. Valdav enamus mängudest tipptiimidega on osutunud tasavägisteks ning Forsmani teeneid ei saa seejuures alahinnata. Nii on Kalev püsinud Paide ja Kalju vastu mitte lihtsalt konkurentsivõimelisena, vaid kaheksa omavahelise mängu järel lausa alistamatuna.
Forsmani saabumine ei lisanud Kalevile mitte ainult kvaliteeti ja stabiilsust, aga ka kõrgeimaid profimängija standardeid ja karismat.
Ebrima Jarju
Klubi: Paide Linnameeskond
Vanus: 25
Senine hooaeg:
31 mängu (31 põhis); 26 (7 pen.); 0 penaltitõrjet; 0 ; 0 ; 13 nullimängu.
Gambia väravavaht haaras eelmise hooaja käigus Paide esikindad Mihkel Aksalu käest endale ning hoidis neist tänavu kindlalt kinni. Vaid maikuus vaatas ta nelja mängu kõrvalt, aga Paide hooaja alguse murede taga olid muud põhjused ning peagi naasis ta postide vahele.
Jarju 13 nullimängust 11 sündisid alates juunist, mil Ivan Stojkovic meeskonda juhendama asus. See tähendab, et sobiva taktika ja kooslusega mängides on Jarju hoidnud oma puuri puhtana rohkem kui pooltel kordadel.
20 liigamängus Stojkovici käe all on Jarjule löödud vaid 15 väravat ehk 0,75 väravat mängu kohta. Need statistilised näitajad ei jää Flora ja Levadia väravavahtidest oluliselt maha.
Karl Andre Vallner
Klubi: Tallinna FCI Levadia
Vanus: 25
Senine hooaeg:
35 mängu (35 põhis); 22 (3 pen.); 2 penaltitõrjet; 2 ; 0 ; 20 nullimängu.
Vallner kogub teist aastat järjest Premium liigas kõige rohkem nullimänge, hoides enda seljataguse puhtana rohkem kui pooltes kohtumistes. Samuti sai ta kirja kaks esimest mängu A-koondises, kinnistades enda rolli koondise kolmanda valikuna.
Levadiale on löödud sel aastal kõige vähem väravaid ning Vallneril on selles oluline roll. Iseäranis hooaja alguses teenis Levadia kaitsemäng kõvasti kriitikat, seejuures korduvalt väravavahi enda poolt, kuid tema otsustavad tõrjed hoidsid meeskonda kullamängus sees.
Hooaja lõpufaasis on sisse lipsanud ka mõned jämedamad eksimused, kuid suures plaanis on ta esitused stabiilsemaks ja küpsemaks muutunud. Joonelt lahkumises ja jalaga mängus on ta endiselt julge, aga riskide hindamine õnnestub kogemuste lisandudes üha paremini.
Nullimängud:
20 Karl Andre Vallner (Levadia)
19 Evert Grünvald (Flora)
13 Ebrima Jarju (Paide)
10 Henri Perk (Kalju)
9 Ott Nõmm (Vaprus)
8 Magnus Karofeld (Kuressaare)
7 Richard Aland (Tammeka), Oskari Forsman (Kalev)
4 Ivans Baturins, Aleksei Matrossov (Trans)
3 Aleksandr Kraizmer (Trans); Hendrik Vainu (Vaprus)
1 Mihkel Aksalu (Paide); Marko Meerits (Kalju)
Sisselastud väravad 90 mänguminuti kohta (arvestatud väravavahte, kes mänginud vähemalt 900 minutit):
0,63 Karl Andre Vallner (Levadia)
0,69 Evert Grünvald (Flora)
0,84 Ebrima Jarju (Paide)
1,16 Henri Perk (Kalju)
1,18 Oskari Forsman (Kalev)
1,33 Ott Nõmm (Vaprus)
1,64 Aleksandr Kraizmer (Trans)
1,69 Ivans Baturins (Harju)
1,71 Aleksei Matrossov (Trans)
1,71 Magnus Karofeld (Kuressaare)
1,73 Richard Aland (Tammeka)
Eelmiste aastate meistriliiga parimad väravavahid:
2022: 1. Karl-Romet Nõmm, 2. Ebrima Jarju, 3. Marko Meerits
2021: 1. Matvei Igonen, 2. Mihkel Aksalu, 3. Karl Andre Vallner
2020: 1. Matvei Igonen, 2. Karl-Romet Nõmm, 3 Marko Meerits
2019: 1. Matvei Igonen, 2. Mait Toom, 3. Sergei Lepmets
2018: 1. Sergei Lepmets, 2. Karl Johan Pechter, 3. Pavel Londak
2017: 1. Mait Toom, 2. Sergei Lepmets, 3. Karl-Romet Nõmm
2016: 1. Matvei Igonen, 2. Sergei Lepmets, 3. Vitali Teleš
2015: 1. Mait Toom, 2. Sergei Pareiko, 3. Kristjan Tamme
2014: 1. Roman Smiško, 2. Matvei Igonen, 3. Mihhail Lavrentjev
2013: 1. Roman Smiško, 2. Vitali Teleš, 3. Matvei Igonen
2012: 1. Vitali Teleš, 2. Roman Smiško, 3.-4. Michael Patrick Kaltenhauser, 3.-4. Stanislav Pedõk
2011: 1. Marko Meerits, 2. Kert Kütt, 3. Martin Kaalma
2010: 1. Mait Toom, 2. Sergei Lepmets, 3. Martin Kaalma
2009: 1. Martin Kaalma, 2. Mihkel Aksalu, 3. Moritz Stehling
2008: 1. Mihkel Aksalu, 2. Martin Kaalma, 3. Rene Kaas
2007: 1. Mihkel Aksalu, 2. Artur Kotenko, 3. Kert Kütt
2006: 1. Artur Kotenko, 2. Martin Kaalma, 3. Pavel Londak
2005: 1. Artur Kotenko, 2. Sergei Ussoltsev, 3. Pavel Londak
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta