MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MM2018
1 Link kopeeritud

Paberil parimad, aga reaalsus räägib teist lugu

1 Link kopeeritud
Kaspar Kütt pilt
Kaspar Kütt
Kaspar Kütt pilt
Kaspar Kütt

Prantsusmaa mängijad. Foto: 20minutes.fr

Maailmameistrivõistluste püsiklient Prantsusmaa läheb Venemaale ühe favoriidina, aga ajalugu räägib meeskonna vastu.

Paberi peale vaadates võib tõesti tunduda, et Prantsusmaa meeskond on tugev ja MM-il võimsa esituse tegemine on vaid vormistuse küsimus. Siiski ei ole prantslased kunagi suurturniiridel liigselt säranud. Koondisel on MM-i võistlustelt näidata vaid 1998. aasta tiitlivõit ja 2006. aasta teine koht.

2016. aasta Euroopa meistrivõistlustel oli Prantsusmaa ülekaalukas favoriit. Nad mängisid kodumaal, meeskond oli tõeliste tähtedega täidetud ja terve riik oli meeskonna selja taga. Prantslased jõudsid finaali, kus nad pidid üllatusvõitjatele Portugalile alla vanduma ja vaatama, kuidas karikas nende silme ees tõstetakse.

Prantsusmaale ei olnud see esimene kord, kus nad favoriidikoorma all langesid. 2002. aasta MM-ile läks meeskond valitseva maailma- ja Euroopa meistrina. Grupivooru avamängu mängisid prantslased Senegali vastu. Üllataval kombel läks Senegal 30. minutil 1:0 juhtima ja nii see jäi mängu lõpuni. Prantslased ei saanud ülejäänud mängudes hoogu sisse ning läksid varakult koju.

Veel üks ajalooline fakt räägib Prantsusmaa koondise vastu. Nimelt on meeskonnal kombeks MM-idel iga kaheksa aasta tagant ebaõnnestuda või grupivooru järel varakult koju minna. 1994. aastal ei jõudnud meeskond turniirini ning 2002. ja 2010. aastal jäi Prantsusmaa kogusaldoks mõlemal korral vaid üks punkt. Tasub loota, et nii-öelda "kuldne generatsioon" ei vea riiki alt ning murrab selle needuse.

Meeskonna sügavus võib olla edu võti

Prantslaste suurimaks eeliseks teiste meeskondade ees võib olla just mängijate valik. Ilmselt saaks Prantsusmaa valitud koondislastest teha kaks meeskonda, kes mõlemad suudaksid hea päeva puhul turniiril kaugele jõuda. Kui lisada veel need mängijad, kelle peatreener Didier Deschamps koondisest välja jättis, ei tohiks prantslastel olla üldse põhjust muretsemiseks.

Aga muretsema siiski peaks. Prantslastel on komme tekitada iseendale raskuseid juurde. Kui 2010. aastal otsustasid koondislased, et nemad enam ei treeni ja ründaja Nicolas Anelka eemaldati meeskonnast väga avalikult, ei tulnud see kodumaalastele üllatusena. Fännide jaoks on saanud tavaliseks meeskonnasisesed kriisid või kaklused. Antud juhtumi tagajärjel astus tagasi ka tolleaegne peatreener Raymond Domenech.

Peatreener Deschamps on omalegi leidnud kriitikuid, kes arvavad, et tema ei ole õige mees Prantsusmaa juhtimiseks. Näiteks koondise ja Manchester Unitedi legend Eric Cantona arvas, et kui Deschamps ei suuda leida formatsiooni, kus kõik staarid särada saaks, ei ole ta õige treener. Riigisiseselt on räägitud, et ta ei pruugi olla õige mees, aga tema väljavahetamine tooks endaga kaasa rohkem kahju kui kasu. Et vältida Domenech' saatust, peab Deschamps hoidma kontrolli oma meeskonna üle.

Karim Benzema ei kuulu koondisesse samuti sekelduste tõttu kaasmängijatega. Foto: footballparadise.co.in

Samuti ei ole Prantsusmaa säranud just lihtsamates mängudes, kus on vaja võita. Juba 2016. aasta EM-il olid prantslased avamängus hädas Rumeeniaga, kuni poolkaitsja Dimitri Payet meeskonna 89. minutil väravaga päästis. 90. minutini läks aega ka teises mängus, kuni Prantsusmaa suutis Albaania kaitseliini avada ja võidu vormistada.

Kvalifikatsioonimängudes oli samuti meeskonnal muresid. Prantslased jäid kodus viiki pisikese Luksemburgiga ning ei saanud võõrsil jagu Bulgaariast. Kuigi meeskonnal on naeruväärselt suur ründajate valik, ei löönud nad 10 mängu peale rohkem kui 18 väravat. Nii teiseks kui kolmandaks jäänud Rootsi ja Holland lõid Prantsusmaast rohkem väravaid.

Prantslastele võis tulla üllatusena, et Deschamps otsustas koondisest välja jätta näiteks Arsenali ründaja Alexandre Lacazette'i või Manchester Unitedi ääreründaja Anthony Martiali. Tõsiasi on see, et Prantsusmaal on ääretult palju valikuid ründajateks ning Deschamps pidi langetama raskeid otsuseid.

Prantslaste enda suurim mure tundub olevat see, et Deschampsi juhitud meeskond on veel liiga noor ja kogemusteta. Meeskonna noorim mängija Kylian Mbappe on vaid 19-aastane, aga hetkel ei leidu jalgpallifänni, kes tema nime ei teaks. Samuti on koondises veel mitmeid mängijaid, kellel ei ole veel kümmet koondisemängugi täis (näiteks Corentin Tolisso ja Benjamin Mendy, aga kokku on neid tänase seisuga kaheksa).

Samas leidub meeskonnas palju mängijaid, kes osalesid eelmisel EM-il ja on valmis end suurel areenil heastama. Suuri tegusid oodatakse Antoine Griezmannilt, Paul Pogbalt ja Raphael Varane'ilt.

Prantslastele on äärmiselt oluline võita esimesed mängud Austraalia ja Peruu vastu. Grupivoorus ei tohiks Prantsusmaale edasisaamisega suuri raskuseid olla, aga juba kaheksandikfinaalis võib meeskonnale tulla vastaseks Argentina, Horvaatia, Island või Nigeeria. Kui koondis saab varakult mänguhoo sisse, siis peaks Prantsusmaa olema võimeline turniiril väga kaugele minema. Muidugi on omakorda küsimus, kas prantslased saavad oma mootori käima (mitte pelgalt N'Golo Kante!).

Meeskonna staar – Antoine Griezmann

Griezmann tõusis rahvusvahelisele areenile 2016. aasta EM-il, kui ta oli kuue väravaga parim skoorija. Samuti hääletati ta turniiri parimaks mängijaks. 27-aastane Atletico Madridis palliv ründaja on jätkanud võimsate sooritustega nii klubi kui koondise eest ning teda on augustikuus oodata ka Tallinnasse. Kui Griezmann mängib hästi, on see kasuks tervele meeskonnale.

Silm peale – Kylian Mbappe

19-aastane imelaps on jätkanud oma imelisi sooritusi PSG särgis. Kuivõrd tugevalt ta õigustas oma 180 miljoni euro suurust hinnasilti, on maitse küsimus, aga Mbappe murdis kindlalt PSG meeskonda, kus ta mängib edukalt Edinson Cavani ja Neymari kõrval. Mbappe on valmis oma esimesel suuremal rahvusvahelisel turniiril särama ning tema sooritustel tuleb kindlasti silma peal hoida.

Koondisest väljas – Alexandre Lacazette

Lacazette tegi tugeva hooaja Arsenalis, lüües 31 mänguga 14 väravat. Teda kimbutanud põlvevigastus hoidis meest platsilt kaks kuud eemal, aga Lacazette tegi hooajale tugeva lõpu. Kuigi Deschamps põhjendas Lacazette'i mittevalimist ruumi puudumisega, on skeptikud avaldanud arvamust, et treener peab väikest vimma Lacazette'i vastu pärast 2013. aasta suve sõpruskohtumisi, kus Deschampsile ei meeldinud ründaja käitumine.

Peatreener – Didier Deschamps

Deschamps on Prantsusmaa iga suurturniiriga aina kõrgemale viinud – 2014 jõudis meeskond MM-i veerandfinaali ja 2016. aastal jäid prantslased kodumaal teiseks. Siiski on Deschampsil suured mured Prantsusmaa staaridega – kuidas neid kõiki meeskonda ära mahutada? Teoorias tundub treeneri käsutuses olevat üks tugevamatest koondistest, aga praktikas peab Deschamps leidma viisi, kuidas staarid edukalt mängima panna.

Kaspar Kütt: "Prantsusmaa on ilmselt üks tugevamatest meeskondadest, vähemalt paberi peal. Küll aga on meeskonnal veel kogemusi puudu. On oht, et koondis ei saa oma mängu käima ja seekord ei ole kodumaa fännid ka nende selja taga. Tõenäoliselt jõuab Prantsusmaa grupivoorust kindlalt edasi, aga meeskond ei ole piisavalt kogenenud, et võiduni jõuda. Poolfinaalini jõudmine on ilmselt Prantsusmaa piir. See meeskond võib olla juba varajane favoriit 2022. aasta MM-iks."

Mängud alagrupis:

L, 16. juuni kell 13.00 vs Austraalia
N, 21. juuni kell 18.00 vs Peruu
T, 26. juuni kell 17.00 vs Taani

Eeldatav algkoosseis:

Prantsusmaa - Football tactics and formations

Esialgne koosseis:

Väravavahid: Hugo Lloris (Tottenham ), Steve Mandanda (Marseille), Alphonse Areola (PSG).
Kaitsjad: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (PSG), Benjamin Mendy (Manchester City), Benjamin Pavard (Stuttgart), Adil Rami (Marseille), Djibril Sidibe (Monaco), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphael Varane (Real Madrid). 
Poolkaitsjad: Paul Pogba (Manchester United), N'Golo Kante (Chelsea), Corentin Tolisso (Müncheni Bayern), Blaise Matuidi (Juventus), Steven N'Zonzi (Sevilla), Thomas Lemar (Monaco).
Ründajad: Kylian Mbappe (PSG), Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Ousmane Dembele (Barcelona), Nabil Fekir (Lyon), Florian Thauvin (Marseille).

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Äkilise noorenduskuuri läbinud Uruguayl on Õpetaja haiguse kiuste põhjust optimismiks
MM2018

Äkilise noorenduskuuri läbinud Uruguayl on Õpetaja haiguse kiuste põhjust optimismiks

MM2018 2

Üle kivide ja kändude piinlikku olukorda vältima

MM2018

Saudid loodavad kasu lõigata ennekuulmatust laenuprojektist

MM2018

Keegi ei räägi, aga kõik peaksid kartma

Hunniku staare hüljanud Euroopa valitsejad ratsutavad oma ikooni seljas
MM2018 10

Hunniku staare hüljanud Euroopa valitsejad ratsutavad oma ikooni seljas

MM2018 9

Uuenduskuuri läbinud Hispaania koondis tahab kaotatud au tagasi võita

MM2018 3

Maroko vedurid MM-il: Prantsusmaa Pareiko ja aasta kurikuulsaima vea teinud Benatia

MM2018 1

Ründavad viikingid ja kroonimata kuningas

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK